کد خبر : 72274
تاریخ انتشار : ۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۲:۲۱
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 812 بازدید

عارف در جمع نخبگان لرستانی : با تهدید رد صلاحیت عقب‌نشینی نمی‌‌کنیم/ شعار اصلاح‌طلبان ارتقاء جایگاه مجلس است/ لرستان دچار محرومیت و دردهای مزمن است

    رئیس بنیاد امید ایرانیان گفت: عده‌ای که مسئولیتی در برگزاری انتخابات ندارند از ماه‌ها قبل اصلاح‌طلبان را با عناوین مختلف از جمله «رد صلاحیت» تهدید می‌کنند و اصرار دارند جریان اصلاح‌طلب در انتخابات شرکت نکنند اما اصلاح طلبان باید نشان دهند با تهدیدهای اینچنینی عقب نشینی نمی‌کنند. به گزارش میرملاس به نقل فارس؛  محمدرضا […]

 

 

رئیس بنیاد امید ایرانیان گفت: عده‌ای که مسئولیتی در برگزاری انتخابات ندارند از ماه‌ها قبل اصلاح‌طلبان را با عناوین مختلف از جمله «رد صلاحیت» تهدید می‌کنند و اصرار دارند جریان اصلاح‌طلب در انتخابات شرکت نکنند اما اصلاح طلبان باید نشان دهند با تهدیدهای اینچنینی عقب نشینی نمی‌کنند.

به گزارش میرملاس به نقل فارس؛  محمدرضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار جمعی از نخبگان استان لرستان به ویژگی‌های این استان اشاره کرد و اظهار داشت: مردم استان لرستان مظهر صبر، ایمان، شکیبایی، تلاش و خستگی ناپذیری هستند و همواره در حالی که مشکلات را به جان خریده‌اند خواستار حیثیت کشور و بزرگداشت نام و یاد شهیدان و ارزش‌های انقلاب اسلامی بوده‌اند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: متاسفانه این استان دچار محرومیت و دردهای مزمن است باید اقدامات قابل توجه‌ای برای توسعه استان صورت گیرد. البته مردم نجیب لرستان در عین تحمل مشکلات همواره مدافع عظمت و استقامت کشور بوده و هستند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اظهار نظر حاضرین در جلسه در ارتباط با فعالیت‌های بنیاد امید ایرانیان، خاطرنشان کرد: بنیاد امید ایرانیان با نگاهی دراز مدت تشکیل شد و نتیجه انتخابات 92 نگاهی بود که در بنیاد امید ایرانیان دنبال می‌شد یعنی حاکم شدن عقلانیت و خرد جمعی در فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی.

عارف با بیان اینکه «در بنیاد امید ایرانیان اصرار داریم فعالیت حزبی انجام ندهیم» به روند طی شده در بعد از حوادث سال 88 در کشور اشاره کرد و یادآور شد: بسیاری از فعالان رقیب اصلاحات بعد از حوادث 88 بر این باور بودند فاتحه اصلاحات خوانده شده است و حتی تعبیر «مرگ اصلاحات» را به کار می‌بردند.

وی ادامه داد: در آن فضایی که ناامیدی در بدنه اصلاح‌طلبان حاکم بود تلاش کردیم با ایجاد انگیزه برای جوانان و ایجاد شور انتخاباتی، در انتخابات حضور جدی و تاثیرگذار داشته باشیم و خوشبختانه در این مسیر موفق بودیم.

رئیس بنیاد امید ایرانیان با بیان اینکه در انتخابات خرداد 92 فرصت ارزشمندی برای نظام خلق شد تا برخی از عوارض ناگوار 88 ادامه پیدا نکند، گفت: بعد از برگزاری ارزشمند انتخابات ریاست جمهوری تلاش کردیم حفظ فضای انتخابات و سرمایه اجتماعی عظیم ایجاد شده در اولویت قرار گیرد به همین دلیل فعالیت جدی می‌کنیم تا انتخابات اسفند 94 در طراز بالاتری از انتخابات ریاست جمهوری 92 با همکاری با همه دست اندرکاران امر انتخابات برگزار شود.

عارف انتخابات مجلس شورای اسلامی را برای اصلاح‌طلبان بسیار مهم و حیاتی دانست و گفت: پتانسیل اصلاح‌طلبان مطمئناً بیش از 50 درصد رای است و در گذشته بخصوص در انتخابات دوم خرداد 76 نشان داده شد مردم به تفکر اصلاح طلبی علاقه مند هستند و درصورت وحدت و همگرایی بین جریان اصلاح‌طلب و رقابت عادلانه و قانونی بین جریان‌های مختلف سیاسی نتیجه انتخابات مجلس  به کام اصلاح‌طلبان خواهد بود.
وی تاکید کرد: عده‌ای که مسئولیتی در برگزاری انتخابات ندارند از ماه‌ها قبل اصلاح‌طلبان را با عناوین مختلف از جمله «رد صلاحیت» تهدید می‌کنند و اصرار دارند جریان اصلاح‌طلب در انتخابات شرکت نکنند اما اصلاح طلبان باید نشان دهند با تهدیدهای اینچنینی عقب نشینی نمی‌کنند و در انتخابات حضور جدی خواهند داشت.تلاش ما این است که  که انتخاباتی پرشور و با مشارکت حداکثری مردم را در اسفندماه داشته باشیم.

عارف شعار اصلی اصلاح طلبان در انتخابات اسفند را «ارتقاء جایگاه مجلس» عنوان کرد و گفت: جریان رقیب اصلاحات می خواهد اصلاح طلبان را درگیر حاشیه کند باید مراقبت کرد با حفظ انسجام تشکیلاتی درگیر حاشیه‌ها نشویم.
در ابتدای این دیدار برخی از نخبگان استان لرستان گزارشی از وضعیت سیاسی،فرهنگی و اقتصادی این استان ارائه کردند.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

کریمی در گفته :

اعتدال پیروز میدان نه اصلاح طلب افراطی و نه اصولگرای افراطی

[پاسخ]

گلاره در گفته :

زنده باد دكتر عارف

[پاسخ]

کافیه اسم بنویسی.راًیم مال تو

[پاسخ]

کوهدشتی در گفته :

متاسفانه اصلاح طلبان کوهدشت ثابت کردن به کسی رای میدن که وعده ی بیشتری بهشون بده . امیدوارم اسیر جاه طلبی نشن و درست تصمیم بگیرن و اشتباهات گذشته خود رو تکرار نکن که باز هم شرمسار باشن

[پاسخ]

حامی دولت تدبیر و امید در پلدختر در گفته :

زنده باد عارف فداکار

[پاسخ]

گراوند3 در گفته :

دولت دولته اعتداله وافراطی گری در کابینه محلی از اعراب ندارد.لطفا اونو به نام اصلاحات مصادره نکنید .

[پاسخ]

درود بر عارف اصلاح طلب

[پاسخ]

دلسوز کوهدشت در گفته :

دکتر شخصیت برجسته اش را در کناره گیری از انتخابات ریاست جمهوری نشان داد زنده باد دکتر

[پاسخ]

لکستان کوهدشت در گفته :

درود برعارف

[پاسخ]

مهندس حاج شاهپور مهدی پور در گفته :

زندباد عارف کنار گیری ایشان از انتخابات این پیروزی را برای اصلاحات به دنبال اورد انشاالا در انتخابات مجلس پیروز باشید

[پاسخ]

کوشکی عظیم در گفته :

درود بر دکتر عارف
زنده باد اصلاحات

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :