کد خبر : 74041
تاریخ انتشار : ۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 383 بازدید

آغاز گمانه زني حريم تپه چياسي کوهدشت

    با حضور هیاتی از کارشناسان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ، گمانه زنی حریم تپه چیاسی شهرستان کوهدشت آغاز شد.به گزارش میرملاس به نقل خبرگزاری صداوسیما ، گمانه زنی حریم تپه چیاسی شهرستان کوهدشت بمنظور تعیین عرصه و پیشنهاد حریم با حضور هیاتی کارشناس به سرپرستی آقای میراسکندری عضو پژوهشکده باستان […]

DSCF0804-Copy-591x400 

 

با حضور هیاتی از کارشناسان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ، گمانه زنی حریم تپه چیاسی شهرستان کوهدشت آغاز شد.
به گزارش میرملاس به نقل خبرگزاری صداوسیما ، گمانه زنی حریم تپه چیاسی شهرستان کوهدشت بمنظور تعیین عرصه و پیشنهاد حریم با حضور هیاتی کارشناس به سرپرستی آقای میراسکندری عضو پژوهشکده باستان شناسی پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری بمدت یکماه مطالعه می شود. 
به گفته میراسکندری تپه چیاسی یکی از تپه های قدیمی است که آثاری از دوران پیش از تاریخ در آن بدست آمده است.
وی گفت : این تپه که هم اکنون بنا به در خواست پژوهشگران میراث فرهنگی شهرستان کوهدشت در مرحله تعیین عرصه و حریم قرار دارد ، سال 1385 به شماره 17213 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.
این عضو پژهشکده باستان شناسی کشور افزود : با زدن 16گمانه در حریم این تپه که در 2 کیلومتری شمال غربی شهرکوهدشت واقع شده آثاری از دوران پیش از تاریخ تا صدر اسلام بدست آمده است.
میراسکندری گفت : براساس مطالعات انجام شده شواهدی از عصرآهن و حضور سفالهای دوران تاریخی اشکانی تا قرون آغازین اسلامی نشان از رونق و ادامه حیات در منطقه چیاسی داشته است. 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

کوهدشتی در گفته :

عشق است چیاسی.

[پاسخ]

امرایی در گفته :

تپه چقا سیاه معروف تره

[پاسخ]

آرمان در گفته :

به به اراضی ما چه جایی واقع شده.

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

آموزا بینم چبکی.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :