کد خبر : 7826
تاریخ انتشار : ۱۷ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۰:۲۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 485 بازدید

ملکشاهی : دولت نمی‌تواند از حکم دیوان‌عدالت‌اداری درباره مرتضوی سرپیچی کند

به گزارش میرملاس نیوز ؛ رئیس کمیسیون حقوقی قضایی مجلس نهم، با یادآوری انتشار آرای هیأت عمومی دیوان عدالت اداری درباره ابطال انتصاب سعید مرتضوی در روزنامه رسمی، گفت: مسئول اجرای حکم دیوان عدالت نمی‌تواند نظرات شخصی خود را اعمال و از رای دیوان سرپیچی کند.

 

به گزارش میرملاس نیوز ؛ الهیارملکشاهی در گفت‌و گو با خانه ملت، با یادآوری انتشار آرای هیأت عمومی دیوان عدالت اداری درباره ابطال انتصاب سعید مرتضوی در روزنامه رسمی، گفت: از آنجایی که آرای دیوان قطعی است رای آن بعد از ابلاغ لازم الاجرا است.

نماینده مردم  کوهدشت در مجلس شورای اسلامی، افزود: در صورت ابلاغ رای دیوان به برکناری مرتضوی مراجعی که وظیفه اجرای این حکم را داشته باشند و آن را اجرا نکنند بر اساس قانون منفصل از خدمات دولتی می شوند.

ضمانت اجرایی آرای دیوان عدالت انفصال از خدمات دولتی است

وی، با بیان اینکه ضمانت اجرایی آرای دیوان عدالت انفصال از خدمات دولتی است، توضیح داد: دیوان عدالت اداری بر اساس ماده ۴۵ دیوان عدالت اداری عمل خواهد کرد؛ ب اساس این ماده قانونی هرگاه پس از انتشار رای هیئت عمومی دیوان عدالت اداری در روزنامه رسمی کشور، مسئولان ذیربط از اجرای آن استنکاف کنند به تقاضای ذینفع یا رئیس دیوان و با حکم یکی از شعب دیوان، مستنکف به انفصال موقت از خدمات دولتی از سه ماه تا یک سال یا پرداخت جزاء نقدی از یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و جبران خسارت وارده محکوم می‌شود.

این عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با یادآوری نظرات تامین اجتماعی مبنی برغیر موجه بودن رای دیوان عدالت، گفت: آرای دیوان عدالت اداری با طی مسیری مشخص صادر می‌شود و اظهار نظر شخصی یک فرد یا گروه خاصی نیست.

ملکشاهی،  پافشاری بر سرپیچی از آرای دستگاه‌ها از جمله مصوبات مجلس و دیوان عدالت اداری را مصداق حاشیه آفرینی در کشور خواند و گفت: اظهار نظر شخصی درباره آرا و احکام دستگاه قضایی ایرادی ندارد؛ ولی کسی که مسئولیت اجرای حکم را دارد نمی‌تواند نظرات خود را اعمال کند.

این نماینده مردم کوهدشت، با بیان اینکه حتما باید نظرمرجع صادر کننده رای اعمال شود، تصریح کرد: حتی اگر کسی حکمی را قبول ندارد اما مسئولیت اجرای آن را دارد باید اجرایی کند.

رئیس کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس نهم، با بیان اینکه تخطی از قانون و احکام، چه احکام دادگاه باشد چه قوانین مصوب مجلس و نهادها، خلاف مسیر آب حرکت کردن است، تصریح کرد: مسیرصحیحی بنام  قانونگرایی و پایبندی به قانون انتخاب شده است و هر گونه تخلفی قابل پذیرش نیست.

روزنامه رسمی آرای هیئت عمومی دیوان عدالت اداری درباره ابطال انتصاب سعید مرتضوی به عنوان مدیرعامل صندوق تامین اجتماعی توسط هیئت امناء صندوق و همچنین ابطال انتصاب وی به این سمت توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی را منتشر کرد.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

همشهري در گفته :

احمدي نژاد همه رازيرپا ميزاره هيچ كسي هم جرات برخوردنداره

[پاسخ]

همشهری1 پاسخ در تاريخ سه شنبه ۱۷ مرداد , ۱۳۹۱ ۱۸:۴۸:

اکه علی هاوار!!

[پاسخ]

قانونگرا در گفته :

هرچند حکم آقای مرتضوی از سوی دیوان عدالت اداری کاملا صحیح می باشد اما این این خبر شما حکایت از آن دارد که هنوز بارقه های از اصلاح طلبی در وجود ایشان هست.

[پاسخ]

ع/ خدايگان پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۱۹ مرداد , ۱۳۹۱ ۰۹:۳۱:

خانم يا آقاي قانونگرا : اينكه اقدام قانو نگرايانه و عدالت خواهانه آقاي ملكشاهي را مترادف اصلاح طلب بودن دانسته ايد مي توان بدين معني باشد كه اگر ايشان اصولگرا بود شايد چنين موضع گيري نمي كرد !! ولي بدانيد اصولا اصولگرايي يعني عدالت خواهي- اصولگرايي يعني قانونگرايي- اصولگرايي يعني حق گويي وحق جويي- اصولگرايي يعني پايبند اصول ديني بودن ودر يك جمله اصولگرايي يعني آهن گداخته علي(ع) بركف دست برادر نابينايش عقيل كه سهمي بيش از قانون مي خواست . درهر صورت هركس در هر جايگاهي دركارهايش به مولايمان علي (ع) اقتدا كند برايش دعاي خير ميكنيم وآرزومنديم موفق شود حال جه اصلاح طلبش بناميم يا اصولگرا يا مستقل !

[پاسخ]

احمدی نژاد یعنی رییس جمهور با جسارت این حرفها هم کارساز نیست

[پاسخ]

مهدی ویسی پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۱۸ مرداد , ۱۳۹۱ ۰۱:۳۰:

آقایون مگه الان مشکل ما اصلاح طلبی یا اصولگرایی هست؟بس کنید این حرفهای مزخرف رو.ما کسی رو میخایم که شهامت داشته باشه و از حقمون دفاع کنه که آقای ملکشاهی وجود این کار رو دارن.

[پاسخ]

آبی پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۱۸ مرداد , ۱۳۹۱ ۱۴:۲۰:

ای بابا مرتضوی به ما چه ربطی داره ما در رومشکان باور کنید آب نداریم بعد این آقا دنبال پرونده مرتضوی است.اگه باور ندارید یک روز رو تشریف بیارین داخل اداره آموزش وپرورش رومشکان تا معلم های گالن به دست در جستجوی شیر آب رو ببینید …

[پاسخ]

رومشگانی پاسخ در تاريخ سه شنبه ۲۴ مرداد , ۱۳۹۱ ۱۹:۲۷:

واقعا”

[پاسخ]

امرایی در گفته :

این شهامت زاده خاک پاک وولایت مدار رومشگان است که درطول تاریخ مردانی جسور شجاع وباغیرت را درخود پروانیده وباعث سر بلندی خاک پاک اش شده ومانیز به شجاعت حاج ملکشاهی افتخار کرده ومکنیم ومردم رومشگان کمال تشکر وقدردانی رااز وی برای شهامت واحقاخ حق اش دارند وهیچ توقعی جز این ازایشان نمی رفت موفق وبهروز باشند

[پاسخ]

ما نان می خواهیم محکومیت مرتضوی به ما چه ربطی دارد؟
مگر فاجعه سعادت آبد کمتر از کهریزک بود؟ دوستان کامنت دهنده لطف کنند به مسائل و مشکلات شهر خودشان بیشتر فکر کنند.

[پاسخ]

صادق یاری پور در گفته :

سیفا جان حرف شما درست که نماینده به مشکلات شهر برسه.ولی یادت نره که یکی از وظایف نمایندگان پیگیری و نظر دادن در مسائل مهم کشور میباشد و حالا که ایشان رئیس کمیسیون قضایی مجلس هستند اگه ایشان پیگیری نکند انتظار دارید رئیس کمیسیون ورزش و جوانان پیگیر این امر مهم باشند؟
اگر یک نماینده هم فقط دنبال نان برا مردم شهرش باشد که در مجلس دیگر نمیگذارند کاری از پیش ببرد برچسب گدا هم بهش میزنند.

[پاسخ]

سیفا پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۱۸ مرداد , ۱۳۹۱ ۱۴:۲۲:

صادق عزیز

مسائلی چون عزل و نصب مرتضوی درگیری مرکز نشینان بر سر مسائل کلان سیاسی کشوری است که در قالب این حزب و ان حزب است.مشکل منطقه ما خوراک پوشاک مسکن آب آسفالت و….است.شایسته است نماینده مردم در پی حل مشکلات مردمش باشد و اگر هم نفوذی در کمیسیون دارد می نواند با لابی گری گام هایی هر چند کوچک برای عمران منطقه خود بردارد.همان گونه که دیگران انجام می دهند.متاسفانه آقای آقامحمدی که فعلا سرش با تنگه هرمز گرم است و آقای ملکشاهی هم در گیر قضیه مرتضوی است و یا کمیسیون نظارت بر قانون اساسی.مردم محروم عقب نگه داشته شده لرستان کجایند؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[پاسخ]

با سلام وخسته نباشید به همه اما سیفا درست میگه اقا ملک شاهی بیاد به مشکلات حوزه خود رسیدگی کنه نه ریس تامین اجتماعی اون بالا که به ما ربطی نداره یعنی فرقی نداره مردم بدبخت که سر پا میشکستند تا رای بدهند اب نیست که بخورند

[پاسخ]

سیفا درست میگه اقای نماینده محترم بفکر 43 روستایی باش که با تانکر به انها اب میدهند خیلی بهتره ایا ملکشاهی ایا حاظری خانواد ه تان از اب تانکر استفاده کنند حتما نه -پس بودن یا نبودن مرتضوی مارا چه سود …

[پاسخ]

چطوره این آقایون الان فهمیدن روستاهامون آب ندارن؟توی 4 سال قبل این چیزها رو ندیدن.آقای ملکشاهی نماینده با نفوذ و مطرحی هستند و میتونن مشکلات رو حل کنن.البته خرابکاری آقایون خیلی طول میکشه درست بشه

[پاسخ]

رئالیسم در گفته :

آزادجان مشکلات یکی پس دیگری میاد اما حل کردنشون مرد می خواد که ما هم امیدواریم مسئولان همت به خرج دهند می دانم که زهی خیال باطل در سر داری ما باور کن طرفدار هیچ نماینده ای نبوده و نیستیم در این خطه کار از پای بست ویران است حالا هم سخت است که بر مشکلات فائق آید.مگر نه اینکه افرادی که در دوره های گذشته چه عملکردی داشتند و در چه گردابی(اقیانوس)هلاک شدند الان هم پروژه عوض کردن مدیران که در رأس امور این آقاست.که نتیجه اون هم چیزی جز عقب ماندگی نیست فقط چند نفر همیشه که در اطراف آقایون هستند بهره ای بردهاند و دیگران همچنان در فقر بسر می بند.

[پاسخ]

عادل پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۱۹ مرداد , ۱۳۹۱ ۱۲:۱۶:

آقای رویالیسم چه گردابی؟گرداب رو شما و امثال شما واسه این شهر درست کردید که با وجود اقیانوس ما از اون نجات پیدا کردیم.شما چرا با توهم زندگی میکنید.آقای ملکشاهی که روز و شب داره کار میکنه انسانهایی که کور و کر باشن منکر زحمات ایشون هستن.اولا تمام مدیران نالایق باید عوض بشن.دوما میشه بگید تا الان چند مدیر عوض شدن؟هرکی دیگه جای آقای ملکشاهی بود تا حالا تمام مستخدمین رو هم عوض کرده بود ایشون هنوز دفتر هم نزدن.شما یا موقعیت خودتون رو در خطر میبینید یا اطرافیانتون رو.

[پاسخ]

رئالیسم پاسخ در تاريخ جمعه ۲۰ مرداد , ۱۳۹۱ ۱۸:۰۳:

عادل بی عدالت گاهی تأثیر یک قطره بیشتر از دریاست اولا مفهوم گرداب رو خوب درک نکردی و گرنه کامنتی با این بیان نمی نوشتی لطف کن کامنت واقع بین رو بخون من خودم این خبر رو هم شنیدم و هم دیدم که آقای ملکی عنوان کردن برای چهار بانده کردن جادده خرم اباد به کوهدشت 5 میلیارد اعتبار فعلا تخصیص داده شده است اون وقت همین سایت و دیگران صحبت از 70میلیارد می زنن.کمی چشماتو وا کن و احساسی حرف نزن. عوض کردن مدیران حق طبیعی نمایندگان لرستانی بوده و هست آما در کدام دوره ما شاهد رشد و شکوفایی لااقل این شهرستان خودمون بوده ایم.در ضمن من نه مدیرم نه اطرافیانم هم مدیرن من در خارج از استان به کاری دیگر مشغولم.

[پاسخ]

علیرضا پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۱۹ مرداد , ۱۳۹۱ ۱۲:۱۷:

چه جسارتی بیشتر از این که به اقیانوس توهین بشه.گرداب اونایی بودن که الان کارشکنی میکنن

[پاسخ]

قانون بايد از بالا اجرا شود دولت كه خود مجري قانون است وقتي از اجراي قانون سر پيچي ميكند چطور انتظار داريد كه مشكلات مردم در مناطق محروم حل شود قاتل هر كس كه باشد بايد محاكمه شود.

[پاسخ]

واقع بین در گفته :

اقای ملکی مدیرکل راه وشهرسازی چند شب پیش گفت جاده چهار بانده خرم اباد کوهدشت امسال 5 میلیارد اعتبار داره بعضی ها توهمین سایت جار زدند نماینده 70میلیارد اعتبارگرفته پس همش تبلیغ وفضا سازیه …………………….

[پاسخ]

هاوالپرس در گفته :

ضمن عرض سلام و خدا قوت به دوستان و احترام به افكار و نظرات همه . دوستان هر كسي اول به فكر پيشرفت خودش و دوستانش هست بعد ديگران و مشكل آب و نان ديگران . اقاي ملكشاهي مي خواد ار اب گل الود ماهي خود را بگيرد با نام حامي دولت امد وحالا كه عمر اين دولت به اتمام است مخالف دولت شده است و حامي لاريجاني و دار دسته اش شده مهم نيست مرتضوي يا هر كه حكمش لازم الاجرا است يا نه مهم اينست كه اقاي ملكشاهي در اين برهه با اين سخنان خود را مخالف دولت نشان دهد تا در اينده و دولت اينده براي خود و ملكشاهي ها پايگاهي گير بياورد و هيچ ضمانتي هم نيست شايد در اينده دوباره طرفدار دولت شود سياست است به قول بزرگان ارباب علوم پدر و مادر ندارد

[پاسخ]

هاوالپرس خیلی اطلاعاتتون زیاده.یپا چشم نخوری که همه چیو برعکس میگی.طرفدار دولت کسانی بودن که همش ازش تمجید میکردن

[پاسخ]

اقاي ملكشاهي با اين روال حداقل يك سال و نيم ازمفيدترين فرصت نمايندگي براي كوهدشت را از دست داده است مابقي انهم درگرو اينده اي است كه ما وملكشاهي از ان بي خبريم —– اين واقعيت ربطي به اشعار رودكي ودريايكي واقيانوسكي و—ندارد…. البته از اين نمد شايد كلاهي براي اين نماينده درست شود اما سرمردم بي كلاه است……اين يك مقوله است نه يك كامنت..

[پاسخ]

enayat پاسخ در تاريخ سه شنبه ۷ شهریور , ۱۳۹۱ ۱۱:۵۳:

تو قط یک منی و هیچ وقت ما نمی شوی
من نمی دانم زودتر ها میگفتند نمایندهسان حرف نمی زند ناراحت هستند حال که حرف هم می زند باز ناراحتند

[پاسخ]

که اینطور…….

[پاسخ]

احمد جان ظاهرا عرض ما را زير سوال برده اي اگر غير انچه -ما- گفته ايم فرمايشي داري بفرما البته انچه -ما- گفته ايم رااقاي عادل هم نمي پسندد بله ملكشاهي وقت تلف مي كند اين ما واين شما وفرداهايي كه در پيش است

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :