کد خبر : 77342
تاریخ انتشار : ۲۸ مهر ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۲
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 285 بازدید

خبر خوش وزیر آموزش و پرورش برای کنکوری‌ها

    وزیر آموزش و پرورش گفت: دیپلمه‌های سال ۸۴ به بعد برای تغییر و افزایش معدل و تأثیر بهتر آن در کنکور می‌توانند امسال در امتحانات نهایی ثبت‌نام و شرکت کنند.  به گزارش میرملاس ؛ علی اصغر فانی در حاشیه مراسم دهه امر به معروف و نهی از منکر افزود: براساس مصوبه شورای عالی آموزش […]

IMG15360104

 

 

وزیر آموزش و پرورش گفت: دیپلمه‌های سال ۸۴ به بعد برای تغییر و افزایش معدل و تأثیر بهتر آن در کنکور می‌توانند امسال در امتحانات نهایی ثبت‌نام و شرکت کنند.

 به گزارش میرملاس ؛ علی اصغر فانی در حاشیه مراسم دهه امر به معروف و نهی از منکر افزود: براساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش به این دسته از فارغ التحصیلان اجازه داده می شود صرفا فقط یک بار و به صورت داوطلب آزاد در امتحانات خرداد، شهریور و دی شرکت کنند تا بتوانند با افزایش معدل دیپلم، ضریب قبولی خود در کنکور سال آینده دانشگاه ها را افزایش دهند.

وی ادامه داد: این مصوبه برای ارتقای سوابق تحصیلی دانش آموزان و تاثیر آن در آزمون ورودی دانشگاه‌ها به تصویب شورای عالی آموزش و پرورش و تائید رئیس جمهور رسیده است.

فانی به میزان ضریب سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور سراسری نیز اشاره کرد و گفت: کمیته بررسی تاثیر سوابق تحصیلی در وزارت علوم با افزایش این ضریب به 35 درصد مخالفت کرد، بنابراین ضریب تاثیر سوابق تحصیلی دانش آموزان برای کنکور سال آینده نیز همان 25 درصد خواهد بود.

وزیر آموزش و پرورش همچنین از تغییر زمان انتخاب رشته تحصیلی دانش آموزان خبر داد و افزود: انتخاب رشته تحصیلی دانش‌آموزان دوره متوسطه در شورای عالی آموزش و پرورش در حال بررسی است و انتخاب رشته تحصیلی دانش آموزان امسال به جای دوره دوم متوسطه در پایه نهم تحصیلی و در دوره اول متوسطه انجام می شود.

فانی همچنین درباره طرح شناسایی دانش آموزان نخبه (طرح شهاب) گفت: اجرای این طرح از پارسال شروع شده است و تاکنون 470 هزار دانش آموز نخبه شناسایی شده اند و تحت پوشش قرار گرفته اند.

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

فرهنگی در گفته :

جناب وزیر این باعث افزایش تقلب میشود که همین الان هم با قانون تاثیر 25درصد همتقلب میشود به نظرم این قانون تاثیر معدل را بردارن بهتره وفقط ملاک نمره کنکور بشه بدترش نکنید

[پاسخ]

کنکوری در گفته :

من سه سال است که با تراز 6500 به بالا از طرف مشاوران تضمین قبولی کنکور میشوم اما معدلم باعث زمین خوردن من میشود که خیلی در روحیه م هم موثر است

[پاسخ]

اشکان در گفته :

دانش آموزی که توحوزه ی امتحانی کسی روداشته باشه یاامانتش روبدن نمره هاش بالامیره ودانش آموزی که کسی رونداشته باشه بایدبدبخت بشه به نظرم قانون درستی نیست ملاک کنکورباشه بهتره

[پاسخ]

گراوند از تهران در گفته :

راهی برای تقلب و پول دار شدن عده ای

[پاسخ]

دانش آموز پشن کنکور در گفته :

سلان.من خودم کنکور دادم تقلب و از این حرفا نداره.ولی امتحانات نهایی همه چیز چه سر امتحان چه بعدش اتفاق میفته .

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :