کد خبر : 75958
تاریخ انتشار : ۴ مهر ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 528 بازدید

ناسا در مریخ حیات پیدا کرده است؟/درخواست ناسا برای نشست خبری فوری در روز دوشنبه

اسا اعلام کرده موفق به کشف بزرگ علمی درباره مریخ شده و قرار است روز دوشنبه نشست خبری فوری برگزار کند. همین اقدام باعث شده تا رسانه‌ها به گمانه‌زنی در این رابطه و احتمال وجود آب یا حیات در سیاره سرخ بپردازند.

بر اساس دعوتي كه براي يك نشست فوري خبري صورت گرفته قرار است محققان و دانشمندان در واشنگتن جمع شوند تا مقام‌هاي ناسا آن طور كه گفته‌اند «جواب يك راز بزرگ» را كه هميشه درباره مريخ وجود داشته را اعلام كنند. 

به گزارش سرویس فناوری/میرملاس: بر اساس اعلام توئيتر ناسا،اين نشست خبري قرار است به صورت زنده از سايت ناسا ساعت 19 به وقت تهران پخش شود اما از همين حالا باعث گمانه‌زني‌هاي مختلف شده است.

 

برخي رسانه‌ها گفته‌اند شايد مقام‌ها و دانشمندان ناسا قرار است درباره كشف حيات در مريخ حرف بزنند و گروهي از كشف احتمالي آب در اين سياره حرف زده‌اند. گفته مي شود ممكن است مريخ نورد كنجكاوي حيات ميكروبي در مريخ كشف كرده باشد يا شايد با حل يك معماي پيچيده ناسا از وجود آب در مريخ خبر دهد. يكي از كساني كه در اين نشست خبري حضور خواهد داشت Lujendra Ojha يكي از استاتيد موسسه تكنولوژي جورجياست كه تئوري وجود آب شور در مريخ در فصل‌هاي گرم را مطرح كرده است. پيش از اين عكس‌هايي از مريخ به زمين رسيده بود كه در آنها به طور واضح دیده می شد که رگه های تیره روی یک سرازیری مريخ چگونه با فصل ها تغییر می‌کنند. این رگه ها با نام رگه های باز-رخدادگر شیب ها (recurrent slope linea) در ماه های گرم تر تا پایین شیب ها هم کشیده می شوند ولی طی فصل های سردتر ناپدید بودند. احتمال دارد كه تئوري recurrent slope linea توسط دانشمندان ناسا به اثبات رسيده باشد. اثبات وجود آب به معناي وجود احتمالي حيات در سياره سرخ به حساب مي‌آيد.

 

درج شده توسط : محمد ابراهیمی فرد/ دبير سرويس فناوري و دانلود"ميرملاس "

دیدگاه ها

نورآبادی در گفته :

اونجا دیگه میتونیم صاحب یه خونه بزرگ ویلایی بشیم !

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :