کد خبر : 77457
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 143 بازدید

احداث بیش از ۴۰۰ کیلومتر راه روستایی در لرستان

  استاندار لرستان از احداث ۴۱۴ کیلومتر راه روستایی طی حدود دو سال اخیر در استان خبر داد.  به گزارش میرملاس ؛  هوشنگ بازوند گفت: همچنین از نیمه دوم ۹۲ تا پایان سال گذشته ۱۱۰کیلومتر بزرگراه به محورهای ارتباطی لرستان اضافه شده که در این راستا دست کم سه هزار میلیارد ریال هزینه شده است.   […]

 

استاندار لرستان از احداث ۴۱۴ کیلومتر راه روستایی طی حدود دو سال اخیر در استان خبر داد.

 به گزارش میرملاس ؛  هوشنگ بازوند گفت: همچنین از نیمه دوم ۹۲ تا پایان سال گذشته ۱۱۰کیلومتر بزرگراه به محورهای ارتباطی لرستان اضافه شده که در این راستا دست کم سه هزار میلیارد ریال هزینه شده است.

 
وی با بیان اینکه در این مدت در مجموع ۵۲۴ کیلومتر راه روستایی و بزرگراه در استان احداث شده تصریح کرد: با انجام این اقدامات، تلفات ناشی از تصادفات رانندگی نیز ۶٫۵ درصد کاهش یافته به نحوی که ۴۶۴نفر مرگ ناشی از تصادف در سال ۹۱ به ۴۳۷ نفر رسید.
 
بازوند گفت: بر اساس آمار ارائه شده ، هم اکنون ۳۸ کیلومتر از چهارخطه خرم‎آباد- کوهدشت به طول ۸۲ کیلومتر زیر بار ترافیک قرار گرفته و ۴۴ کیلومتر باقیمانده با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد در دست احداث است.
 
وی ادامه داد: چهارخطه خرم‎آباد – نورآباد نیز ۷۹ کیلومتر بوده که ۱۸ کیلومتر آن زیر بار ترافیک رفته و ۶۱ کیلومتر مابقی با پیشرفت ۷۰ تا ۷۵ درصد در حال انجام است.
 
وی افزود: هشت کیلومتر از مسیر ۷۰ کیلومتری خرم آباد – پلدختر اجرایی شده و ۲۷ کیلومتر دیگر با پیشرفت ۷۵ درصد در دست احداث بوده و مابقی آن در دست مطالعه است .
 
استاندار لرستان با اشاره به اینکه چهارخطه خرم‎آباد-بروجرد به طول ۱۸۰ کیلومتر کامل اجرایی شده گفت: در مجموع برای احداث و تکمیل چهارخطه‎های استان ۴۰۰میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
 
بازوند با بیان اینکه توسعه راههای ارتباطی استان از زیرساختهای مورد نیاز سرمایه گذاری در استان است اظهار داشت: ابلاغ راه آهن خرم آباد – دورود – اندیمشک به طول ۱۱۴ کیلومتر وشش هزار میلیارد ریال در ۳۱ فروردین ماه پارسال با قرارگاه خاتم الانبیا تنظیم شد و هم اکنون فعال بوده و راه آهن الیگورز اصفهان نیز در یک قطعه فعال است.
 
بازوند با اشاره به اینکه طرح سطوح پروازی فرودگاه با هشت زیرمجموعه اجرا می شود گفت: تطویل باند به طول ۴۲۰ متر انجام شده و توسعه پارکینگ فرودگاه با بهسازی ۱۸ هزار متر مربع زمین انجام می گیرد.
 
وی افزود: در این راستا ۱۱ هزار متر مربع زمین به پارکینگ فعلی افزوده شده که بتوان همزمان پنج هواپیما را در پارکینگ پذیرش کرد.

 

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :