کد خبر : 72630
تاریخ انتشار : ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 1,486 بازدید

روایت دیداری تلخ

  حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمدرضا عباسی فرد / میرملاس :    خواندن این کتاب نه آسان است و نه کار هر کس، هر چند هر مشتاق و جوینده ای می تواند به فراخور حال از آن بهره مند شود. در طول 35 سال مصاحبت و همراهی و آشنایی نسبی با شخصیت او در ابعاد: […]

3b7bb8c7-488b-4e01-8feb-2601a68f5917

 

حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمدرضا عباسی فرد / میرملاس : 

 

خواندن این کتاب نه آسان است و نه کار هر کس، هر چند هر مشتاق و جوینده ای می تواند به فراخور حال از آن بهره مند شود.

در طول 35 سال مصاحبت و همراهی و آشنایی نسبی با شخصیت او در ابعاد: اعتقاد عمیق قلبی و باورهای دینی، اطلاعات وسیع و گسترده علمی، پیچیدگی های پر راز و رمز سیاسی، درک واقع بینانه اجتماعی و عشق به مردم و در عین حال برخورداری از روحی لطیف و عاطفی و داشتن خاطره های گوناگون از قدرت مانوری که در هنگام رویارویی با حوادث و بحران ها و هر خوب و بد از خود نشان داده هیچ گاه او را دلواپس و مظطرب ندیده بودم.
من هم مثل بسیاری از مردم درخشیدن او در مدیریت اعتصاب صنعت نفت در زمستان پنجاه و هفت را دیده ام.
من هم از صلابت و اقتدار و مهارت او در برخورد با فتنه و آشوب های داخلی در روزها، هفته ها و ماه های آغازین پیروزی انقلاب با خبرم.
من او را بعد از صحنه های سخت و تلخی مانند سقوط خرمشهر و گشوده شدن دروازه ایران بزرگ، دیده ام.
من او را پس از انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی و فرو ریختن ارکان نظام در قوای سه گانه و شهادت اسطوره ای که در بیان امام راحل مان به عنوان یک امت معرفی شده، دیده ام.
و من دومین نفری بودم که با فاصله کمی از انفجار ساختمان نخست وزیری که می توانست روح رجاء و هنر استقامت را نابود نماید به دیدار او شتافتم.
در این صحنه های سخت و سهمگین قلب و نقطه اتکاء امام بود و هاشمی براساس: “تو قلب سپه را به آیین دار    که تا من پیاده کنم کارزار”.
از محراب نمازجمعه تهران تا خاکریزهای پر خون دفاع مقدس و تریبون هایی که مخاطبان داخلی و خارجی را به حکم “إن من البيان لسحرا” هر جا لازم بود تمام رشته های دشمن را پنبه نموده و روح امید را در شریان های حیات اجتماعی جامعه تزریق می نمود.
و همه او را در جریان ارتحال امام و آن لحظه های نفس گیر هم با قدرت مانوری که در اداره خبرگان رهبری از خود نشان داد، دیده ایم که او همراه دیگر اهل حل و عقد و امناء مردم توانستند کشتی طوفان زده را به ساحل امن و نجات برده و پس از طوفان، آرامش را به جامعه برگردانند.
اما در سال 1393 و بعد از بستری شدن رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی در بیمارستان، برای اولین بار وقتی بر او وارد شدم با اینکه دوران معالجه و نقاهت گذشته بود و تیم معالج هم بابت بهبودی و سلامت کامل رهبری به مردم اطمینان داده بود، آیت الله را چنان آشفته یافتم که علت پریشانی شان را پرسیدم؛ شاید به ملاحظه میزان ظرفیت من بود که پاسخی مانند “اتق الله و أحسن” دادند و گفتند: ” ان شاءالله که مشکلی نیست” ولی قدری پا فشاری کردم در این مرحله فرمودند: “ان شاءالله شاهد سلامت کامل و عمر طولانی آقا باشیم ولی حقیقتاً برای بعد از آقا نگرانم” بعد ادامه دادند: “شما یا هر کس که می خواهد نگرانی مرا رفع کند یک نفر و فقط یک نفر را که بتواند مشروعیت و مقبولیت و کارآمدی و قدرت رهبری و مدیریت جامعه را در دنیای آشفته امروز و آنچه در داخل و خارج و در منطقه و جهان می گذرد را داشته باشد معرفی نموده و نام ببرید.” بعد از سکوتی سنگین این صفحه را ورق زدیم و به موضوع ملاقات پرداختیم.
آیت الله هاشمی در این جلسه و با این برخورد عملاً به ما می آموخت که اگر ستون اصلی خیمه نظام و انقلاب پا برجا باشد دلواپسی و باکی از داعش و تحریم و گزینه های روی میز آمریکا نداریم که: “ما نودی بشی مثل ما نودی بالولایه”

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

موحدی در گفته :

دغدغه ها و نگرانی های آیت الله هاشمی نگرانی همه عقلاست خدا نگهدار ایشان وزنده باد تفکر عقلایی نظام.

[پاسخ]

هادی قبادی در گفته :

هاشمی رفسنجانی و ما ادراک ما الهاشمی رفسنجانی !

[پاسخ]

حقیقت بین در گفته :

فارغ از هرگونه وابستگی حزبی یا گروهی شاید دلیل سربرآوردن مشکلات و بن بست هایی که سد راه توسعه ی چند ساله ی اخیر میهنمان شد همانا در حاشیه قرار دادن شخصیتهای بزرگ و موثری باشد که قطعا در راس ایشان شخصیتهای موثری همچون جناب آیت الله هستند.
به کدام مذهب است این؟ به کدام ملت است این؟ که کُشند عاشقی را که تو عاشقم چرایی؟

بـــــه قمارخــــانه رفتم، همــــه پاک‌باز دیدم چـــو به صومعه رسیـدم، همه زاهد ریایی

در دیـــــر می‌زدم من که یــــــکی ز در درآمد که درآ درآ عراقی، که تو خاص از آن مایی
ایستاده و صبور و آرام، می‌داند که: «إِنَّ اللّه مَعَ الصَّابِرِینَ؛ خدا با صابران است».

[پاسخ]

بهروز دوستی در گفته :

نقل این گونه خاطرات باعث مودت و همدلی درجامعه امروزی ما می شود مساله ای که در سال همدلی و همزبانی از نگاه تیزبین و هوش سرشار دکتر عباسی فرد مغفول نمانده است خداوند ایشان و همه دلسوزان را در پناه حق نگهدارد انشالله

[پاسخ]

درود بر استاد سخن،مثل همیشه عالی بود استفاده کردیم با آرزوی سلامتی وموفقیت

[پاسخ]

فلاح دلفان در گفته :

درود بر حاج آقا عباسی فرد مردی که همواره با اخلاص است از نظر علمی فرهیخته و مرد روزهای سخت است .هربار به ایشان مراجعه کردم جواب گرفتم .

[پاسخ]

سلطانپور در گفته :

درو خدا بر مردان اهل قلم به ویژه حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمدرضا عباسی فرد که از مفاخر استان لرستانند. پاینده باشید

[پاسخ]

سلطانپور پاسخ در تاريخ دوشنبه ۱۲ مرداد , ۱۳۹۴ ۰۶:۵۰:

لطفاَ تصحیح کنید «درود»

[پاسخ]

نورآبادی در گفته :

مثل همیشه مفید و مختصر ، ولی دریایی از معانی عمیق را در خود گنجانده است . زنده باد هاشمی بزرگ و درود بر عباسی فرد عزیز .

[پاسخ]

ع نورمحمدی در گفته :

عالی بود
باسپاس از حضرت آیت الله آقای دکترعباسی فرد وباآرزوی صحت و سلامت کامل توام باعزت و سربلندی برای استوانه بزرگ جمهوری اسلامی هاشمی رفسنجانی

[پاسخ]

ع م امرایی در گفته :

درود خدا بر شما که هیچگاه استوانۀ ارزشمند انقلاب را در عبور از بحرانهای سخت وطاقت فرسا تنها نگذاشتید و با جان و دل هزینۀ دفاع از هاشمیِ عزیز را پذیرا شدید

[پاسخ]

پرويز گراوند در گفته :

هاشمي از معدود انقلابيون و سياستمداراني (و شايد انديشمندان) است كه بعد از هشتاد سالگي همچنان در حال يادگيري، ارزيابي و اصلاحِ «جهانِ معرفتي» خويش است. او همواره و همچنان استنباطات ذهنيِ خود را چه در حوزه دين و چه در حوزه مسايل اجتماعي با معيارِ «عمل و واقعيتِ اجتماعي» مي سنجد و اصلاح ميكند. او جوهره و آرمانش ثابت اما روش ها و شيوه هاي رسيدن به آرمانهايش متاثر از شرايط زمان تحول مي يابند و او با هوش فراوان شرايط را درك كرده و شيوه ها راعوض ميكند. لذا در ظاهر چنين به نظر مي رسد كه آرمانهاي هاشمي در طول زمان تغيير كرده، در صورتي كه شرايطِ رسيدن به آن آرمان هايش و روش هاي هاشمي تغيير ميكنند.
البته اين برداشت كارشناسيِ من از «عالمِ ذهن و عملِ» هاشمي است كه گذشته از صحيح يا غلط بودنش، به معناي حمايت يا مخالفت با هاشمي نيست. صرفاً يك تحليل شخصيتي است.
آنچه كه مرا به نوشتنِ اين چند سطر وادار كرد كامنت حاج آقا هادي قبادي بود كه نوشت:
«هاشمی رفسنجانی و ما ادراک ما الهاشمی رفسنجانی!»

[پاسخ]

فرهنگی در گفته :

کاش یکبار هم که میشه از آقای احمدی نزاد بپرسند،که چه سودی از توهین به هاشمی عایدت شد . بجز اینکه 4 سال دیگر بر کرسی نشتی و چهل سال ملت را به عقب برگرداندی؟

[پاسخ]

موحدی پاسخ در تاريخ سه شنبه ۱۳ مرداد , ۱۳۹۴ ۱۲:۵۰:

دلواپسان جواب دهند!!!

[پاسخ]

از کوهنانی در گفته :

ای کاش آن روز که در درب ورودی مراسم فاتحه خوانی تو خشکه دیدگانم به چهره پر صلابتت افتاد … دستت را می بوسیدم و فقط به یک دست دادن اکتفا نمی کردم … افسوس گاهی … چه زود می گذرد و انسان بعدا متوجه می شود چه شد ؟و چه نکرد!!!
الحق دشت نوشته تان سبب مهر و آرامش است.

[پاسخ]

ایران امروز ما نیازمند بیانات و ایده های کارشناسانه بزرگانی همچون شماست که اهل فکر و نظر هستید و جامعه را همچون چشمه ای جوشان از تفکرات اندیشمندانه ی خود در مسیر اصلی رشد وتعالی قرار می دهید، اغراق نیست اگر گفته شود که شما چشم های بیدار و شعور پایدار این ملت هستید. درود بر شما اندیشه وران

[پاسخ]

یزدان صفری در گفته :

درود خداوند بر شخصیت وارسته و استاد حاج آقا عباسی فر و هاشمی بزرگ ،از مطلب حاج آقا مستفيض شدیم .به حق افتخار لرستان هستند حاج آقا

[پاسخ]

عبدالهی در گفته :

خسته نباشی مرد سیاست

[پاسخ]

محمد دالوند در گفته :

سلام، هر بار مقالات جنابعالی را می خوانم از متعلق بودن حضرتعالی به خطه ی لرستان بر خود می بالم کاش استقبال جامعه ی دانشگاهی لرستان برای انتخابات خبرگان را بپذیری

[پاسخ]

دانشجو در گفته :

بسیار متن عالی بود خدا نگهدارتون بزرگ مرد

[پاسخ]

گراوند در گفته :

این همه قدرت ازشه بود . گرچه اززبان عبدله بود./ هاشمی تاوقتی که همراه ولایت باشدودغدغه اولش همین باشدهمچنان زنده است چون ولایت زنده است . والبته استاد عباسی فرد ایضاکذالک

[پاسخ]

متذکر پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۱۴ مرداد , ۱۳۹۴ ۱۲:۳۸:

فارسی را پاس بدارید لطفا.

[پاسخ]

اصل پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۱۵ مرداد , ۱۳۹۴ ۰۸:۵۷:

گرچه قرآن از لب پیغمبر است
هرکه گوید حق نگفت،کافر است
ایـن همـه آوازهـا از شـه بـود
گـرچـه از حـلقـوم عبـدالله بـود

[پاسخ]

درود و سلام حضرت حق بر آنان كه حرمت و منزلت وزنه هاي وزين و با ابهت نظام چون هاشمي بزرگ را حفظ مي كنند. و درود بر آنان كه از قلم و زبان رساي خود براي ارج نهادن به جهادگري هاي شبانه روزي امثال هاشمي بهره مي برند و اميد را در دل مردم ايجاد مي كنند..بدون شك اينگونه مي توان باعث و باني همدلي و همزباني شد.

[پاسخ]

رضا شفیعی در گفته :

الحق و الانصاف حاج آقا هادی قبادی همکلاسی عزیزم جمله بسیار زیبا و پرمغزی را در خصوص اوصاف جناب دکتر عباسی فرد ابراز نمودند.

[پاسخ]

رضا شفیعی در گفته :

الحق والانصاف حاج آفا هادی قبادی همکلاسی عزیزم جمله بسیار زیبا و پرمغزی را در خصوص اوصاف آیت الله هاشمی رفسنجانی ابراز نمودند.

[پاسخ]

بسیار عالی بود عمو جان ممنون وسپاس گزارم پیروز سربلند باشید

[پاسخ]

با نگاهی ژرف و اندیشمندانه به نوشته ی پر مغز و محتوای دکتر عباسی فرد نکته ای که آشکار است و مورد اعتراف، قلم شیوا و روان و ستودنی ایشان است که با به تصویر کشیدن خاطرات روزهای سخت انقلاب شکوهمندمان خدمات و نقش بی بدیل مرد همیشه در صحنه را به همگان یادآوری می نماید. اما نکته ای پنهان، نگارنده متن ناقل خاطرات دست اول است که این نشان از آن دارد که ایشان تابلوی اندیشه و باورهای خود را چنان محکم و استوار نموده که تحت تاثیر هیچ تند بادی تغییر مسیر نمی دهد.

[پاسخ]

عاشقان عباسی فرد در گفته :

باسلام
بازم هم مثل همیشه مقاله ای شوا ورسا از استاد فضل و کمال دکتر عباسی فرد.انشالله شاد وسلامت باشید در پناه حق به امید پیروزی در انتخابات مجلس و خبرگان انشاللهههههههههه

[پاسخ]

با نگاهی ژرف و اندیشمندانه به نوشته ی پر مغز و محتوای دکتر عباسی فرد دو نکته به نظر رسید: نکته ای آشکار و مورد اعتراف عموم، قلم شیوا و روان و ستودنی ایشان است که با به تصویر کشیدن خاطرات روزهای سخت انقلاب شکوهمندمان خدمات و نقش بی بدیل مرد همیشه در صحنه را به همگان یادآوری می نماید. اما نکته ای پنهان، نگارنده متن ناقل خاطرات دست اول است که این نشان از آن دارد که ایشان تابلوی اندیشه و باورهای خود را چنان محکم و استوار نموده که تحت تاثیر هیچ تند بادی تغییر مسیر نمی دهد.

[پاسخ]

مصطفی مرادیانی در گفته :

خدا نگهدار وحافظ هاشمی بادمطمئنم بدخواهان هاشمی رسوا خواهند شد

[پاسخ]

کونانی در گفته :

بسیار عالی بود درود بر عباسیفرد

[پاسخ]

سلام بر هاشمی رفسنجانی دورود بر هاشمی لرستان جناب دکتر عباسی فرد

[پاسخ]

فرهنگی در گفته :

هاشمی عمود انقلاب است سر ما هاشمی فدای رهبر

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :