کد خبر : 76255
تاریخ انتشار : ۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۱
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 378 بازدید

سدمعشوره کوهدشت هم چنان چشم انتظار اعتبارات

      احداث این سد می تواند 36 هزارهکتار از اراضی دیم منطقه کوهدشت لرستان را به آبی تبدیل کند. به گزارش میرملاس ؛سد معشوره درسال 92 با حضور رییس جمهور وقت آقای دکتر احمدی نژاد عملیات ساخت آن شروع شد تابتواند بخش مهمی از روان آبها،سیلاب های منطقه کوهدشت راکنترل کرده و از آن […]

 

 

 

احداث این سد می تواند 36 هزارهکتار از اراضی دیم منطقه کوهدشت لرستان را به آبی تبدیل کند.

به گزارش میرملاس ؛سد معشوره درسال 92 با حضور رییس جمهور وقت آقای دکتر احمدی نژاد عملیات ساخت آن شروع شد تابتواند بخش مهمی از روان آبها،سیلاب های منطقه کوهدشت راکنترل کرده و از آن برای کشاورزی، شرب و برق آبی منطقه کوهدشت لرستان استفاده کرد.

مجری سدمعشوره گفت : با احداث این سد می توان 36 هزارهکتار از اراضی دیم منطقه کوهدشت لرستان را به آبی تبدیل کند که متاسفانه مشکل اساسی در روند ساخت این سد نبود اعتبارات و بازنگری های جدیددر اختصاص آب کشاورزی وبرق است.

اقبال منش با اشاره به اینکه بخش عمده ای از زیرساخت های این سد ازجمله جاده دسترسی، برق،آب ،تلفن و تونل انحراف آب احداث شده است افزود:تنها گرفتاری ادامه ساخت این سدنبود اعتبارات کافی است.

وی همچنین گفت :برای ساخت سدوشبکه اعتباری بالغ بر3هزارمیلیارد تومان نیاز است تابتوان طرح راکامل به بهره برداری رساند.

 کارشناس فنی سدمعشوره هم گفت : حجم ذخیره آب این سد 1.6 میلیارد مترمکعب است و در صورت بهره برداری برای12 هزار نفرشغل ایجاد کند.

 عفیفی افزود: برای اجرای مجوز تخصیص میزان 271 میلیون متر مکعب آب از رودخانه کشکان ابلاغ شده است که ازاین میزان 17میلیون مترمکعب برای کشاورزی و 6میلیون مترمکعب برای مصارف شرب وصنعتی درنظرگرفته شده است.

استاندارلرستان هم درباره ادامه ساخت این سد گفت: ادامه عملیات این سددرحال بازنگری است وقرار است درسال 94 به این طرح 20میلیاردتومان دیگر اختصاص داده شود که درصدد افزایش اعتبارات این سد هستیم.

بازوند افزود :این سدبا دستور دکترروحانی رییس جمهور به کار خود ادامه می دهد وهیچ نگرانی برای توقف این سد وجود ندارد.

امرایی کشاورز گندم کارکوهدشتی گفت: 20هکتار اراضی دیم درمنطقه کوهدشت دارم که متاسفانه به دلیل دیم بودن وخشکسالی های اخیرمحصولات کمتری برداشت می کنم.

میرزایی کارشناس آب منطقه ای لرستان می گوید:احداث سد معشوره از آرزوهای دیرینه مردم کوهدشت است که میتواند به بخش کشاورزی واقتصاد این شهرستان کمک شایانی کند.

به گفته میرزایی سطح آب های زیرزمینی این منطقه به شدت کاهش پیداکرده است که تنها راه نجات این شهرستان ساخت سدمعشوره وکنترل سیلاب ها و روان آبهای منطقه است .

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

محمد در گفته :

آی شیخ محمدی کجایی .حیف که نمیتونی بیای .وگرنه سداجرایی میشد .افسوس افسوس افسوس

[پاسخ]

تیموری در گفته :

آقای بیرانوند و دیگر نمایندگان لرستان در ادوار گذشته، لطفا بفرمایید جز سیاسی کاری و در خدمت جناحهای سیاسی مجلس بودن , آیا برای توسعه و رفع محرومیت استان کاری کرده اید؟!

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :