کد خبر : 73361
تاریخ انتشار : ۲۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 548 بازدید

جزئیات آزمون استخدامی آموزش و پرورش/ چه‌کسانی در اولویت‌اند؟

  به گزارش میرملاس ؛ وزیر آموزش و پرورش به برخی پرسش‌ها درباره ضوابط آزمون استخدامی آموزش و پرورش پاسخ داد و گفت: از طریق ۲۰ درصد افزایش نمره آزمون با احتساب سوابق خدمتی مربیان پیش دبستانی، اولویت‌هایی را برای این گروه قائل شده‌ایم. علی اصغر فانی در حاشیه گردهمایی شورای هماهنگی تشکل‌های دانش آموزی […]

20150707124120627

 

به گزارش میرملاس ؛ وزیر آموزش و پرورش به برخی پرسش‌ها درباره ضوابط آزمون استخدامی آموزش و پرورش پاسخ داد و گفت: از طریق ۲۰ درصد افزایش نمره آزمون با احتساب سوابق خدمتی مربیان پیش دبستانی، اولویت‌هایی را برای این گروه قائل شده‌ایم.

علی اصغر فانی در حاشیه گردهمایی شورای هماهنگی تشکل‌های دانش آموزی که در اردوگاه باهنر برگزار شد، در پاسخ به پرسشی درباره سهم مربیان پیش دبستانی در آزمون استخدامی آموزش و پرورش و همچنین نحوه شرکت کارکنان دولت در این آزمون، اظهار کرد: “استخدام”، تابع مقرراتی است که سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تعیین می‌کند.
 
وی افزود: شما تصور کنید یک داوطلب در سن ۴۰ سالگی باشد و یک دوره یک ساله پس از قبولی در آزمون در دانشگاه فرهنگیان بگذارد؛ وی باید ۳۰ سال خدمت کند، بدیهی است فرد ۷۱ ساله نمی‌تواند به خوبی ارائه خدمت دهد.
 
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه شرایط سنی برای شرکت در آزمون استخدامی با مدرک لیسانس ۳۰ سال و با مدرک فوق لیسانس ۳۵ سال تعیین شده است، اظهار کرد: درباره مربیان پیش دبستانی نیز باید گفت شرایط بر روی سایت سازمان سنجش و آموزش و پرورش قرار گرفته است.
 
فانی ادامه داد: اولویتی را برای مربیان پیش دبستانی تعیین کرده‌ایم تا بر این اساس هر نمره‌ای که کسب می‌کنند متناسب با سنواتی که با آموزش و پرورش در سال‌های گذشته همکاری داشتند، درصدی به نمره‌شان اضافه شود که سقف آن تا ۲۰ درصد است.
 
وی با اشاره به اینکه این تاثیر ۲۰ درصدی در نمره آزمون همان اولویتی است که برای مربیان پیش دبستانی قائل شدیم، گفت: مصوبه مجلس هم همین است که در هر آزمون استخدامی که آموزش و پرورش برگزار می‌کند، مربیان پیش دبستانی در اولویت باشند.
 
وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص اینکه آیا امتیازاتی برای کاهش سن فرهنگیان حق‌التدریس و قراردادی آموزش و پرورش برای آزمون در نظر گرفته شده است یا خیر؟ گفت: ما درباره این موضوعات تابع مقررات استخدامی کشوریم. ضابطه استخدامی کشوری دارای سقفی است که سازمان مدیریت به ما اعلام کرده و ما آن را رعایت می‌کنیم. برخی دوستان گاهی اوقات تصور می‌کنند آموزش و پرورش جزیره‌ای جدا از کشور است در حالیکه این وزارتخانه نیز بخشی از مجموعه حاکمیت و دولت است و ما تابع ضوابط استخدامی کشور هستیم.
 
فانی همچنین درباره هزینه‌های گذراندن دوره یک ساله در دانشگاه فرهنگیان پس از قبولی در آزمون استخدامی نیز گفت: بخشی از عمده هزینه را داوطلبان باید تقبل کنند. علت این است که برای این دوره اعتبارات پیش بینی نکرده‌ایم. جزئیات را زمانی اعلام خواهیم کرد که هماهنگی‌های لازم را با بخش‌های دیگر انجام دهیم.
 
وی در پایان در پاسخ به این پرسش که آماری از سوی ستاد مبارزه با موادمخدر در خصوص افزایش استفاده از مواد مخدر در میان دانش آموزان اعلام شد، گفت: شب گذشته تلویزیون را می‌دیدم و باید بگویم پاسخگویی این گزارش‌ها به عهده خودشان است. ما با همه نهادهایی که به نحوی با آموزش و پرورش در ارتباطند همکاری می‌کنیم. یکی از سیاست‌های ما، توسعه مشارکت با همه دستگاه‌هاست و از این موضوع استقبال می‌کنیم اما آمارها را آنطور که بعضا اعلام می‌شود، قبول نداریم و امیدواریم با تعاملات بیشتر نارسایی در اطلاع رسانی‌ها به حداقل رسد.
 
وزیر آموزش و پرورش همچنین در جمع رؤسای تشکل‌های دانش آموزی سراسر کشور گفت: بهره وری حداکثری از منابع محدود،جزو سیاست‌های آموزش وپرورش در دولت تدبیر وامید است.
 
وی اظهارکرد: در قالب تشکل‌ها باید تربیت دانش آموزان براساس سیاست بهره وری حداکثری از منابع محدود باشد.
 
وی افزود: دانش آموزان امروز مدیران آینده کشور هستند. برهمین اساس باید در دوران تحصیل با تصمیم گیری، تصمیم سازی، تعاملات اجتماعی، تحمل نظر مخالف ،مسئله یابی و بحث هایی از این قبیل که مدیران امروز با آن مواجه اند آشنا شوند. بنابراین تشکل‌ها می توانند در تربیت مدیران آینده مؤثر باشند.
 
وی هم افزایی در مدارس را از عمده ترین سیاست های آموزش وپرورش در دولت تدبیر وامید برشمرد و افزود: زمان در آموزش وپرورش محدود است و ما فقط در دوره متوسطه اول و دوم می توانیم به بحث تشکل ها بپردازیم.
 
وی گفت: عقل ایجاب می کند به افزایش هم افزایی فکرکنیم و این هم افزایی باید مثبت باشد یعنی بگوییم ۲+۲ بزرگ تر از ۴ است و لازمه هم افزایی مثبت همدلی و همزبانی است.
 
فانی ادامه داد: افزایش بهره وری و رسیدن به اهداف نتیجه همدلی و همزبانی است که مقدمه آن اعتماد متقابل است . چقدر حکیمانه و عالمانه است شعاری که امسال رهبر معظم انقلاب انتخاب کردند.
 
وزیرآموزش وپرورش افزود: لازمه همدلی و همزبانی اعتماد متقابل است و نتیجه آن رسیدن به اهداف و بهره وری حداکثری از منابع محدود است و انتخاب شعار امسال توسط رهبر معظم انقلاب چقدر عالمانه و حکیمانه است.
 
او در ادامه خاطرنشان کرد: ایجاد هماهنگی بین تشکل های چهارگانه در مدارس موردتأکید است و تشکل ها باید فعالیت ها را در مدرسه بین خود تقسیم کنند. البته اگر تشکل های بیشتری هم بخواهند در مدارس فعالیت کنند استقبال می کنیم.
 
فانی ادامه داد: در راستای توسعه سیاست مشارکت پذیری و مشارکت جویی به این نتیجه قطعی رسیدیم که آموزش وپرورش به تنهایی نمی تواند در امر تعلیم وتربیت بیش از ۱۳ میلیون دانش آموز موفق باشد چنان که کشورهای موفق در این زمینه نیز ازتمام امکانات استفاده کرده اند بنابراین ما باید توسعه مشارکت را جدی بگیریم و بااستفاده از همه امکانات و با همکاری تشکل ها منابع ملی را در خدمت منافع ملی قرار دهیم .
 
فانی گفت: مدرسه محوری از دیگر سیاست های آموزش وپرورش در دولت تدبیر امید است ، مدرسه باید محور تعلیم وتربیت قرار گیرد و سیاست های مدیر می تواند ابعاد تعلیم و تربیت را محقق سازد.
 
وی با اشاره به وجود چهار تشکل هلال احمر، انجمن اسلامی ، بسیج دانش آموزی ، پیشتازان و فرزانگان در مدارس گفت: این تشکل هر کدام باید بخشی از دانش آموزان را تحت پوشش قرار دهند البته باید این کثرت در عین وحدت باشد و بااحترام به سلائق و علایق آنها تلاش کنیم امکانات ملی را طوری سامان دهی کنیم که به بهره وری حداکثری منجر شود.
 
 
 
 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

زحمتکش در گفته :

کسی ازوزیرنپرسیدکه خودشان چندسال دارندکه اینقدرناتوان است وبازنشسته نشده بازنشسته ها را دوباره فراخوان می کند

[پاسخ]

چرا بازنشسته برگردند پس ما جوانان بدبخت چکار کنیم؟آقا جان به ما کلاس بدهید با روزی20هزارتومن کارمیکنیم

[پاسخ]

جناب وزیر ,این حق التدریسها که می گویی آزمون استخدام شامل حال یکنفرشان هم نمی شود پس باز ما می مانیم با کد استخدامی ولی بیکار.

[پاسخ]

دانش آموز در گفته :

چرا امسال براساس خبرحضورمدیرکل آموزش وپرورش لرستان درمنزل حائزان رتبه برترکنکور،فقط 4رتبه زیر100درکنکورسراسری داشتیم؟مسئولین آموزش وپرورش لرستان علت یابی کنند.قرارشد رتبه های تک رقمی بیشتری نسبت به سال وسالهای قبل داشته باشیم ولی چرافقط 2رقمی ،آن هم ظاهرا”انگشت شمار بودن.برای جایگاه استان خوب نیست .چون امسال خیلی افت کردیم.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :