کد خبر : 72405
تاریخ انتشار : ۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 250 بازدید

دکتر عبدی : نرخ بیکاری در لرستان کاهش یافت/ گازرسانی روستاهای بالای ۲۰ خانوار

  نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: از نظر آمار بیکاری شاهد کاهش آمار بیکاری استان لرستان از ۲۱ درصد به ۱۴درصد بوده ایم. به گزارش میرملاس به نقل مهر، کمیته برنامه ریزی شهرستان چگنی عصر شنبه به ریاست نورالدین درمنان فرماندار و با حضور ایرج عبدی نماینده مردم شهرستان خرم آباد و […]

57842_orig

 

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: از نظر آمار بیکاری شاهد کاهش آمار بیکاری استان لرستان از ۲۱ درصد به ۱۴درصد بوده ایم.

به گزارش میرملاس به نقل مهر، کمیته برنامه ریزی شهرستان چگنی عصر شنبه به ریاست نورالدین درمنان فرماندار و با حضور ایرج عبدی نماینده مردم شهرستان خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی و سایر اعضاء در محل سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

ایرج عبدی نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی در این جلسه عنوان کرد: در راستای محروم زدایی استان جلسات متعددی با وزراء و استاندار لرستان صورت گرفت به طوریکه در حوزه راه و شهرسازی لرستان در کاهش مرگ و میر ناشی از تصادفات در کشور رتبه اول را کسب کرده و این به علت بازسازی راه ها در استان است.

وی ادامه داد: همچنین از نظر آمار بیکاری شاهد کاهش آمار بیکاری استان لرستان از ۲۱ درصد به ۱۴.۲درصد بوده ایم.

عبدی در خصوص اقدامات صورت گرفته در  راستای محرومیت زدایی گفت: در دو سال گذشته بودجه چندانی به استان تعلق نمی گرفت که خوشبختانه توانستم ۴ هزار میلیارد تومان در راستای این محرومیت زدایی در صحن مجلس جابجا کرده و بتوانیم ماده ۱۸۰ در راستای اختصاص اعتبارات و محرومیت زدایی از استانهای محروم را احیاء کنیم.

عبدی گفت: با پیگیری توانستیم نوعی بومی سازی در خصوص تصویب برنامه های شهرستان ها در قالب شورای برنامه ریزی را داشته باشیم و ۱۱۴ میلیارد تومان بودجه مناطق محروم را افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه استان لرستان در سال ۹۴ در زمینه افزایش بودجه هزینه ای رتبه اول را داشته است افزود: گازکشی روستاهای بالای ۲۰ خانوار تا پایان سال ۹۵ و راه اندازی ذوب آهن صدر فولاد از اقدامات در دستور کار است.

فرماندار چگنی نیز ضمن تبریک موفقیت تیم مذاکره کننده هسته ای جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: موفقت تیم هسته ای باعث دور شدن کشور از تحریم و جلب اعتماد جامعه جهانی شد.

درمنان افزود: تیم مذاكره كننده جمهوری اسلامی طی ۲۲ ماه اداره پرونده هسته ای توانست اعتماد جامعه جهانی به دست آورد و دولت های غربی حق دستیابی ایران به انر‌ژی هسته ای را به رسمیت بشناسند.

وی با عنوان اینکه تیم مذاکره کننده نماد عقلانیت مردم ایران در جهان بود گفت: در مذاکرات نشان دادیم راهی جز تکریم ایرانیان وجود ندارد و همه تلاش ها و موفقیت ها حاصل حمایت های مقام معظم رهبری، پایمردی مردم و ثمره خون شهداست.

فرماندار چگنی ادامه داد: همان طوریكه رئیس جمهور تاکید کردند هم سانتریفیوژ باید بچرخد و هم چرخ اقتصادی مملكت و تیم مذاكره كننده ما توانست این ماموریت بسیار مهم را تا اینجا با موفقیت انجام برساند.

درمنان همچنین در خصوص پروژه های اولویت دار شهرستان گفت: نیازها و پروژه های اولویت دار شهرستان در بازدیدهای میدانی جمع آوری و طی مصوبه ای به استان اعلام شد اما متاسفانه بعضاً در استان به دلایلی این پروژه ها کنار گذاشته می شود و مواردی پیشنهاد می شود که خارج از نیازمندیهای شهرستان است و این قابل پذیرش نیست.

درمنان اعتبار توزیع شده بین ۱۰۶ پروژه شهرستان را ۱۴۸۱۴۸ میلیون ریال عنوان کرد و خواستار همکاری و پیگیری دستگاه های اجرایی شهرستان با دستگاه استانی مربوطه در خصوص تسهیل مبادله موافقتنامه ها، نظارت بر اجرای صحیح پروژه ها و انتخاب صحیح پیمانکاران شد.

 
 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

معلم در گفته :

با سلام
جناب عبدی وکیل محترم مردم ایران بفرمایید این افراد کجا مشغول کار شده اند که ۷درصد کاهش بیکاری در لرستان نتیجه آن است ؟

[پاسخ]

جناب عبدی از روز انتخاب به دنبال احداث مرکز تخصصی خود بوده اند حال که به انتهای دوران تصدی نمایندگی رسیدیم به یاد جوانان و مشکلات انها افتاپند…

[پاسخ]

رضا ص پاسخ در تاريخ سه شنبه ۶ مرداد , ۱۳۹۴ ۰۱:۱۰:

احسنت به شما….

[پاسخ]

ويريار در گفته :

ب استانهاي ديكرمهاجرت كردن بنابراين بيكاري كم شده.

[پاسخ]

علی صادقی پاسخ در تاريخ سه شنبه ۶ مرداد , ۱۳۹۴ ۰۷:۳۷:

احسنت….

[پاسخ]

بیرانوند در گفته :

جناب عبدی با حلوا حلوا دهن شیرین نمیشه نکنه اون 21نفر فوق لیسانس که رفتن رفتگر شهرداری شدن از 21درصد کم کردی

[پاسخ]

پرويز گراوند در گفته :

با سلام به خدمت جناب آقاي دكتر عبدي نماينده محترم خرم آباد

جمعيت لرستان حدود دو ميليون نفر است.
حداقل 60 درصد آن يعني 1/200/000 نفر در سن كار هستند.
21 درصد از افراد در سنِ كار يعني 252 هزار نفر از آنها بيكار بوده اند.
به گفته ي جناب عالي نرخ بيكاري از 21 درصد به 14 درصد رسيده و 7 درصد كاهش يافته است. يعني حدود 84 هزار از تعداد بيكاران كاسته شده كه به معناي اين است كه اولاً: 84 هزار شغل جديد ايجاد شده و ثانياً: هيچ كدام از شغل هاي قبلي تعطيل نشده اند.

ما شك نداريم كه نمايندگان استانمان هم راست ميگويند و هم از آمار و ارقام سر در مي آورند و هم اطرافيان و مشاوران شان كارشناسان كاربلدي هستند كه حرف هاي پخته براي شان تهيه ميكنند.
با اين حال اگر ممكن است، لطف بفرماييد ليستي يا سامانه اي معرفي بفرماييد كه كه نام نه همه ي اين 84 هزار نفر بلكه نام حداكثر 5 هزار نفر از اين خوشبختاني كه طي اين چند سال يا دو سال به اشتغال رسيده اند را در آن ثبت شده باشد يا كارخانه ها و گارگاه هايي كه هزار نفر از اين شاغلان را در خود جاي داده اند آدرس دهيد؛ تا هم دعاگو شويم و هم با جان و دل به ستاد تبليغاتت بشتابيم. شتابي شتابان تر از عجلو به صلاة

[پاسخ]

آقای عبدی راست میگه مردم از بس ناامید شدند کسی دیگه برا کار مراجعه نمیکنه بنابراین آمار مراجعه کنندگان کم شده ایشون هم فکر میکنه آمار بیکاری کم شده …والله

[پاسخ]

علی عبدال حسن وحسین بهاروند در گفته :

سلام بر دکتر بی ادعا و با آبرو

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :