کد خبر : 77183
تاریخ انتشار : ۲۶ مهر ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 321 بازدید

فوری/ اوباما و اتحادیه اروپا بیانیه برداشتن تحریم های ایران را صادر کردند

      امروز (یکشنبه) 90 روز از روزی می‌گذرد که قطعنامه 2231 در شورای امنیت تصویب شد. در 29 تیر ماه قطعنامه 2231 در شورای امنیت به تصویب رسید و برجام تأیید شد از آن زمان قرار شد که برجام مورد بررسی قرار گیرد که پس از ناتوانی کنگره در رد آن، تائید در […]

400x266x55a5ea903cbd19.75039879.jpg.pagespeed.ic.X_xYs5iC4U 

 

 

امروز (یکشنبه) 90 روز از روزی می‌گذرد که قطعنامه 2231 در شورای امنیت تصویب شد. در 29 تیر ماه قطعنامه 2231 در شورای امنیت به تصویب رسید و برجام تأیید شد از آن زمان قرار شد که برجام مورد بررسی قرار گیرد که پس از ناتوانی کنگره در رد آن، تائید در شورای اروپا و بررسی در مجلس شورای اسلامی ایران، امروز روز پذیرش یا Adoption Day است.

 به گزارش میرملاس ، در همین زمینه لحظاتی پیش باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا طی دستوری اتخاذ گام‌ها برای برداشتن تحریم‌های ایران را صادر کرد.

همچنین اتحادیه اروپا با صدور بیانیه ای همه تحریمهای اقتصادی و مالی مرتبط با برنامه هسته ای ایران را لغو کرد

ساعتی پیش نیز آژانس انرژی اتمی اعلام کرد، ایران اعلام کرده پروتکل الحاقی را به‌صورت موقت و تا زمانی که در مجلس تصویب قطعی شود اجرا خواهد کرد/ ایران همچنین کد اصلاحی ۱/۳ و ترتیبات فرعی قرارداد پادمان را نیز به‌صورت کامل اجرا می‌کند.

بر اساس توافقنامه هسته‌ای 14 جولای (23 تیرماه)، “روز اجرا” 90 روز پس از تصویب قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل تعیین شده است. تدابیر اتخاذ شده از سوی برجام و قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل روز 18 اکتبر یعنی امروز یکشنبه اجرایی می‌شود.

قرار است نخستین نشست کمیسیون مشترک گروه 1+5 و ایران فردا دوشنبه 19 اکتبر در وین برگزار شود. بر اساس طرح جامع اقدام مشترک این مکانیسم دائمی خواهد بود. علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد که نمایندگان ایران و اتحادیه اروپا طرح اقدام مشترک را همان روز تصویب می‌کنند.

 
 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

نورآبادی در گفته :

ظاهرا همه چیز خوب پیش میرود . انشاالله که به همت دولت تدبیروامید از این فلاکت و مشقت برون آئیم . شاید این مردم ستمدیده ورنج کشیده نفس راحتی بکشند . افراط و تفریط همیشه محکوم است .

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :