کد خبر : 7704
تاریخ انتشار : ۱۰ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۷:۱۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 208 بازدید

آب شرب ‌42 روستای کوهدشت با تانکرهای سیار تأمین می‌شود

  به گزارش میرملاس نیوز ؛ به نقل از روابط عمومی آب و فاضلاب روستایی شهرستان کوهدشت، علی قاسمی با اشاره به بروز پدیده خشکسالی در این شهرستان و کمبود شدید منابع آبی، گفت: بروز پدیده خشکسالی در چند سال اخیر موجب خشکی و یا کاهش شدید منابع تأمین کننده آب شرب 170 روستای این […]

 

به گزارش میرملاس نیوز ؛ به نقل از روابط عمومی آب و فاضلاب روستایی شهرستان کوهدشت، علی قاسمی با اشاره به بروز پدیده خشکسالی در این شهرستان و کمبود شدید منابع آبی، گفت: بروز پدیده خشکسالی در چند سال اخیر موجب خشکی و یا کاهش شدید منابع تأمین کننده آب شرب 170 روستای این شهرستان شده است.

وی اظهار داشت: در حال حاضر 70 درصد مجموع روستاهای شهرستان کوهدشت مشکل تأمین آب ندارند، اظهار داشت: طی سه سال گذشته 90 حلقه چاه در مناطق بحرانی شهرستان حفر شده که جایگزین منابع آبی از بین رفته شده‌اند.

رئیس اداره آبفار کوهدشت گفت: این اقدام موجب رفع مشکل کم آبی 100 روستا از مجموع 170 روستایی دارای بحران آب در این شهرستان شده و آب‌رسانی به سایر روستاها نیز در قالب هشت مجتمع بزرگ آب‌رسانی انجام می‌شود.

به گفته وی، 70 درصد روستاهای شهرستان کوهدشت مشکل آب شرب ندارند و تنها 42 روستای این شهرستان از طریق تانکر سیار آب‌رسانی می‌شود.

وی با بیان اینکه شهرستان کوهدشت دارای 311 روستاست، افزود: شاخص بهره‌مندی استان لرستان از آب 74,97 است که این رقم در کوهدشت 66,67 است.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

یک شاخه از رود قم رود را به این بیچاره ها مدادند

[پاسخ]

ارش ازاد پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۱۲ مرداد , ۱۳۹۱ ۰۰:۴۷:

من خودم تو یکی از این روستاها کارکردم(زوله)سرطرهان واقعا مشکل آب داشتن وبا تانکر روزی یک بار اونم با هزار خواهش و التماس آب واسشون می اوردن البته لرستان چون در طول تاریخ هیچ وقت در امور کشوری سرنوشت ساز نبوده اکنونم مثل بچه یتیمی میمونه که اگه چیزی از اصفهانو تهران و….بوجه بمونه صدقه میدن به لرستان

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :