کد خبر : 74025
تاریخ انتشار : ۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۲:۴۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 51 بازدید

با رعایت هشدارهای پلیس فتا، مانع از کلاهبرداری هکرها شوید

  با توجه به نقش مهم و موثر اینترنت در زندگی بشر امروزی، کاربران می توانند با رعایت هشدارها و توصیه های متخصصان سایبری، با اطمینان بیشتری دراین فضا فعالیت کنند.نقش رایانه در زندگی انسان ها روز به روز پررنگ تر می شود، چرا که تکنولوژی نوین ارتباطات با کمک اینترنت، تبادل انواع اطلاعات را […]

634956641844830794

 

با توجه به نقش مهم و موثر اینترنت در زندگی بشر امروزی، کاربران می توانند با رعایت هشدارها و توصیه های متخصصان سایبری، با اطمینان بیشتری دراین فضا فعالیت کنند.
نقش رایانه در زندگی انسان ها روز به روز پررنگ تر می شود، چرا که تکنولوژی نوین ارتباطات با کمک اینترنت، تبادل انواع اطلاعات را برای بشر در سرتاسر جهان آسان نموده است.
اینترنت پدیده جهانی است که از شبکه‌های رایانه‌ای به هم پیوسته تشکیل شده و میلیون‌ها شبکه خصوصی، عمومی، دانشگاهی، تجاری و دولتی در اندازه‌های محلی و کوچک تا جهانی و بسیار بزرگ را به یکدیگر متصل می کند.
هر شبکه تشکیل دهنده اینترنت، استانداردها و قوانین به خصوص خود را تدوین می‌کن،. لذا در این فرآیند جهانی بسیاری از آسیب پذیری های رایانه می تواند از طریق راه های مختلفی مورد استفاده و بهره برداری افراد سودجو و کلاهبردار (هکرها) قرار گیرد.
با توجه به اینکه برای جلوگیری از سرقت اطلاعات شخصی و بانکی از رایانه به ویژه سیستم های خانگی هشدارها و توصیه هایی مدنظر است که باید توجه ویژه ای به آن داشته باشیم، در ادامه به نکات مهم و موثری به شرح ذیل برای مقابله با سارقان اینترنتی اشاره می شود؛
– در صورت دریافت ایمیل های انبوه در رایانه خود توصیه می شود بدون چک کردن مبدأ ایمیل ها، آنها را باز نکنید.
– به هیچ عنوان اطلاعات شخصی و کاربری خود را به ایمیل ناشناس و نامعتبر ارسال نکنید.
– همیشه برای وارد کردن اطلاعات خود از مروگرهای معتبر استفاده نموده و آدرس وب سایت مورد نظر خود را به صورت دستی وارد کنید.
– برای وارد کردن اطلاعات حساس مانند رمز عبور و نام کاربری همیشه از وب سایت های ایمن استفاده کنید.
– برای اطمینان بیشتر، استفاده از صفحه کلید های مجازی تعبیه شده در سایت یا ویندوز پیشنهاد می شود.
– در اسرع وقت مرورگر خود را بروز نموده و تمام عناوین امنیتی آن را فعال کنید.
– رایانه خود را با نصب آنتی ویروس و فایروال مناسب محافظت نمائید و برای بروز رسانی آنها در موعد مقرر اقدام کنید.
هر چقدر بیشتر بدانید،بیشتر در امنیت خواهید بود ، منابع آموزشی آنلاین از جمله سایت پلیس فتا را در آدرس http://www.cyberpolice.ir مطالعه کنید و همچنین در صورت وجود هرگونه ابهام و جرمی در فضای مجازی آن را از طریق نشانی اینترنتی پلیس فتا به آدرسhttp://www.Cyberpolice.ir اطلاع دهید.
فرماندهی انتظامی شهرستان کوهدشت – پلیس فتا

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :