کد خبر : 76565
تاریخ انتشار : ۱۶ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 616 بازدید

رای هیات بدوی در خصوص فلج شدن دختر 6 ساله لرستانی

    معاونت انتظامی نظام پزشکی شهرستان خرم آباد گفت:بر اساس نظریه هیات بدوی فلج شدن کودک 6 ساله لرستانی هیچگونه ارتباطی با تزریق آمپول پنی سیلین نداشته است.  کرم یاری روز چهار شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اعضای این کمیسیون 13 نفره که متشکل از قاضی دادگستری،نماینده پزشکی قانونی استان،پزشکان متخصص […]

81789178-70214792

 

 

معاونت انتظامی نظام پزشکی شهرستان خرم آباد گفت:بر اساس نظریه هیات بدوی فلج شدن کودک 6 ساله لرستانی هیچگونه ارتباطی با تزریق آمپول پنی سیلین نداشته است.

 کرم یاری روز چهار شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اعضای این کمیسیون 13 نفره که متشکل از قاضی دادگستری،نماینده پزشکی قانونی استان،پزشکان متخصص است پس از بررسی و جمع بندی به این نتیجه رسیده اند که شایعات مبنی بر حساسیت کودک به پنی‎سیلین فلج شدن وی بر اثر تزریق آمپول صحت ندارد. 
وی با اشاره به اینکه نظام پزشکی شهرستان خرم آباد از کارشناسان و شورای حل اختلاف نظام پزشکی نیز کمک گرفته تا این مسئله به صورت دقیق بررسی شود،اظهار داشت:کودک پس از تزریق آمپول به مدت 21 روز نیز در مرکز طبی درمانی مفید تهران بستری بوده است. 
دکتر یاری با بیان اینکه حتی از مرکز طبی مفید تهران خواسته ایم تا اگر دلایل و مدارکی دال بر تزریق آمپول دارند ارائه نمایند، افزود:طبق نظریه پزشکی این مرکز، بررسی های انجام شده و خدمات پاراکلینیکی انجام شده برای کودک اختلالات و عوارض بوجود آمده برای وی به هیچ وجه نمی تواند ناشی از تزریق آمپول پنی سیلین باشد. 
وی با بیان اینکه کودک در ناحیه انتهای کمرو نخاع دارای عارضه است ،اظهار داشت:حتی کمیسیون متشکل از متخصص داروساز،متخصص عفونی نیز موضوع را بررسی کرده است که اتفاق نظر دارند این عوارض نمی تواند ناشی از تزریق آمپول باشد. 
معاونت انتظامی نظام پزشکی شهرستان خرم آباد نیز گفت:جامعه پزشکی استان تمام تلاش خود را برای بهبود و سلامت کودک به کار خواهد گرفت. 
یاری بیان اینکه امروز جلسه ویژه ای با فرماندار شهرستان نیز در این خصوص برگزارشده است ،تصریح کرد:برای حصول اطمینان خانواده کودک فلج شده و افکار عمومی درخواست داده ایم پرونده بررسی بیشتر به هئیت تجدید نظر استان و هئیت عالی کشور ارسال شود. 

این کودک بر اثر بیماری گلودرد به پزشک مراجعه کرده که بعد از معالجه پزشک برای وی تزریق پنی سیلین تجویز شد بعد از تزریق پنی سیلین به کودک، پس از مدتی وی از ناحیه نیم تنه پائین فلج شده و دچار عوارض شده است. 
پس ازبستری شدن این کودک ، شایعاتی مبنی بر علت فلج کودک 6 ساله خرم آبادی پس از تزریق پنی سیلین در بیمارستان تأمین اجتماعی خرم آباد در سطح شهر پخش شد و حتی خانواده کودک نیز جلوی بیمارستان تامین اجتماعی شهرستان خرم آباد تحصن کردند و عده ای ناخواسته با دامن زدن به شایعات جامعه پزشکی و تامین اجنماعی را مقصر اعلام دانستند . 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

Rainy sky در گفته :

چه فرقی به حال دخترک معصوم داره، هر کی مقصر باشه، در هر صورت اون بیچاره شده

[پاسخ]

شهروند گراوند در گفته :

در هر صورت همه همکاری کنند که این طفل معصوم بتواند سلامتی خود را بدست آورد

[پاسخ]

مظاهر الله نظری در گفته :

ان شالله که هیت مذکور به عدالت رای داده باشن ،هرچند فرقی به حال این دختر قشنگ نداره ،

[پاسخ]

مسعود در گفته :

خودتون رو بذارید جای خانواده این دختر . واقعا هر مسئولی میتونه کاری به این نداشته باشه که مشکل به چه دلیلی بوده بنابراین بهتره کمک کنن که این دختر بچه زیبا بتونه سلامتیش رو به دست بیاره ،

[پاسخ]

ایرانی در گفته :

سلام . این درسی باشد برای دیگران تنبیه وتشویقی باشد. به امید عمل. پیگیری شود

[پاسخ]

ياري در گفته :

باسلام خدا وكيلي مسولان امر تلاش خودشان رابكنند شايد اين دختر معصوم سلامتي خود رابازيابد

[پاسخ]

محسن در گفته :

دکتر یاری همونه کوهدشت کاندید شده

[پاسخ]

همشهري در گفته :

شماروبه ايام قسم ميدم حالا واسه سلامتي اين كودك معصوم تلاش خودتون بعمل بياريد.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :