کد خبر : 78051
تاریخ انتشار : ۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 21 بازدید

برآورد اولیه خسارت سیل کوهدشت به زیرساخت‌ها بیش از 2000 میلیارد ریال است

  استاندار لرستان گفت: در حال حاضر میزان خسارات وارده سیل به زیرساخت‌های شهرستان کوهدشت بیش از 2000 میلیارد ریال برآورد شده است.   به گزارش میرملاس ؛ هوشنگ بازوند با بیان این که علاوه بر دیروز امروز نیز سیلابی شدید‌تر کوهدشت را در بر گرفت، اظهار کرد: این سیلاب به حدی بود که طغیان […]

 

استاندار لرستان گفت: در حال حاضر میزان خسارات وارده سیل به زیرساخت‌های شهرستان کوهدشت بیش از 2000 میلیارد ریال برآورد شده است.

 

به گزارش میرملاس ؛ هوشنگ بازوند با بیان این که علاوه بر دیروز امروز نیز سیلابی شدید‌تر کوهدشت را در بر گرفت، اظهار کرد: این سیلاب به حدی بود که طغیان رودخانه کوهدشت را به همراه داشت و تمامی منازل در مسیر خطر آن با اطلاع‌رسانی گسترده تخلیه شدند.

 

استاندار با بیان اینکه رئیس جمهور، معاون اول و وزیر کشور پیگیر وضعیت سیل‌زدگان و عملیات‌های امداد‌رسانی هستند، ادامه داد: برآورد اولیه ما از خسارات این سیل رقمی بالغ بر 2000 میلیارد ریال است که احتمال دارد بیشتر نیز شود.

 

بازوند تصریح کرد:‌ خسارات منازل مسکونی و بخش‌های دیگر نیز در این سیلاب در حال برآورد هستند.

 

وی با بیان اینکه تاکنون 2000 واحد شهری و روستایی دچار آبگرفتگی شدند یادآور شد: به دنبال جاری شدن سیل شبکه آبرسانی 50 روستا قطع شد و تلاش برای رفع مشکل ادامه دارد.

 

بازوند همچنین در خصوص قطع شدن برق 60 روستای شهرستان کوهدشت گفت: در این سیل در 60 روستای کوهدشت شبکه‌های برق‌رسانی‌ قطع شد که خوشبختانه با اقدامات فوری 50 درصد مشکل آنها رفع شده است.

 

این مقام مسئول افزود: علاوه بر شهرستان کوهدشت سیل در شهرستان‌های پلدختر،‌ نورآباد و دوره چگنی نیز گزارش شده که خسارات آنها نسبت به کوهدشت کمتر است.

 

بازوند در خصوص خسارت سیل به چندین پل ارتباطی در شهرستان کوهدشت خاطرنشان کرد:‌ در این سیل هفت دهنه پل ارتباط دهنده روستاهای کوهدشت با مراکز بخش تخریب شده که عملیات بهسازی و ترمیم آنها توسط اداره کل راه و شهرسازی در حال انجام است./ایسنا

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

ناشناس در گفته :

200 میلیارد تومن به این کمی
چرا یه مقدار هزینه بیشتر صرف ایمن سازی زیرساختها نمیشه تا اینطور میلیاردها تومن خسارت به بار نیاد؟
چرا حاضر نمیشیم مبلغی صرف بهسازی کنیم اما حاضر میشیم چند برابر خسارت بدیم؟

[پاسخ]

تیموری در گفته :

سرعت امداد رسانی به حدی کند است که راه ارتباطی منطقه کشماهر هنوز مسدوده و آب وبرق منطقه قطع می باشد واز نظر سوخت با توجه به سرما مشکل دارن
اقای استاندار محترم استدعا داریم رسیدگی نمایید متاسفانه تا الان هیچ اقدامی صورت نگرفته

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :