کد خبر : 77756
تاریخ انتشار : ۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 14 بازدید

آمادگي قرارگاه سازندگي براي تکميل سد معشوره کوهدشت

  به گزارش میرملاس ؛ قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء برای تامین 35 درصد هزینه ساخت سد معشوره اعلام آمادگی کرد.سردار عبدالهی فرمانده این قرر گاه گفت: تاکنون برای ساخت سد معشوره 80 میلیارد تومان هزینه کرده ایم و برای تمکمیل این طرح بزرگ ملی آماده مشارکت با دولت هستیم.وی با اشاره به آثار مثبت اقتصادی این […]

AAARRRMMM_thum

 

به گزارش میرملاس ؛ قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء برای تامین 35 درصد هزینه ساخت سد معشوره اعلام آمادگی کرد.
سردار عبدالهی فرمانده این قرر گاه گفت: تاکنون برای ساخت سد معشوره 80 میلیارد تومان هزینه کرده ایم و برای تمکمیل این طرح بزرگ ملی آماده مشارکت با دولت هستیم.
وی با اشاره به آثار مثبت اقتصادی این طرح از جمله آبی شدن 36 هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان کوهدشت و تامین آب آشامیدنی و صنعت این شهرستان در افق بلند مدت گفت: با ساخت سد معشوره بخش عمده مشکل کم آبی استان به ویژه در شهرستانهای کوهدشت دوره چگنی و پلدختر رفع خواهد شد.
عملیات اجرایی سد معشوره بزرگترین سد کشاورزی لرستان اواخر سال 1392 آغاز شد و تاکنون بخش های مهمی از این طرح از جمله راه های دسترسی و تونل انحرف آن تکمیل شده است.
عملیات اجرایی این طرح برغم قول آقای روحانی رئیس جمهوری در جمع مردم خرم آباد، به علت محدودیت های مالی دولت و نیز برآوردهای آبی جدید وزارت نیرو متوقف است./خبرگزاری صدا وسیما

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

امرایی (طولابی) در گفته :

آخر معلوم نشد بعد از گذشت سالهای سال و بر افراشتن پرچم افتتاح توسط نمایندگان ادوار گذشته حال معلوم نشد این سد که دیگر خیلی خیلی مشهورشده معشور می شود یا نه؟

[پاسخ]

منوچهر اسکندری دلفان در گفته :

به نظراینجانب معشوره نامی جعلی است این اسم نا مانوس را نمیدانم ازکجا آورده اند انتظاراین است که نام درست این سد که درتنگه گاوشمار(گاشمار)واقع شده به همین نام یعنی گاوشمار یا گاشمارباشد درست تر است.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :