کد خبر : 77407
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 276 بازدید

تبلیغات انتخاباتی در هیئت های مذهبی/ جرائم انتخاباتي احتمالی كانديداها رصد مي شود

    به گزارش میرملاس ؛ در ماه های اخیر تب و تاب انتخابات اسفند ماه 94 در جامعه بیشتر شده است و  کاندیداهای احتمالی انتخابات مجلس در استان، با حضور در مکان های مختلف و در جمع مردم در حال تبلیغ هستند.   این کاندیداها احتمالی مجلس هیچ فرصتی را از دست نمی دهند و […]

 

 

به گزارش میرملاس ؛ در ماه های اخیر تب و تاب انتخابات اسفند ماه 94 در جامعه بیشتر شده است و  کاندیداهای احتمالی انتخابات مجلس در استان، با حضور در مکان های مختلف و در جمع مردم در حال تبلیغ هستند.

 

این کاندیداها احتمالی مجلس هیچ فرصتی را از دست نمی دهند و با حضور در مراسم شادی و غم های مردم، به تبلیغ می پردازند.

 

با فرا رسیدن ماه محرم، این شیوه انتخاباتی که خلاف قانون نیز هست، به گونه ای دیگر نمود یافته و این روزها در مراسم عزاداری امام حسین( علیه السلام) در بین عزداری  کاندیداهای انتخایات مجلس شورای اسلامی مشاهده می شوند و متاسفانه در بین عزاداری از همان تریبون  بارها از طرف شخصی خاص که برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی کاندید شده است، از مردم تشکر می شود و به نوعی آشکارا کاندیداهای مجلس شورای اسلامی به تبلیغ می پرازند.

 

کاندیداهای احتمالی مجلس شورای اسلامی، با حضور در هیئت های مذهبی و پخش نذری و ایراد سخنرانی تلاش می کنند از فرصت محرم و صفر و حضور مردم برای تبلیغ انتخاباتی خود بهره ببرند.

 

به رغم هشدارهای شواری نگهبان و غیر قانونی بودن این شیوه های انتخاباتی نمایندگان احتمالی انتخاباب مجلس شورای اسلامی در اسفند 94، هر روز در بین عزاداران حاضر شده و علنی به تبلیغ انتخاباتی مشغول هستند. 

 

این در حالی است که انتظار می رود از  ظرفیت هیئت‌های مذهبی در جهت ترویج سیره اهل‌بیت(علیهم السلام) و تبین مکتب حسینی (علیه السلام) بهره گرفته شود.

 

مجالس عزاداری حسینی باید با حضور مبلغان دینی و ایراد سخنرانی مکانی برای تبین فرهنگ حسینی باشد.

 

نباید کسی از هیئت‌های مذهبی استفاده ابزاری کرده و این آیین مذهبی به میتینگ تبلیغاتی برخی افراد سوء تبدیل شود.

 

تبلیغات کاندیداها در هیئت های عزاداری، استفاده ابزاري از مسائل ديني است

تیمور سپهوند، رئيس هيأت نظارت بر انتخابات استان لرستان در خصوص تبليغات زود هنگام بعضي از كانديداهاي احتمالي در ماه محرم  به خصوص در محافل عزاداري گفت: بعضي از كانديداهاي احتمالي مجلس شوراي اسلامي با حضور در محافل و مجالس عزاداري تبليغات خود را با پخش كارت هاي تبيلغاتي و سخنراني انجام مي دهند كه اين مورد استفاده ابزاري از مسائل ديني قلمداد مي شود.

 

وی افزود: این گونه رفتارها به عنوان تخلف محسوب شده  و در بررسي صلاحيت آنها مورد توجه قرار گرفته و با آنها برخورد قانوني صورت مي گيرد.

 

سپهوند،اظهار داشت: ستاد پيشگيري از جرائم انتخاباتي استان، نظارت شوراي نگهبان فضاي تبليغاتي كانديداهاي احتمالي را در شهرستان هاي مختلف كنترل و رصد مي كنند.

 

وي افزود: برگزاري انتخاباتي با صلابت، بدون حاشيه و آرام نيازمند فضايي آرام و حاكميت همدلي و همزباني در جامعه است.

 

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان لرستان، خاطرنشان کرد: بررسي صلاحيت كانديداها بر اساس قانون و محتواي پرونده ها و عملكرد آنها در گذشته و حال انجام مي شود.

 

وي اذعان داشت: آنچه كه باعث شده است عزاداري ها و مجالس عزا براي قيام حيات بخش امام حسين (عليه السلام) و ياران با وفايش موجب احياء اسلام عزيز و عزت مسلمانان بويژه جهان تشيع گرديده عزاداري ناب و خالص مي باشد.

 

سپهوند، اظهار کرد: مردم هوشمندانه ناظر اعمال ما هستند و نبايد از فضاي معنوي و خالصانه مراسمات مذهبي بدنبال بهره برداري براي كسب قدرت و منصب باشيم./شبستان

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

بی طرف در گفته :

سخنان بسیار ارزشمندی بود .ایا در انتخاب اعضا نظارت وسواس خوشنامی. تدین .امانتداری .راز داری .وپرهیز از جانبداری رعایت می شود ؟ایا با انتصاب افراد باعث ارامش جامعه خواهید شد .ای ابروی نظام وشورای نگهبان را لحاظ خواهی کرد ؟ به امید خدا که چنین شود.

[پاسخ]

.......... در گفته :

دیانت ما عین سیاست ما وسیاست ما عین دیانت ماست.

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

جناب سپهوند در روز روشن ودرمحرم تبلیغات انتخاباتی امین رضوانی در سینما سعید دلفان با دعوت قبلی انجام شد و اتفاق خاصی هم نیفتاد چه خوب ومفید است در این ستون جهت تنویر افکار عمومی پاسخ دهید.

[پاسخ]

با سلام برادر گرامی عملکرد دوره قبلتان به ویژه در شهرستان کوهدشت و خرم آباد به خوبی روشن است اگر باز هم آن قصه تکرار شودتکلیف حق الناس واخلاق و …… چه میشود بدانیم و آگاه که مردم مارا بهتر از خودمان رصد می نمایند وقضاوت میکنند انشااله فرموده و امر رهبری درخصوص امانتداری را به درستی درک واجرا کنیم

[پاسخ]

لرستانی در گفته :

شورای نگهبان علم به غیب که ندارد انسانهای معمولی می باشند اما اکثریت ملت دنبال انتخاب انسانهای مومن پاک با اصالت می باشند وگزینش افراد بر اساس سلایق سیاسی کار خدا پسندانه ای نیست بلکه رضایت خدا نهایت وآما ل همه جیز می باشد.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :