کد خبر : 71986
تاریخ انتشار : ۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۱
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 138 بازدید

هنرمند لرستانى گروه موسيقى ٦٠ نفره را رهبرى ميكند

  گروه دف نوازان ( جَم ) با حضور 48 نفر از بهترین دف نوازان کشور، رسماً تمرین و فعالیت خود را آغاز کرد. به گزارش خبرنگار میرملاس ؛ این گروه که قصد دارد اشعاری از فردوسی را با صدای سالار عقیلی به روی صحنه ببرد، توسط رضا دربندی، هنرمند لرستانی رهبری میشود. رضا دربندی […]

photo_2015-08-01_13-50-59

 

گروه دف نوازان ( جَم ) با حضور 48 نفر از بهترین دف نوازان کشور، رسماً تمرین و فعالیت خود را آغاز کرد.
به گزارش خبرنگار میرملاس ؛ این گروه که قصد دارد اشعاری از فردوسی را با صدای سالار عقیلی به روی صحنه ببرد، توسط رضا دربندی، هنرمند لرستانی رهبری میشود. رضا دربندی فرزند زنده یاد رامین دربندی ، از اساتید فقید موسیقی لرستان است. رضا دربندی که در کارنامه خود سابقه آهنگسازی برای سالار عقیلی و عبدالحسین مختاباد و اجرای بیش از پنجاه کنسرت در اروپا را دارد به خبر نگار ……. گفت :
این گروه از اوایل هفته جاری فعالیت خود را آغاز کرده است و در ماه های آینده قصد دارد کنسرتهایی در تهران و شهرستان اجرا کند.
وی با بیان اینکه شاهنامه فردوسی یکی از آثار درخشان ادبی و تاریخی کشور است افزود که آهنگسازی برای اشعار فردوسی کار ساده ای نیست و تجربه وافری را میطلبد.
دربندی که تحصیل کرده موسیقی و عضو هیت داوران خانه موسیقی ایران است افزود که در بین دف نوازان حاضر در این گروه بیش از ده استاد دف نوازی حضور دارند که هر کدام نگارنده کتابها و مقاله هایی در ارتباط با ساز دف هستند و این گروه را یک ارکستر کامل زهی به همراه گروه کر همراهی خواهد کرد که مایستر ارکستر آقای عماد رضا نکویی خواهد بود و در بین قطعات آقای اهورا پارسا حماسه سرایی های فردوسی را نقالى خواهند کرد.
دربندی افزود که برای خوانندگی این کنسرت صحبتهای مقدماتی با سالار عقیلی انجام شده است.
لازم به ذكر است كه رضا دربندى در آلبوم فصل عاشقی تجربه همکاری با سالار عقيلى را داشته است.
بزودی اخبار بیشتری در ارتباط با فعالیتهای این گروه فرهنگی هنری در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.

 

تهیه گزارش :  فرزان دلفانى / میرملاس 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

موفق باشید

[پاسخ]

مهرداد ضروني در گفته :

آرزوي توفيق براي شما وگروهتان داريم

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :