کد خبر : 74694
تاریخ انتشار : ۱۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 4,506 بازدید

درمان قطعی لکنت زبان با شبیه سازی ذهن توسط “دکتر تقی زاده” و گروه تحقیقاتی اش

    محققان ایرانی توانستند برای اولین بار در دنیا لکنت زبان را بر اساس شبیه سازی ذهنی و تصویر سازی ذهن به صورت قطعی درمان کنند. به گزارش میرملاس ؛ دکتر محمد احسان تقی زاده، دکترای روانشناسی  و مجری طرح «ایجاد روش درمان قطعی لکنت زبان» در گفتگو با مهر گفت: این روش بر اساس […]

o6c3iv3k1m014s2w1tzs

 

 

محققان ایرانی توانستند برای اولین بار در دنیا لکنت زبان را بر اساس شبیه سازی ذهنی و تصویر سازی ذهن به صورت قطعی درمان کنند.

به گزارش میرملاس ؛ دکتر محمد احسان تقی زاده، دکترای روانشناسی  و مجری طرح «ایجاد روش درمان قطعی لکنت زبان» در گفتگو با مهر گفت: این روش بر اساس یک روش علمی، پژوهشی و دانشگاهی است که پس از یک دهه به نتیجه قطعی رسیده است.

وی با بیان اینکه روش درمان قطعی لکنت زبان بر اساس دانش شبیه سازی ذهن و تصویر سازی ذهنی است، گفت: از سال گذشته با استفاده از روش ابداعی خود، اقدام به درمان لکنت زبان از رنج سنی ۳ سال به بالا کردیم که بیش از ۵۰ نفر به صورت قطعی درمان شدند.

به گفته وی، این روش برای اولین بار در دنیا اعمال و قابل انتقال به امریکا و اروپا نیز هست چراکه درمان های ارائه شده توسط محققان خارجی قطعی نبوده و گاهگاه برگشت پذیر هستند.

تقی زاده اظهار داشت: روش های جراحی، دارویی، نصب دستگاه هوشمند در حلزون گوش، نصب پروتز در حنجره و… از جمله روش های به کار گرفته شده در دنیا برای درمان لکنت زبان هستند که هیچ یک از اینها به درمان قطعی منتهی نمی شوند.

استاد دانشگاه پیام نور تاکید داشت: روش به کار گرفته شده توسط تیم تحقیقاتی ما، به درمان قطعی لکنت زبان منتهی می شود چراکه بیش از ۳۰ روش علمی بر اساس زبان ذهن در آن استفاده شده است.

وی با تاکید بر اینکه از روش شبیه سازی ذهن و زبان ذهن به درمان لکنت رسیدیم، گفت: با استفاده از این روش لکنت زبان برگشت ناپذیر است و این بدان معناست که لکنت فرد برطرف شده و تا آخر عمر لکنت نخواهد داشت.

 لکنت زبان نوعی اختلال گفتار است که مشکلاتی را در برقراری ارتباط با سرعت مناسب و به طور پیوسته و روان ایجاد می کند. در واقع لکنت عبارت است از تکرار، کشش و یا قفل شدن غیر ارادی کلمه یا بخشی از کلمه که فرد قصد بیان آن را دارد.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

ناشناس در گفته :

زنده باشی جناب دکتر این کارت هزار با از نمایندگی بهتره

[پاسخ]

هم رشته دکتر پاسخ در تاريخ یکشنبه ۱۵ شهریور , ۱۳۹۴ ۱۵:۱۴:

نتیجه این تحقیقات را در کدام ژورنال معتبر منتشر کرده اید معرفی بفرمایید لطفا اقای دکتر!!

[پاسخ]

عباداله گراوند در گفته :

ضمن تبریک این موفقیت چشمگیر توسط دانشمند فرهیخته کوهدشتی به تمام مردم کوهدشت ولرستان باید به اطلاع مردم شریف کوهدشت برسانم جناب آقای دکتر تقی زاده درتماس تلفنی خود با اینجانب اعلام نمود که هزینه درمان برای تمام عزیزان کوهدشتی رایگان خواهد بود.

[پاسخ]

عباداله گراوند در گفته :

ضمن تبریک این موفقیت چشمگیر توسط دانشمند فرهیخته کوهدشتی به تمام مردم کوهدشت ولرستان باید به اطلاع مردم شریف کوهدشت برسانم جناب آقای دکتر تقی زاده درتماس تلفنی خود با اینجانب اعلام نمود که هزینه درمان برای تمام عزیزان کوهدشتی که دچار مشکل لکنت زبان هستند رایگان خواهد بود.

[پاسخ]

ماشا الله

[پاسخ]

دراینکه دربلاد غرب برای درمان هرمعلولیتی خواه اقتصادی خواه اجتماعی وخواه جسمی تولیدابزارکارراازاوجب واجبات میدانندشکی نیست .وبه احتمال قوی همین راه کج رفتن است که دراغلب موارد فرضیه عملیاتی شده رابرای پیشبرداهداف به بی راهه هدایت مینماید.به عنوان مثال .همین چندجمله فوق الذکراقای دکتر سنداثباط انهمه تلاشهای فنی وتکنولوژیک بی فایده یابیهوده انسومیباشد.که همه چیزرادرگروسازوکارمیدانند .درصورتیکه باتکیه برباورمندی وخودباوری میتوان دربسیاری موارد درکمترین زمان ممکن بیشترین دست اوردهارا داشت .حال که دنیای علم وفن اوری ازدرمان این نارسایی گفتاری عاجزودرمانده شده وباروشهای جراحی .دارو درمانی ..نصب دستگاه هوشمنددرحلزون گوش ونصب پروتزدرحنجره راه به جایی نبرده جا دارد به اقای دکتربرای ابداع روش شبیه سازی ذهن وتصویرسازی ذهن که میتوان انرا روش رایگان درمانی نامید تبریک گفت .چه بسا باصدور این علم واموزش مددکاران درسایر نقاط عالم ونبرد بالکنت زبان این نارسایی گفتاری را درمان نمود….انچه موجب توجه این حقیر به این دستاورد شد..عذابیست که دوستم هنگام سخن گفتن متحمل میشود …امیدکه اقای دکتر بزودی این روش درمان رابرای همشهریان خودتجویز نمایند….

[پاسخ]

اثباط…اثبات

[پاسخ]

كارشناس در گفته :

كاش به طور اجمالي و در سطح گزارش هاي ژورناليستي به روش تحقيق، نمونه مورد پژوهش، متغرهايي مستقل، روش هاي استنباط آماري و ميزان تعميم پذيريِ نتايج اشاره مي شد تا خواننده از جديت، عمق علمي و واقعي بودن خبر مطلع مي گشت.

[پاسخ]

گراوند پاسخ در تاريخ یکشنبه ۱۵ شهریور , ۱۳۹۴ ۱۸:۳۰:

بروبه سایت مرکز وفیلم اونایی که درمان شده اند رو ببین

[پاسخ]

شعبانی در گفته :

باسلام و خسته نباشید..واقعا تبریک میگم دست همشون درد نکنه…
آدرسشون رو کسی بلده… مطب یا ؟؟؟؟

[پاسخ]

عباداله گراوند پاسخ در تاريخ یکشنبه ۱۵ شهریور , ۱۳۹۴ ۱۸:۲۷:

http://gsomind.com/ تهران میدان فاطمی -روبروی مسجد نور-خیابان جهان مهر-نبش کوچه1/2ساختمان آریا
پلاک14طبقه 3واحد9تلفن02188909982
مدیریت09190251156
مرکز خدمات روانشناختی ومشاوره توانمندسازان

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ یکشنبه ۱۵ شهریور , ۱۳۹۴ ۲۳:۲۶:

دروبر شرف دکتر تقی زاده گراوند به خاطر اینکه گفتن کوهدشتی ها رایگان خدا عوض خیر به شما وهمکارانت عطا فرماید

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ یکشنبه ۱۵ شهریور , ۱۳۹۴ ۲۳:۲۹:

عباداله خدا ابادت کنه به خاطر این ادرس کاش همه سایت این خبر بدن به مردم کوهدشت که کسانی مشکل دارن برن رایگان درمان بشن البته من این خبر در خبرگزاری مهر خوندم واقعا خوش حال شدم چون در جهان اولین بار هست که راه درمان یافتن درود بر تقی زاده کر گرا البته نباید به سیاست نزدیک میشد

[پاسخ]

سجاد محمدزاده در گفته :

سلام جناب دکتر خسته نباشد .

[پاسخ]

مسعود گراوند در گفته :

درود بردکتر تقی زاده دانشمند معاصر استانمان به امید موفقیت های بعدیتان اقای دکتر

[پاسخ]

فرهنگی مقیم تهران در گفته :

باسلام واحترام به برادر بزرگوار ونخبه ی شهرمان دکتر تقی زاده انشاءالله پاداش این کار بزرگ را از خداوند سبحان میگیرید

[پاسخ]

گراونداز تهران در گفته :

درود بر شرفت دکتر سربلندمان کردی

[پاسخ]

فردین گراوند در گفته :

بدون شک کوهدشت با داشتن فرزندان برومند و نخبه ای چون دکتر تقی زاده مفتخر است امید است شاهد موفقیت های چشمگیر دکتر باشیم

[پاسخ]

علي حيدري ارا در گفته :

با سلام واحترام خدمت دكتر تقي زاده دانشمند فرهيخته ي شهرمان كه سربرست دانشگاه بنده هم هستن انشالله اجرشو از خداوند تبارك تعالي بگيري واقعا ب همچين كساي بايد بباليم سباس گذار از زحماتتون

[پاسخ]

ایمان مرادی در گفته :

درود خدا بر دکتر تقی زاده

[پاسخ]

محمد احسان تقی زاده در گفته :

سلام از ابراز محبت تمام دوستان متشکرم .خدا را سپاس که توفیق چنین موفقیتی رابه بنده نا چیز خودش عطا کرد.الان از سراسر دنیا برای درمان باید راهی ایران عزیز بشوند

[پاسخ]

رحمانی در گفته :

با سپاس ،آ درس مطبتون کجاست میخوام بیام درمان بشم

[پاسخ]

بهروزابراهیمی در گفته :

سلام بر دکتر عزیز..لکنت زبان نوعی اختلال گفتار است که مشکلاتی را در برقراری ارتباط با سرعت مناسب و به طور پیوسته و روان ایجاد می نماید….امیدوارم موفق باشید ..فقط کوهدشت رایگان

[پاسخ]

علیرضا مقامی در گفته :

خیلی خوب بود. منم اخیرا یک مطلب جالب دربار لکنت زبان خوندم جالب بود
xn--mgbahvjb1ipbk55hnj.com/%d8%a2%db%8c%d8%a7-%da…

[پاسخ]

مجید میرزایی پاسخ در تاريخ سه شنبه ۱۳ بهمن , ۱۳۹۴ ۰۲:۰۲:

آقای مقامی ظاهر خوبی داره. ولی کو مدرک و شواهد علمی؟

[پاسخ]

با سلام.
بنده مبتلا به لكنت زبان هستم و 29 ساله هستم.
به خاطر لكنت زبان از دسترسي به موقعيتهاي خوب شغلي بازموندم.
لطفا راهنمايي بفرمائيد و مشكل مرا برطرف كنيد.
كجا بايد مراجعه كنيم. هزينه درمان چقدر است.آيا درمان ابداعي قطعي است؟؟؟
باتشكر.

[پاسخ]

گفتاردرمانگر در گفته :

جالبه!!!!یه همچین انقلابی در درمان لکنت رخ داده و هیچیک از گفتاردرمانگران و روانشناسان خبر ندارن و و دریغ از یک مقاله علمی و یا حتی کیس ریپورت در این زمینه!!!!!!!!!!!!

[پاسخ]

رضا در گفته :

با سلام
واقعا یعنی میشه لکنتی ها کاملا خوب بشن؟؟؟؟؟؟
دکتر دکتر حمید کریمی ، دکترای تخصصی گفتاردرمانی از مرکز تحقیقات لکنت دانشگاه سیدنی استرالیا، استادیار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و عضو انجمن علمی گفتار درمانی ایران کاملا روش دکتر تقی زاده را زیر سوال برده

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

لطفا بگین کجا باید بیایم برای درمان

[پاسخ]

برای درمان کجا باید مراجعه کردم لطفا راهنمایی کنید

[پاسخ]

زینب سادات در گفته :

سلام خدمت دوستان.
من یه فرد لکنتی هستم. من پیش دکتر تقی زاده رفتم و فعلا یک جلسه رفتم ولی در این یک جلسه میتونک بگم خیلی خوب شدم . این دکتر مثل دکترای دیگه شعار نمیده بلکه عمل میکنه. واقعا متشکرم. به زندگی امیدوار شدم باور کنین

[پاسخ]

محمد گراوند در گفته :

دروود بر دکتر و همکاران..خدا قوت…خیلی لذت بردیم به خاطر درمان لکنت …بقول راجرز میگه ما برای شناسایی اختلالها نیامدیم بلکه هدف بهتر زندگی کردن انسانها..

[پاسخ]

محمد گراوند در گفته :

دستت درد نکنه خدا قوت دکتر…بخاطر کار جالبتون در جهان…بقول راجرز هدف شناسایی یک اختلال نیس..بلکه بهتر زندگی کردن انسانهاست..با تشکر از کار فوق العادتون.

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

میشه بگین شماره تماس و با محل کارشون کجاست

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

میشه شماره تماس و محل کارشون رو بگین

[پاسخ]

میلاد در گفته :

سلام دوستان. من 19 سال لکنت زبان داشتتم و الان بعد جلسه دوم که پیش دکتر تقی زاده رفتم به طور کامل خوب شدم. فقط میتونم بگم که دکتر واقعا یک معجزه الهیه. درود بر شرف دکتر تقی زاده که من و تمام لکنت زبانیازو به زندگیشون برگردوند. و اما جا داره که بگم تمام کسایی که توی کار گفتار درمان هستن متغلب هستن و اصلا و ابدا روش درمان قطعی ندارن چون من خودم گفتار درمانی هم رفتم اما دوباره برگشتم به حالت قبلی.توصیه میکنم هرکس که لکنت داره حتما بره پیش دکتر و این معجزه رو ببینه. فقط میتونم بگم که خیلی مردی دکتر تقی زاده. خداکنه همچین ادمایی همیشه زنده باشن و باعث افتخار مملکت باشند واقعا

[پاسخ]

Amir پاسخ در تاريخ سه شنبه ۱۸ آبان , ۱۳۹۵ ۲۰:۴۳:

سلام.چطوری میتونم با شما ارتباط برقرار کنم

[پاسخ]

میلاد در گفته :

گفتار درمانگرای عزیز لازم به ذکره که بگم انقدر حسادت نکنن به دکتر تقی زاده. فکر کنم بهتره افتخار کنن به این شخصیت والا و بزرگ. امیدوارم روزی برسه که همه اونایی که لکنت دارن خوب بشن با این معجزه الهی که توسط دکتر رخ داده

[پاسخ]

بهار در گفته :

تورو خدا بین واقعیت داره

[پاسخ]

مصطفی در گفته :

چرا روش درمان رو نمیدی جناب تقی زاده ثواب داره بخدا

[پاسخ]

وحيدكريمي در گفته :

سلام من 35سالمه و 30سال از مشكل لكنت زبان رنج برده ام و با مراجعه به كلنيك دكتر تقي زاده بعد از 4ماه تمرين هاي دكتر به طور كامل درمان شدم از همين جا از دكتر و تيم درمانيش تشكر مي كنم و ان شالله كه خداوند حفظشان كند

[پاسخ]

وحيدكريمي در گفته :

يكي نيست بگه كه اين گفتار درمانها كه مدرك هم دارند متاسفانه تا حالا كسيو به طور صددرصد درمان نكرده اند

[پاسخ]

چرا اینا که رفتن پیش دکتر تقی زاده زورشون میاد شهر و ادرس و تلفن دکتر رو بگن ؟

[پاسخ]

چرا اینا که رفتن پیش دکتر زورشون میاد که شهر و ادرس و تلفن دکتر رو بگن هرکس که مراجعه کرده به دکتر لطفا ادرسش رو بگه؟

[پاسخ]

مهدی در گفته :

دوستان من پیدا کردم
فریقا .جردن . بالاتر از میرداماد . نبش کوچه آناهیتا . ساختمان پزشکان. پلاک 182_ طبقه چهارم . واحد 14

02188909982 و 09190251156

[پاسخ]

مصطفی عموهادی در گفته :

باعرض سلام ایا لکنت زبان ربطی به رانندکی داره چرا نیروی انتظامی به لکنت گیر میدخ

[پاسخ]

سهیلا فاطمی پاسخ در تاريخ شنبه ۱۵ آبان , ۱۳۹۵ ۱۵:۲۸:

سلام چراادرس نمیدید

[پاسخ]

سهیلا فاطمی در گفته :

سلام آدرس کدوم بریم جردن یاخ فاطمی

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

سلام واقعا خوشحال شدم من یه برادر دارم که لکنت دارم مط خوام واسه درمان بیام لطفا ادرس و تلفن بدین برای وقت گرفتن

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

اسماعیل شریفی

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

سلام اگه واقعا یه همچین دکتری هس پس چرا هیچ کس ازش آدرس نداره

[پاسخ]

میلاد در گفته :

درود بر دکتر تقی زاده و مهندس بیگدلی
خدا رو شاهد می گیرم
که درمان قطعی
در تاریخ بی سابقه بوده.
بنده جلسه چهارم هستم و تقریبا به درمان قطعی چیزی نمونده…

به امید موفقیت برای همه ی دوستان
یاعلی

[پاسخ]

با سلام‌ آقای دکتر من لکنت زبان دارم از ۴ سالگی بر اثر ترس در حین آمپول زدن دچار لکنت زبان شده ام و الان ۱۷ سالم هست که با لکنت زبان زندگی می کنم لطفا مرا راهنمایی کنید من از تبریز محمد امین.(با تشکر)

[پاسخ]

مهلا در گفته :

سلام لطفا ادرس و شماره تماس برای مراجعه بزارید

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

سلام لطفا ویزیت اقای دکتر تقی زاده رابگوید

[پاسخ]

رضا در گفته :

آدرس کلینیک توانمند سازان:
آفریقا .جردن . بالاتر از میرداماد . نبش کوچه آناهیتا . ساختمان پزشکان. پلاک 182_ طبقه چهارم . واحد 14
02188909982

[پاسخ]

دکتر زیبا ایرانی در گفته :

کلینیک تخصصی روانشناسی و مشاوره خانواده ایرانی فلکه اول تهرانپارس، گلبرگ شرقی
با مدیریت دکتر زیبا ایرانی

۷۷۷۶۰۳۵۰ / ۷۷۷۶۰۳۸۱/ ۷۷۷۶۰۳۶۸

[پاسخ]

کلینیک تخصصی گفتاردرمانی واقع در شهر قدس میدان قدس ساختمان پزشکان کیان واحد ۱۴. تلفن: ۰۲۱۴۶۸۰۴۹۵۶
ارزیابی و درمان اتیسم. فلج مغزی. کودکان تشنجی. تاخیر زبانی و لکنت زبان

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :