کد خبر : 72403
تاریخ انتشار : ۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 159 بازدید

شهرستان دلفان در بسیاری از شاخص های زیرساختی مشکل دارد

    سرپرست فرمانداری شهرستان دلفان گفت : این شهرستان در زیرساخت های نظیر راه ارتباطی ، گاز روستایی، آب و برق مشکل دارد . به گزارش میرملاس ؛ جعفر طولابی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:با توجه به وسعت و جمعیت شهرستان دلفان در گذشته در حق این شهرستان اجحاف شده […]

81677087-70023636

 

 

سرپرست فرمانداری شهرستان دلفان گفت : این شهرستان در زیرساخت های نظیر راه ارتباطی ، گاز روستایی، آب و برق مشکل دارد .

به گزارش میرملاس ؛ جعفر طولابی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:با توجه به وسعت و جمعیت شهرستان دلفان در گذشته در حق این شهرستان اجحاف شده و در زمینه ایجاد امکانات زیرساختی اقدامات مناسبی صورت نگرفته است .

وی اظهار داشت : بیش از 170 روستای شهرستان دلفان با مشکل تامین آب شرب مواجه اند که روستاییان برای تامین آب مورد نیاز خود مشکل دارند .

وی بیان داشت : دربخش گازرسانی روستایی با آنکه شهر نورآباد در 20 سال گذشته از نعمت گاز بهره مند شده است اما از 440 روستا تنها 47 روستا از نعمت گاز طبیعی بهره مند است .

طولابی ادامه داد : شهرستان دلفان بیش از هزار و 100 کیلومتر راه روستایی دارد اما ضریب راه آسفالته روستایی آن از میانگین استانی کمتر است که این موضوع توجه ویژه مسوولان راه و شهرسازی استان لرستان را می طلبد .

به گفته این مسوول ، بیش از 29 روستای شهرستان دلفان هنوز از نعمت برق بهره مند نیستند .

وی افزود: این روستاها در مناطق سخت گذر شهرستان دلفان واقع شده اند که امیدواریم از سوی مسئولان شرکت برق استان لرستان اعتبار لازم را برای برق رسانی به این روستاها تخصیص دهند .

وی خاطر نشان کرد : گرچه در سال گذشته به همت استاندار لرستان اقدامات خوبی در حوزه شهرستان دلفان صوت گرفته است اما با توجه به عمق محرومیت امیدواریم با تخصیص اعتبارات مورد نیاز و توجه مسئولان استانی شاهد تخصیص اعتبارات خوبی برای جبران توسعه نیافتگی این شهرستان باشیم .

شهرستان دلفان با 150 هزار نفر جمعیت و 444 روستا در شمال غربی استان لرستان واقع شده است.

 

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :