کد خبر : 7518
تاریخ انتشار : ۷ مرداد ۱۳۹۱ - ۲۰:۱۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 134 بازدید

پی گیری خانه مطبوعات لرستان برای تاسیس دانشكده خبر / استاندار لرستان در راستای راه اندازی این دانشکده قول مساعد داد

به گزارش میرملاس نیوز؛ دكتر دهمرده ، استاندار لرستان در جریان دیداربا اعضای هیات ریسه خانه مطبوعات لرستان با اعلام آمادگی استانداری لرستان را برای هرگونه همكاری در زمینه ایجاد و تاسیس رشته های دانشگاهی مرتبط با فعالیت های مطبوعاتی از جمله تاسیس دانشكده خبر گفت: از تمامی بسترها و امکانات در راه اندازی این […]

به گزارش میرملاس نیوز؛ دكتر دهمرده ، استاندار لرستان در جریان دیداربا اعضای هیات ریسه خانه مطبوعات لرستان با اعلام آمادگی استانداری لرستان را برای هرگونه همكاری در زمینه ایجاد و تاسیس رشته های دانشگاهی مرتبط با فعالیت های مطبوعاتی از جمله تاسیس دانشكده خبر گفت: از تمامی بسترها و امکانات در راه اندازی این مهم استفاده خواهیم کرد.

وی همچنین در خصوص ایجاد مكان مناسب برای استقرار خانه مطبوعات و همچنین همراهی و حمایت از برنامه ها و طرح های مفید و سازنده خانه مطبوعات استان اعلام آمادگی كرد.

استاندار لرستان به نقش و جایگاه خانه مطبوعات به عنوان یك نهاد غیردولتی و برآمده از فعالان و اهالی رسانه و مطبوعات، اشاره کرد و افزود: این خانه به عنوان یك مجموعه كارشناس و متخصص در حوزه فعالیت های رسانه ای ، باید علاوه بر ساماندهی و سازمان دهی فعالیت ها و اقدامات مطبوعات و رسانه ها، برنامه ریزی منسجم، علمی و مدونی را برای رشد و ارتقای كمی و كیفی ماموریت های ذاتی این حوزه در استان داشته باشد.

دکتر دهمرده همچنین ضمن تاكید بر لزوم برنامه ریزی در خصوص انجام فعالیت های آموزشی و تخصصی برای ارتقای سطح دانش خبرنگاران و روزنامه نگاران استان، گفت: موفقیت و پیشرفت همه جانبه و پایدار جوامع مستلزم وجود و فعالیت مطبوعاتی پویا، بانشاط و دارای ویژگی ها و معیارهای تخصصی و حرفه ای مناسب با بهره مندی از نیری انسانی ماهر و متخصص است.

دكتر دهمرده افزود: برهمین اساس خانه مطبوعات استان لرستان باید ضمن تلاش برای ایجاد آرامش و ثبات در جامعه و تقویت روحیه امید و خودباوری در مردم، علاوه بر اینكه از طریق فعالیت های سازماندهی شده رسانه ای، برای رفع مشكلات و كاستی های موجود در حوزه های مختلف برنامه ریزی و تلاش كند، موجبات رشد و ترقی جامعه و همچنین موفقیت بیشتر اصحاب رسانه را نیز فراهم كند.

وی گفت: تحقق این مهم و موفقیت خانه مطبوعات در انجام وظایف و ماموریت های محوله نیز در گرو كارآمدی و توانمندی این نهاد در انجام كارها و همچنین بروز قابلیت ها و ظرفیت های مجموعه در مسیر ایجاد تعامل و همدلی میان فعالان مطبوعاتی استان و زمینه سازی برای جذب و جلب مشاركت و همراهی همگان در روند اجرای طرح ها و برنامه های ارائه شده است.

استاندار لرستان با تاكید بر اینكه در فضای متشنج و ناآرام امكان انجام هیچ كاری فراهم نخواهد شد، افزود: افراد و یا مطبوعاتی كه همواره سعی دارند با سیاه نمایی و بزرگ كردن مشكلات و برخی نارسایی ها زمینه ساز بروز اختلاف میان مردم و مسئولان شوند، در حقیقت به دنبال مانع تراشی در مسیر رشد و تعالی استان هستند چراكه به خوبی می دانند با متشنج كردن فضای حاكم بر استان، امكان كار و تلاش جمعی برای توسعه و پیشرفت از بین خواهد رفت.

در ابتدای این دیداراعضای هیات رییسه خانه مطبوعات استان لرستان با اشاره به مسایل و مشكلات خانه مطبوعات استان در راستای فعالیت دوباره و همچنین مرور برخی كاستی ها و ضعف ها در عرصه فعالیت های مطبوعاتی استان، خواستار حمایت استاندار لرستان در جهت ساماندهی و رشد و توسعه مطبوعات و رسانه های استان برای خدمت رسانی بهتر و بیشتر به مردم شدند.

 این دیدار كه با حضور مدیركل حوزه و مدیر كل روابط عمومی استانداری و مشاورین دانشگاهی و رسانه ای استاندار لرستان برگزار شد،اعضای هیات رییسه خانه مطبوعات استان لرستان به طرح مسایلی در خصوص چالش های و برنامه های حوزه مطبوعات استان پرداختند.

 قابل ذکر است، دکتر صلاح مشاور دانشگاهی استاندار ،نماینده استانداری و مسول کمیته آموزش خانه به عنوان نماینده هیات ریسه خانه مطبوعات استان مقدمات اجرایی تاسیس دانشکده ارتباطات را در لرستان پی گیری می کنند.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

محمدزاده مرادی در گفته :

بدبخت دانشکده خبر من مرده شما زنده سال آینده همین روز را درآرشیو خود داشته باشید ببینید کدام قول این مرد درست است هزار وعده خوبان یکی وفا نکند

[پاسخ]

واشیان در ازنا در گفته :

خدا کند مطبوعات نباشند عشایر که مطالبات نمیدانند چیست .خدایا کمکمان کن امورمان پیش رواد

[پاسخ]

واشیان/ابول زاده/ازنا/پلدختر در گفته :

خدایا کمکمان کن ما هم در مسیر توسعه کما بلاد دیگر قرار گیریم
از دکتر کاییدی میخواهم پیگیر جدی وریز امور شهرستان باشند/یا علی مدد

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :