کد خبر : 73544
تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 1,136 بازدید

برگزاری همایش تجلیل از دوستداران طبیعت با حضور معاون استاندار در کوهدشت

     به گزارش میرملاس ، همایش تجلیل از دوستداران طبیعت چند روز پس از آتش‌سوزی درختان بلوط منطقه (هرین) و (دالاب) در تالار فرهنگ‌سرای امید با حضور محمد اصلانی معاون عمرانی استاندار لرستان و عده‌ای از مسئولان محلی و دوستداران محیط زیست در کوهدشت برگزار شد.  در این مراسم فرماندار کوهدشت با استناد به قرآن […]

IMG_8984

 

 

 به گزارش میرملاس ، همایش تجلیل از دوستداران طبیعت چند روز پس از آتش‌سوزی درختان بلوط منطقه (هرین) و (دالاب) در تالار فرهنگ‌سرای امید با حضور محمد اصلانی معاون عمرانی استاندار لرستان و عده‌ای از مسئولان محلی و دوستداران محیط زیست در کوهدشت برگزار شد.

 در این مراسم فرماندار کوهدشت با استناد به قرآن کریم در باره انسان‌ها گفت: راستی، درستی و شجاعت دینی را از معیارهای سنجش انسان‌ها در مراحل مختلف زندگی دانست و ایران را سرزمین پاکان دانست که با حریت و آزادگی که اسلام به آنها ارزانی داشته هرجا ندای مظلومی را شنیده به یاری او شتافته است.

کرم محمدی به آتش‌سوزی اخیر کوهدشت پرداخت و عامل انسانی را در آن دخیل دانست و دست‌اندازی عده‌ای سودجو به طبیعت و تبدیل جنگل‌ها و مراتع به ملک شخصی را از عوامل کاهش جنگل‌ها و مراتع در کوهدشت ذکر کرد و دولت گذشته را به تساهل وغمض عین در این مورد متهم ساخت و گفت: در هشت سال گذشته امور به صورت عقلانی و کارشناسی پیش نرفت و واگذاری منابع طبیعی به افراد از جمله این امور غیر کارشناسی دانست.

وی عنوان کرد: در هشت سال گذشته حتی به چشمه‌ها هم رحم نکردند.

 محمدی به توسعه نامتوازن شهر کوهدشت اشاره کرد و گفت: در سال 81 که فرماندار کوهدشت بودم وسعت شهر 81هزار هکتار بود، ولی اکنون 381هزار هکتار است که قابل تامل است. وی خود را مدیری عملگرا معرفی کرد و افزود: من در میدان حادثه خودم شخصا حضور دارم و را فرزند کوهدشت می‌دانم.

این مسئول عنوان کرد: من کوهدشت را وطن خود می‌دانم و برای عمران و آبادی آن از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنم.

وی اضافه کرد: نقد و نقادی باید وجود داشته باشد، اما انصاف و عدالت باید رعایت شود.

محمدی از استاندار لرستان به خاطر کمک‌های بی‌دریغ خود در مهار آتش‌سوزی قدردانی و تشکر کرد و گفت: استاندار واقعا دلسوز لرستان است و در همان آغاز آتش‌سوزی مدام در تماس بود و مدیران کل مربوطه را مامور حضور در منطقه کرد.

 وی نقش مردم در آتش‌سوزی اخیر را قابل تحسین دانست و از مردم و گروهای دوستدار طبیعت که با دست خالی به جنگ آتش آمدند، تشکر کرد.

در ادامه دادستان کوهدشت سخنران بعدی بود که به عوامل دست‌اندازی به منابع طبیعی اشاره کرد و فقر را یکی از عوامل آن دانست که عده‌ای با بریدن درختان و تبدیل آن به ذغال در آسیب رساندن به طبیعت سهیم هستند و گفت: با زندانی کردن و بگیر و ببند این افراد مسئله حل نمی‌شود، باید کار فرهنگی صورت گیرد و مردم را نسبت به حراست و حفاظت از طبیعت آگاه ساخت.

اردشیر حسینی عنوان کرد: من در این مدت دو سال که در خدمت مردم خوب کوهدشت هستم، تمام پرونده‌های منابع طبیعی را خودم شخصا بررسی می‌کنم و در این مدت اجازه صدور یک وجب از منابع طبیعی به اشخاص را نداده‌ام.

این مقام قضایی با انتقاد از کمبود امکانات و نیروی انسانی در ادارات ذی‌ربط منابع طبیعی از مسئولان استانی خواست در رفع کمبودهای این ادارات تلاش کنند.

 در ادامه معاون عمرانی استاندار لرستان پشت تریبون رفت و با ذکر احادیثی از معصومان در توجه به طبیعت و درخت گفت: دین اسلام و در راس آن پیامبر (ص)و امامان معصوم (ع)مسلمانان را به نگهداری از طبیعت سفارش کرده‌اند، اما متاسفانه ما در حق طبیعت جفا می‌کنیم.

محمد اصلانی یادآور شد: من خودم لر هستم، اما متاسفانه ما فرهنگ حفظ طبیعت را تقویت نکرده‌ایم و به آن باور نرسیده‌ایم که جنگل و درخت چقدر ارزش دارند.

وی گفت: مطمئن باشید در دولت تدبیر و امید یک وجب از اراضی ملی به افراد سودجو واگذار نمی‌شود، واگذاری‌ها فقط برای احداث کارخانه و گارگاه‌های تولیدی با رعایت قانون و لحاظ مسایل محیط زیستی داده می‌شود.

اصلانی بالا بردن فرهنگ مردم در پاسداری از طبیعت را خواستار شد و گفت: شعله مسائل سیاسی در کوهدشت بالاست و باید پایین کشیده شود و در امور فرهنگی بکار گرفته شود.

وی رسانه‌ها و دیگر تریبون‌ها فرهنگی را در این کار به یاری طلبید.

در پایان این مراسم از عده‌ای از دوستداران طبیعت تجلیل به عمل آمد.

فارس

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

رضایی در گفته :

سلام علیکم. ضمن تقدیر و تشکر از فرماندار زحمتکش و دلسوز شهرستان که خودشان واقعا در مرکز آتش سوری حضور فعال داشتند، با توجه به حجم بالای مراتع و جنگلهای شهرستان کوهدشت ضرورت آمادگی بیشتر جهت بروز موارد مشابه در سایه امکانات و تجهیزات نوین مشهود است و در ضمن باید به ادارات شهرستان مخصوصا شبکه بهداشت که با دست خالی و فقط با غیرت و همت ، زحمات زیادی زا متقبل شدند ، دست مریزاد گفت

[پاسخ]

جناب معاون استاندار
سلام
بنظرت حالا بالگرد نیاز حوادث غیر مترقبه مثال آتش سوزی های سطح استان هست یا خیر…

[پاسخ]

عبداله امرایی در گفته :

باسلام.این همایش کی بوده؟چرا در سطح شهر اطلاع رسانی نشده؟

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

iهمایشی با قیمت تعطیلی ادارات شهرستان در خصوص طبیعت سوخته 8000 هکتاری کوهدشت بر اساس بررسی با gps , gis از منطقه با بی مهری مسئولین استان و نداشتن حداقل امکانات اولیه در طول آتش سوزی چندین روزه باعث نابودی اکوسیستم منطقه شد

[پاسخ]

هادی محمدی نژاد در گفته :

باسلام. من فک میکنم بهترین دوسدار طبیعت جناب کرم محمدی هستش که با تلاش زیادش سهم زیادی در خاموش کردن آتش بخش چنگری داشت.

[پاسخ]

کشاورز در گفته :

باسلام
برگزاری این همایش جای بسی ……….
دستاورد و دلیل برگزاری این همایش؟
چرا مسئولان دوست دارن هویت و تعصب کوهدشت را اثبات کنند؟
واگذاری عرصه های طبیعی در دولت تدبیر و امید آیا واقعا وجود ندارد؟ کوچک سازی دولت و واگذاری بر اساس ماده 3 و 17 قانونی است؟ یا خیر؟
در بین حاضرین در همایش از تحصیل کردگان محیط زیست و منابع طبیعی دعوت به عمل آمد یا به صرف افراد بر اساس جناح و گروه دعوت شده اند؟
تلاش ها و حضور مدیرکل منابع طبیعی وقت در مهار آتش سوزی مفید واقع شد؟ و عملکرد قبلی ایشان مورد تایید مسئولین استانی می باشد؟ دلیل برکناری ایشان چه بود؟….
و…….. سوالات بی شمار دیگه…
میرملاس هاووووار زغال فروشیم که جرمش برداشته شد و افراد بدبخت و بیچاره یا همون جوامع محلی برا کباب درست کردن اقدام به زغالگیری می کنند و مافیایی و جود ندارد.
فرهنگ سازی باید شود؟…. آیا حضور مردم با دست خالی جهت خاموش کردن آتش نشان از فرهنگ حفظ منابع طبیعی و ملی نیست و خاطیان نیاز به برخورد قهرآمیز ندارد…. ما که نفهمیدیم چی به چی هست اینجا

[پاسخ]

مراد سپهوند در گفته :

با سلام،آمار وسعت شهر کوهدشت اشتباه است یا این که خطای تایپی صورت گرفته. لطفا اصلاح شود

[پاسخ]

امرايي در گفته :

از كليه دوسداران طبيعت ، پرسنل اداره حفاظت محيط زيست ، پرسنل اداره منابع طبيعي و كليه دوسداراني كه صادقانه در امر حفاظت از محيط زيست شهرستان كوشا هستند و تقدير و تشكر از انجمن زيست محيطي آواي ارديبهشت اميدوارم اين روند يك حركت جدي و قابل پيشرفت در شهرستان باشد

[پاسخ]

پلدختری در گفته :

انتصاب همشهری خوبم-مهندس نجفی-از جوانان پرتلاش شهرستان پلدختر واز طایفه علمی وفکور” دیناروند “رابه سمت مدیرکلی منابع طبیعی لرستان تبریک میگوییم.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :