کد خبر : 74644
تاریخ انتشار : ۱۳ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۲:۳۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 138 بازدید

بودجه شهرداری‌های استان لرستان جوابگوی مشکلات شهری استان نیست

    به گزارش ميرملاس به نقل از تسنيم ؛ یحیی عیدی بیرانوند صبح امروز در جشنواره نقاشی نجات آب که در پارک زیباکنار خرم‌آباد برگزار شد، اظهار داشت: اگر ما بخواهیم آینده‌ای درخشان و شرایطی بهتر از امروز داشته باشیم راهی نیست جز اینکه نونهالان و کودکان را آموزش دهیم. وی افزود: خوشبختانه کارهایی این‌چنینی […]

 

MG_96211

 

به گزارش ميرملاس به نقل از تسنيم ؛ یحیی عیدی بیرانوند صبح امروز در جشنواره نقاشی نجات آب که در پارک زیباکنار خرم‌آباد برگزار شد، اظهار داشت: اگر ما بخواهیم آینده‌ای درخشان و شرایطی بهتر از امروز داشته باشیم راهی نیست جز اینکه نونهالان و کودکان را آموزش دهیم. وی افزود: خوشبختانه کارهایی این‌چنینی نشان می‌دهد که مادران ما به این رشد رسیده و نسل ما در حال جهش است.

 

شهردار خرم‌آباد بیان کرد: ما تا مشکلات و مسائل را به کودکان خود یاد ندهیم آینده درخشانی نداریم و موضوع آب موضوع خیلی مهمی است چراکه یک درصد از آب‌های جهان قابل شرب بوده و سرانه مصرف آب در ایران 30 برابر دنیا است.

 

وی عنوان کرد: آلودگی آب در ایران بالا است و بایستی در نگه‌داری این منابع کوشا باشیم و به سهم خود در این رابطه توجه بالایی داشته باشیم.
عیدی بیرانوند تصریح کرد: زمانی که این سمت را قبول کردم سعی کردم که خیلی از بلوارها را به سمتی ببریم که در مصرف آب آن‌ها صرفه‌جویی کنیم و این کار را از بلوارهای سمت بروجرد و پل‌دختر آغاز کردیم و در پارک‌ها نیز به دنبال مصرف کمتر آب هستیم و در راستای جداسازی آب شرب از آب غیر شرب کارهایی را انجام داده‌ایم.

 

وی خاطرنشان کرد: در این زمان که بحران آب‌داریم سعی کردیم پنج چاه آب که پلمپ و غیر شرب بوده را به چرخه فضای سبز وارد کرده‌ایم.
شهردار خرم‌آباد با اشاره به اینکه بدون مشارکت، همکاری و همیاری این کار ممکن نیست، بیان کرد: کل بودجه شهرداری‌های لرستان 300 میلیارد تومان است درحالی‌که بودجه شهر همدان 900 میلیارد تومان است و با این امکانات انجام برخی کارها جز با مشارکت مردم ممکن نیست.
وی بابیان اینکه مشکل زباله از دیگر مشکلات این مردم بوده است، گفت: 250 نفر نیروی خدمات شهری از طریق بخش خصوصی جذب و 18 دستگاه ماشین حمل زباله معادل چهار میلیارد تومان وارد کردیم ولی بدون مشارکت مردم این امکانات نیز به درد نمی‌خورد.
عیدی بیرانوند افزود: اگر هرکدام از ما یک زباله را جمع کنیم پسماندی نداریم ولی ریختن زباله به امید جمع‌کردن رفتگران کار درستی نیست و خانواده‌ها باید به کودکان خود آموزش دهند که شهر مال ما است.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

ویردار در گفته :

عجب !!! شما اگه میشه اعلام کنید که هر شهرستان چقدر سهمیشه؟؟
اینوشفاف سازی کنید ،، حداقل برای مردم کوهدشت

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :