کد خبر : 78606
تاریخ انتشار : ۱۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 647 بازدید

انار سیاب طعمه سیلاب

  به گزارش میرملاس ؛ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کوهدشت گفت: تخریب انارستان‏‎‎های سیاب در حال بررسی هستند.   مهندس بهمن فریدونی در گفت‎وگو با خبرنگار ایسنا ، بیان کرد: طی بارش‎های اخیر و وقوع سیلاب در کوهدشت متأسفانه خسارات زیادی به اراضی کشاورزی و باغات شهرستان وارد کرد.   وی اضافه کرد: در این […]

 

به گزارش میرملاس ؛ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کوهدشت گفت: تخریب انارستان‏‎‎های سیاب در حال بررسی هستند.

 

مهندس بهمن فریدونی در گفت‎وگو با خبرنگار ایسنا ، بیان کرد: طی بارش‎های اخیر و وقوع سیلاب در کوهدشت متأسفانه خسارات زیادی به اراضی کشاورزی و باغات شهرستان وارد کرد.

 

وی اضافه کرد: در این میان انارستان‎های سیاب این شهرستان نیز مورد تخریب سیل قرار گرفتند و خسارت‎های زیادی به آنها وارد شد.

 

فریدونی ادامه داد: شدت تخریب این باغات از 30 تا 100 درصد است و طبق برآورد اولیه حدود 500 هکتار آنها تخریب شده باشد.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کوهدشت با بیان اینکه انارستان‎های سیاب، رودبار و گراب مورد تخریب سیلاب قرار گرفتند، افزود: کارشناسان این اداره در حال بررسی و ارزیابی دقیق میزان خسارات وارد شده به این باغات هستند.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

ناشناس در گفته :

لطفا اگر کسی اطلاع دارد پاسخ بدهد
بااین سیل و ویرانی آیا گندم و جوکاران امسال میتوانند کشاورزی کنند از چه زمانی؟

[پاسخ]

فرهاد پاسخ در تاريخ جمعه ۱۵ آبان , ۱۳۹۴ ۱۸:۱۳:

دوست عزیز
کشاوزان به همه چیز آگاهند و مدیریت جهاد کشاورزی خدمتگزار آنها درارائه هرگونه مشاوره اطلاع رسانی و ترویج آخرین یافته های کشاورزی. شرایط کاشت بستگی به شرایط آب وهوا وخاک داره .که هنگامی محقق بشه هم ادوات وماشین آلات کشاورزی و نهاده های مورد نیاز توسط کشاورز بکارگیری ومصرف می شوند.به اصطلاح زمین گاورو شد آماده کشت است.

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ شنبه ۱۶ آبان , ۱۳۹۴ ۱۴:۴۸:

درست فرموده اید
اما منظور من این بود که؛ با وقوع این سیل و از بین رفتن خاک حاصلخیز سطحی که به علت خشک سالی گذشته نسبتا خاک خوبی بود، آیا امسال جو و گندم کاران می توانند کشاورزی بکنند یا خیر؟ کی مشخص می شود؟

[پاسخ]

محمد در گفته :

درودبر مهندس فریدونی عزیز که بدون حاشیه داردبه وضعییت کشاورزی شهرستان سروسامان میبخشد

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :