کد خبر : 73088
تاریخ انتشار : ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 231 بازدید

سالانه دوهزار و 600 هکتار جنگل و مرتع لرستان در آتش می سوزد

       استاندار لرستان گفت: به طور متوسط سالانه دوهزار و 600 هکتار از اراضی استان از جمله جنگل و مرتع در آتش می سوزد. به گزارش میرملاس به نقل ایرنا ؛ هوشنگ بازوند شنبه شب در جمع خبرنگاران افزود: این در حالی است که حدود 70 درصد توپوگرافی استان کوهستانی و سخت گذر […]

 

(37)

 

 

 استاندار لرستان گفت: به طور متوسط سالانه دوهزار و 600 هکتار از اراضی استان از جمله جنگل و مرتع در آتش می سوزد.

به گزارش میرملاس به نقل ایرنا ؛ هوشنگ بازوند شنبه شب در جمع خبرنگاران افزود: این در حالی است که حدود 70 درصد توپوگرافی استان کوهستانی و سخت گذر بوده و امکانات کامل برای اطفا حریق وجود ندارد.
وی اظهار داشت: بنا بر آمار ارایه شده وسعت آتش سوزی های رخ داده استان در سالهای 90 تا 92 به ترتیب 6 هزار و 847، یکهزار و 256 و دوهزار و 619 هکتار بوده است.
وی وسعت آتش سوزی های رخ داده در اراضی ، جنگل و مرتع های استان در سال گذشته را 588 هکتار برشمرد و تصریح کرد: این در حالی است که از ابتدای امسال تاکنون یکهزار و 714 هکتار از جنگل های استان دچار حریق شده است.
وی با تاکید بر فرهنگسازی در راستای توجه مردم به اراضی ملی استان گفت: حجم بالایی از این آتش سوزی ها به دلیل عامل انسانی بوده است.
گفتنی است امسال شهرهای مختلف استان شاهد آتش سوزی های مختلف در اراضی ملی بوده اند که از جمله آن می توان به آتش سوزی 150 هکتاری خرم آباد، 87 هکتاری پلدختر و آتش سوزی 808 هکتاری اخیر کوهدشت اشاره کرد.
سطح عرصه های طبیعی لرستان بیش از دو میلیون و 100 هزار هکتار بوده و این استان از نظر وسعت جنگل و مرتع به ترتیب دارای رتبه های سوم و ششم کشور است.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

جوان کوهدشتی در گفته :

سلام خسته نباشید . چه آمار دقیقی!!! خب اقدامات دولت و نظام ؟ امکانات دولت و نظام ؟

[پاسخ]

محمد.. در گفته :

بله درسته ما هر ساله آتش سوزی داریم . اما چه کسی میخواد درس عبرت بگیره!!!چرا هنوز هیچ برنامه برای جلوگیری و مهار آتش سوزی نداریم؟ چرا هر روز باید غم و غصه دیروز رو بخوریم.؟ چرا استانمون هر روز بدتر از دیروز اداره و مدیریت میشه.

[پاسخ]

بهروز احمدی کوشکی از خرم آباد در گفته :

باسلام وادب واحترام به حضور استاندار محترم ای کاش ایشان بجای آمار وارقام بعنوان مدیر ارشد استان مشخص می فرمودند که از این عامل انسانی مقصر سهم دولت ومحیط زیست استان چقدر است وراهکارهای پیش روی مردم ومحیط زیست را خاصه اداره کل منابع طبیعی استان را مشخص ومعلوم می کردندویا فرموده اند ولی گزینشی اطلاع رسانی شده است…

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :