کد خبر : 71873
تاریخ انتشار : ۳۰ تیر ۱۳۹۴ - ۰۱:۱۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 108 بازدید

آتش سوزی جنگل های پلدختر پس از ۲۹ ساعت مهار شد

  آتش سوزی جنگل های کوه گردکانه پلدختر توسط نیروهای با تجربه مردمی پس از ۲۹ ساعت مهار شد. به گزارش میرملاس به نقل مهر ؛  مدیر جهاد کشاورزی پلدختر عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران شهرستان پلدختر گفت: جنگل ها و مراتع کوه گردکانه تخت چان پلدختر که ساعت ۱۱ ظهر روز گذشته (دوشنبه) دچار آتش […]

1763535

 

آتش سوزی جنگل های کوه گردکانه پلدختر توسط نیروهای با تجربه مردمی پس از ۲۹ ساعت مهار شد.

به گزارش میرملاس به نقل مهر ؛  مدیر جهاد کشاورزی پلدختر عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران شهرستان پلدختر گفت: جنگل ها و مراتع کوه گردکانه تخت چان پلدختر که ساعت ۱۱ ظهر روز گذشته (دوشنبه) دچار آتش سوزی شده بود با ورود نیروهای با تجربه مردمی منطقه قلعه نصیر پس از ۲۹ ساعت خاموش شد.

علی خادمی افزود: ظهر امروز نیروهای با تجربه مردمی به صحنه آمدند و در ظرف مدت زمان دو ساعت و ۱۰ دقیقه از گسترش سرایت آتش به دیگر درختان جنگل بلوط جلوگیری به عمل آوردند و آتش را مهار کردند.

وی با تقدیر از نیروهای با تجربه محلی گفت: با توجه به وسعت و حجم زیاد آتش در منطقه و بی نتیجه بودن تلاش نیروهای امدادی از جمله منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، هلال احمر درخواست اعزام بالگرد از مرکز استان شد.

وی افزود: این حریق که به صورت عمدی و به دنبال اختلاف محلی و به ویژه  بر سرچراگاه به وقوع پیوست با ورود نیروهای با تجربه مردمی منطقه قلعه نصیر ساعت ۱۷ امروز (دوشنبه) مهار شد.

خادمی از منابع طبیعی به عنوان یک سرمایه عظیم ملی یاد کرد و خواستار حفظ این میراث گرانبها برای نسل آینده توسط مردم طبیعت دوست شد.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :