کد خبر : 77019
تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 1,574 بازدید

فرصت ها چون ابر در گذرند!

     مصطفی شکری / میرملاس :    هفتم اسفندماه سال جاری، دهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار می شود. انتخاباتی مهم و سرنوشت ساز. مجلس نهم مجلسی بود که پس از فضای پر تنش سال 88 برآمد. مجلسی که توان چندانی برای جلب رضایت مردم نداشت و مردم عزیز ایران در انتخابات ریاست جمهوری […]

فرج1

 

 

 
مصطفی شکری / میرملاس : 

 

هفتم اسفندماه سال جاری، دهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار می شود. انتخاباتی مهم و سرنوشت ساز. مجلس نهم مجلسی بود که پس از فضای پر تنش سال 88 برآمد. مجلسی که توان چندانی برای جلب رضایت مردم نداشت و مردم عزیز ایران در انتخابات ریاست جمهوری سال 92، در حرکتی عظیم و با “فریاد خاموش رای” برخلاف انتظار وکلا و نمایندگانشان “نسیم اعتدال” را برگزیدند. جالب توجه است که از 290 نماینده مجلس نهم به جز تعداد انگشت شماری که همراه نسیم اعتدال و در مسیر حرکت مردم بودند، سایرین راهی غیر از آن را برگزیده بودند!
اکنون و در این هنگامه که چند ماه تا انتخابات مجلس دهم باقی است، زیبنده است همه عزیزانی که دل در گرو توسعه و تعالی ایران اسلامی دارند، “از هر کرانه تیر دعا روان کنند” تا صندلی های گرمخانه مجلس، از دست نیروهای افراطی و تندرو ستانده شود و در دست نیروهای دلسوز انقلاب و پاسداران ارزش “آزادی و کرامت انسانی” قرار بگیرد.
در حوزه انتخابیه کوهدشت هم پس از درس گرفتن از تجربه انتخابات های قبل، خواست اجماع و اتحاد به یک مطالبه عمومی و همگانی در دل جریان مستقل و اصلاحطلب تبدیل شده است. مطالبه ای مبارک و میمون که لازم است همه عزیزان خود را ملزم به برآورده شدن آن بدانند.
در همین راستا حرکتی پسندیده از سوی کاندیداهای احتمالی اصلاحطلب صورت گرفت. حرکتی در راستای اجماع و اتحاد. پس از گذشت مدتی نتیجه ی آن همفکری و همراهی در قالب اطلاعیه ای اعلام شد. بر طبق آن اطلاعیه جناب “فرج اله مومنی” به عنوان نتیجه نهایی اجماع اعلام شده بود.
به خاطر ارادتی که به جناب مومنی دارم، لازم دیدم نکاتی را به اطلاع ایشان برسانم.
جناب مومنی عزیز؛ شما را از اصلاحطلبان خوش نام و باصداقت میدانم. اصلاحطلبی با روی گشاده و مردمی که بیشتر با نام “فرج” معروف است. از شما انتظار می رود که تمام توان خود را در جهت همگرایی هم در بدنه جریان اصلاحطلب و هم در بین عزیزانی که اعلام کاندیداتوری کرده اند، به کار بندید. بنده رجاء واثق دارم که همه عزیزان کاندید با هر نام و نشانی، دل در گرو “پیروزی” یک اصلاحطلب دارند و یقیناً با تلاش شما و سایر دوستان و حمایت بزرگان این مهم می تواند رخ دهد.
جناب مومنی عزیز؛ از مهمترین عوامل موثر بر پیروزی در انتخابات آینده صرف “سرمایه اجتماعی” و استفاده مناسب از “زمان” است. خوشبختانه شما در بین مردم دارای وجه قابل قبول و مورد احترامی هستید. از شما انتظار می رود که با صرف این “سرمایه اجتماعی” و استفاده مناسب از “فرصت” پیش رو، بهترین نتیجه ممکن را رقم بزنید.
و نکته ای آخر اینکه بر طبق سخن یک حکیم: از بین کسانی که برای دعای باران به بالای تپه می روند؛ فقط آنانی به دعای خود ایمان دارند که بهمراه خود چتری می برند!
از آن عزیز انتظار می رود که با توکل بر خداوند و همفکری و همراهی دوستان هم نظر “چتر” خود را برای اسفندماه بردارد و برای باریدن باران رحمت و وزیدن نسیم اعتدال و اصلاح خواهی با تمام توان بکوشد و از هیچ تلاشی در این زمینه دریغ نورزد.
در پایان بر شما خجستگی و مبارکی آرزو می کنم و امید آن دارم که نتیجه انتخابات آینده “برآمدن گفتمان اعتدال و اصلاح” باشد.
 
 
 مصطفی شکری
 
*مصطفی شکری/ دانشجوی دکترای اقتصاد

 

 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

دیدگاه ها

خاموشان ناخرسند! در گفته :

راست گفتی که “فرج” یابی اگر صبر کنی
صبر نیکست کسی را که توانایی هست…
جناب مومنی عزیز؛
وقت عمل آمده است. با توکل بر خدا شروع کن. شما یا نماینده می شوید یا نماینده را تعیین می کنید. فقط به همت و همراهی دوستان نیاز دارید. یقین بدانید که همه بزرگان هم مانند دوستی و سایر بزرگواران شما را تنها نخواهند گذاشت. همه دوستان خواهان پیروزی یک اصلاحطلبند.
پس یا علی…

پرویزنورمحمدی در گفته :

درودبر حاج فرج مومنی .بزرگ مردی از دیار طرهان

فرهنگ در گفته :

با سلام و سپاس از وقت شناسی نویسنده محترم و تشکر از مدیریت میرملاس
جالب است که نمایندگان و وکلای ما (لرستان) در مجلس در انتخابات قبل همه همراه قالیباف یا جلیلی بودند ولی بعد رای پر مفهوم و پر معنای مردم در حال مسیر عوض کردن هستند!
نماینده باید برآمده از مردم و همراه مردم باشد؛ نه اینکه در مقابل رای اکثریت بایستد.
انشاءالله که نماینده آینده کوهدشت هم به اسم و هم به عمل خود را متعلق به جریان اصلاحطلب بداند.
با آرزوی توفیق برای فرج مومنی…

ازادبخت در گفته :

جناب شکری از اینکه در جایگاه مصلح اجتماعی بزرگان سیاسی کوهدشت را نصیحت میکنید مردم فهیم کوهدشت نتیجه برون رفت از این پیچ و خمهای سیاسی که گذر از ان برای بزرگان مشکل شده را نا امیدی محض میدانند و بر این ناتوانی داعیه سوگواری سر میدهند

الف در گفته :

مومنی پیروز است؛ فرج باید با تمام توان ظاهر شود
شک نکنید که رای ماندگاری خواهد آورد…

فرهنگی در گفته :

جناب شکری مطالب مهمی فرمودی ولی جناب مومنی باید از الان شروع کنن ودر بین مردم باشن متاسفانه بنده اطلاع دکامل دارم چون ایشان در کوهدشت نیست ودر بین ما نیست همفکران ایشان یا دم از نبود ایشان یا احتمال رد صلاحیت میزنن نباید به این شکل مردم را رها کرد وماه اخر مانده به انتخابات به میدان امد درضمن در نبود ایشان شاید خیل دوستانی هم به نماینده فعلی گرایش پیدا کنن که برگشت انها دیگر هم سخت وهم دیر باشه باید از امروز نه حتی فردا پا به میدان بگذارن تا جمع دوستان ازهم نپاشن

ناشناس در گفته :

با عرض سلام مگر روحانی در بین مردم بود رای آورد مهم خواست و اداره مردم است

کوهدشت مهاجر در گفته :

آخه آقای ناشناس چرا اینقدر مغرورانه با قضیه برخورد میکنی؟!
مؤمنی را با روحانی مقایسه کردن شرم آور است و اصلأ انتخابات کوهدشت
با سایر مناطق کشور کاملأ فرق میکند

امرايي رومشكان در گفته :

تخصص جنابعالی ایجاب می نمود نسخه اقتصادی تجویز بفرماید نه خود را سرسپرده ی گروه خاص سیاسی نموده وبرای 6گروه اصلاح طلب و اعتدال گرای شهرستان کوهدشت ورومشکان خط ومشي سیاسی تعیین نماید

فرهنگی در گفته :

موافقم جناب امرایی

کوهدشتی در گفته :

شک نکنید که این دور مثل دور قبل نیست!
این دور چپ ها نماینده دارند؛ نماینده ای قوی و مردمی… نماینده اجاره ای هم نمی خواهند!
آقای که تا دیروز سنگ قالیباف را به سینه می زد الآن یک ساز دیگر می زند!

بی طرف در گفته :

با سلام خدمت شما جناب شکری:
بنده با این این حرف و عقیده شما(اتحاد اصلاح طلبان) مخالفم . به نظر بنده این استراتژی شاید غلط و شاید هدفمنداز نظر مصالح شخصی جناب اسفندیاری را نمی توان اتحاد و همبستگی نامید . بلکه بهتر است از آن به تعبیری اتحاد اختلاف انگیز نام برد . جناب شکری خدمت شما عارضم که اصلاح طلبان این شهرستان همین چند نفر که بعضا امتحان شده و شناخته شده اند ،نیستند.این رفتار (به اصطلاح اتحاد اصلاحات) ضربه سختی بر این بر کل اصلاح طلبان شهرستان وارد خواهد نمود که دیگر در آن موقع کار از کار گذشته است .

ق امرایی در گفته :

لطفا به جای همه مردم تصمیم نگیرید اگر شخص مستقل میخواهید فقط ملکشاهی

رامین در گفته :

شما به جای مردم حرف نزدید؟

مهندس رامین رحمانپور در گفته :

شما که دم از دموکراسی و تصمیم گیری مردم میزنید, این پارادوکس واضح در اظهار نظرتان که ملکشاهی خوب است و مردم به او رأی میدهند را چطور توجیه مینمایید؟؟!

ناشناس در گفته :

بعضی ها به زور میخوان بگن ملکشاهی اصلاح طلبه اتفاقا ایشان الان مانع اصلاح طلبی است

همشهری در گفته :

اتفاقن تنها شخص سیاسی که تا به حال دیدم اجباری در دیکته مرام خود به دیگران ندارد شخص ملکشاهی است

یوسف حسنی تبار در گفته :

سپاس از نوشته بجا و به موقع دکتر شکری عزیز
روی گشاده و درون جناب مومنی قطعا دلهای زیادی رو مجذوب خود کرده. امیدوارم از این سرمایه گران و زمان که جناب شکری اشاره نمودن به نحو احسن استفاده بشه.

دوست در گفته :

این مطلب بیشتر میخواد شرایط را تعیین تکلیف کند. آخرش مومنی میخواهد در صحنه بماند یا نه؟
اگر میماند که شروع کند و اگر نه فرصت را به دیگران بدهد.
فرصت همیشه نیست!

حامد در گفته :

درود بر مومنی

علی نجات جمالی دلفان در گفته :

باسلام خدمت جناب آقای دکترشکری عزیز ای کاش این توصیه رابه کسانی بکنید که بارای این مردم به جایگاه ومنرلت بالایی رسیده اند واکنون به این مردم وجریان اصلاحات پشت کرده اند .

کوهدشتی در گفته :

از تیتر این مطلب لذت بردم؛ گذر ابرها همان حدیث پر مفهوم مولا علی (ع) است:
ترس با نا اميدى، و شرم با محروميت همراه است.
و فرصت ها چون ابرها مى گذرند، پس فرصت هاى نيک را غنيمت شماريد.

حکمت 21،نهج البلاغه

محسن در گفته :

مگه جریان اصلاحاته معطوفه اقای مومنی هستش تو شهرستان

امرایی در گفته :

شاید برای مردم طرهان

ادینه وند در گفته :

قطعا مردمداری جناب اقای مومنی نشان از دلسوزی ومردم مداری ایشان ونمود لیاقت ایشان برای جلوس بر کرسی نمایندگی است شایستگیهای ایشان بارها وبارها برای مردم منطقه ی طرهان به اثبات رسیده است.با ارزوی موفقیت برای جناب اقای مومنی

گراب در گفته :

برادر ادینه وند درصورت امکان چندتا از خدمات ایشان رو برشمرید (باسپاس )

طرهاني در گفته :

جناب اقاي ادينه وند ميشه بفرماييد چه خدمتي به طرهان كرده البته شما حق داريد دفاع كنيد چون مانع عزل جنابعالي شد

آدینه در گفته :

دکتر کمی درجه سقلیت کما که

هوار در گفته :

جنابان عزيز مرقومه حضرات كاملا بجا ، اما نيك بدانيد جناح اصلاح طلب فقط معطوف به يك نفر نيست يك جريان است متعلق به همه اما دل به كساني نبنديد كه شب با ملكشاهي وروز براي حفظ پست بامومني

امرایی رومشکان در گفته :

من فکر نمی کنم برنده واقعی نظر سنجی آقای مومنی باشند چون به عینه استقبال مردم را به جناب کورانی فر دیدم حال چطور ایشان گزینه نهایی شدند” الله اعلم ” قطعا موفق نخواهند شد چون …………

مهندس رامین رحمانپور فوق لیسانس شیلات در گفته :

همای سلامتی و پیروزی, سایه بانتان

ناصر در گفته :

متاسف شدم . بايد به نظرات همه اهميت بدهيد به افراد معلوم الحال .

کونانى در گفته :

واقعا مردم سىاست زده اى هستىم و مانفع فرد را بر جمع ترجىح مى دهىم،اگر غىر از اىن بود در تمام ابعاد منفى بالانرىن نبودىم.

بازوند در گفته :

دم کونانی گرم

شهر وند در گفته :

دورد بر بصیرتت آقای کو نانی کاملا درسته

آ. عزیزی در گفته :

روز هجران و شب فرقت یار آخر شد زدم این فال و گذشت اختر و کار آخر شد-انشاالله ستاره ی فرج و گشایش بر این زخم های همیشه باز شهرستان بسیار مستعد و بسیار محروم و مصداق اب در کوزه و ما تشنه لبان میگردیم خواهد گذشت

فر هنگی در گفته :

به همین خیال باش

دوست قدیمی ایسا میل سردم در گفته :

مسئول عزیز سایت چرا نظر مان در باره حقیتی که گفتم چاپ نکردی بگذار مردم چهر های دوروح را ببینند

احمد در گفته :

برادر ( دورو )صحیح است نه دوروح

جوان در گفته :

اقای شکری عزیز جوان با استعداد وخوش فکری هستی از عکست پیداست که هنوز در عنفوان جوانی وبالندگی بسر میبری .به خدا فقط از سر دلسوزی میگم با این نبوغ فکری خودتو وارد جریانات سیاسی نکن .دنبال درس وعلم باش فردا سیاست زده میشی ومورد حسادت بقیه .(موفق باشی )

یاران در گفته :

جناب اقای شکری به اقتضای سنت وارد عرصه شو .درتمام مقالاتت همش به نصایح دیگران میپردازی اونم افرادی بزرگتر از خودت .کاش به جای اینکه بگی اقای فلانی باید اینجوری عمل کنی .بگی به نظر بنده اگه اینجور باشه بهتره (دوستدار شما

ولایت در گفته :

شک نداشته باشین اینبار هم ملکشاهی برنده است .ملکشاهی سناتور میشود

کوهدشتی اگاه به انتخابات در گفته :

با سلام دوستان.شک نکنید کاندید نهایی اقای محمد ازادبخت هستند .تا اخر ابان اعلام میکنند کاندید نهایی رو.دولت به نماینده معتدل و مصلح نیاز داره نه به کاندید افراطی

علی در گفته :

هیچ کدوم افراطی نیستند. همه انقلابی اند و رزمنده و خانواده شهدا.

منوچهر. در گفته :

به نظر م بهتر از آقا ی کو رانی فر ندارند

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :