کد خبر : 7518
تاریخ انتشار : ۷ مرداد ۱۳۹۱ - ۲۰:۱۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 134 بازدید

پی گیری خانه مطبوعات لرستان برای تاسیس دانشكده خبر / استاندار لرستان در راستای راه اندازی این دانشکده قول مساعد داد

به گزارش میرملاس نیوز؛ دكتر دهمرده ، استاندار لرستان در جریان دیداربا اعضای هیات ریسه خانه مطبوعات لرستان با اعلام آمادگی استانداری لرستان را برای هرگونه همكاری در زمینه ایجاد و تاسیس رشته های دانشگاهی مرتبط با فعالیت های مطبوعاتی از جمله تاسیس دانشكده خبر گفت: از تمامی بسترها و امکانات در راه اندازی این […]

به گزارش میرملاس نیوز؛ دكتر دهمرده ، استاندار لرستان در جریان دیداربا اعضای هیات ریسه خانه مطبوعات لرستان با اعلام آمادگی استانداری لرستان را برای هرگونه همكاری در زمینه ایجاد و تاسیس رشته های دانشگاهی مرتبط با فعالیت های مطبوعاتی از جمله تاسیس دانشكده خبر گفت: از تمامی بسترها و امکانات در راه اندازی این مهم استفاده خواهیم کرد.

وی همچنین در خصوص ایجاد مكان مناسب برای استقرار خانه مطبوعات و همچنین همراهی و حمایت از برنامه ها و طرح های مفید و سازنده خانه مطبوعات استان اعلام آمادگی كرد.

استاندار لرستان به نقش و جایگاه خانه مطبوعات به عنوان یك نهاد غیردولتی و برآمده از فعالان و اهالی رسانه و مطبوعات، اشاره کرد و افزود: این خانه به عنوان یك مجموعه كارشناس و متخصص در حوزه فعالیت های رسانه ای ، باید علاوه بر ساماندهی و سازمان دهی فعالیت ها و اقدامات مطبوعات و رسانه ها، برنامه ریزی منسجم، علمی و مدونی را برای رشد و ارتقای كمی و كیفی ماموریت های ذاتی این حوزه در استان داشته باشد.

دکتر دهمرده همچنین ضمن تاكید بر لزوم برنامه ریزی در خصوص انجام فعالیت های آموزشی و تخصصی برای ارتقای سطح دانش خبرنگاران و روزنامه نگاران استان، گفت: موفقیت و پیشرفت همه جانبه و پایدار جوامع مستلزم وجود و فعالیت مطبوعاتی پویا، بانشاط و دارای ویژگی ها و معیارهای تخصصی و حرفه ای مناسب با بهره مندی از نیری انسانی ماهر و متخصص است.

دكتر دهمرده افزود: برهمین اساس خانه مطبوعات استان لرستان باید ضمن تلاش برای ایجاد آرامش و ثبات در جامعه و تقویت روحیه امید و خودباوری در مردم، علاوه بر اینكه از طریق فعالیت های سازماندهی شده رسانه ای، برای رفع مشكلات و كاستی های موجود در حوزه های مختلف برنامه ریزی و تلاش كند، موجبات رشد و ترقی جامعه و همچنین موفقیت بیشتر اصحاب رسانه را نیز فراهم كند.

وی گفت: تحقق این مهم و موفقیت خانه مطبوعات در انجام وظایف و ماموریت های محوله نیز در گرو كارآمدی و توانمندی این نهاد در انجام كارها و همچنین بروز قابلیت ها و ظرفیت های مجموعه در مسیر ایجاد تعامل و همدلی میان فعالان مطبوعاتی استان و زمینه سازی برای جذب و جلب مشاركت و همراهی همگان در روند اجرای طرح ها و برنامه های ارائه شده است.

استاندار لرستان با تاكید بر اینكه در فضای متشنج و ناآرام امكان انجام هیچ كاری فراهم نخواهد شد، افزود: افراد و یا مطبوعاتی كه همواره سعی دارند با سیاه نمایی و بزرگ كردن مشكلات و برخی نارسایی ها زمینه ساز بروز اختلاف میان مردم و مسئولان شوند، در حقیقت به دنبال مانع تراشی در مسیر رشد و تعالی استان هستند چراكه به خوبی می دانند با متشنج كردن فضای حاكم بر استان، امكان كار و تلاش جمعی برای توسعه و پیشرفت از بین خواهد رفت.

در ابتدای این دیداراعضای هیات رییسه خانه مطبوعات استان لرستان با اشاره به مسایل و مشكلات خانه مطبوعات استان در راستای فعالیت دوباره و همچنین مرور برخی كاستی ها و ضعف ها در عرصه فعالیت های مطبوعاتی استان، خواستار حمایت استاندار لرستان در جهت ساماندهی و رشد و توسعه مطبوعات و رسانه های استان برای خدمت رسانی بهتر و بیشتر به مردم شدند.

 این دیدار كه با حضور مدیركل حوزه و مدیر كل روابط عمومی استانداری و مشاورین دانشگاهی و رسانه ای استاندار لرستان برگزار شد،اعضای هیات رییسه خانه مطبوعات استان لرستان به طرح مسایلی در خصوص چالش های و برنامه های حوزه مطبوعات استان پرداختند.

 قابل ذکر است، دکتر صلاح مشاور دانشگاهی استاندار ،نماینده استانداری و مسول کمیته آموزش خانه به عنوان نماینده هیات ریسه خانه مطبوعات استان مقدمات اجرایی تاسیس دانشکده ارتباطات را در لرستان پی گیری می کنند.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

محمدزاده مرادی در گفته :

بدبخت دانشکده خبر من مرده شما زنده سال آینده همین روز را درآرشیو خود داشته باشید ببینید کدام قول این مرد درست است هزار وعده خوبان یکی وفا نکند

واشیان در ازنا در گفته :

خدا کند مطبوعات نباشند عشایر که مطالبات نمیدانند چیست .خدایا کمکمان کن امورمان پیش رواد

واشیان/ابول زاده/ازنا/پلدختر در گفته :

خدایا کمکمان کن ما هم در مسیر توسعه کما بلاد دیگر قرار گیریم
از دکتر کاییدی میخواهم پیگیر جدی وریز امور شهرستان باشند/یا علی مدد

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :