کد خبر : 7900
تاریخ انتشار : ۱۸ مرداد ۱۳۹۱ - ۲۰:۳۱
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 733 بازدید

مادر سعید عبدولی : نگذارید پسرم گریه کند !

  به گزارش میرملاس نیوز ؛  باختن هميشه تلخ است، ولي تلخي‌اش اگر با ناداوري باشد بيشتر است. سعيد عبدولي به قصد شكار طلاي المپيك راهي لندن شده بود. همه چيز خوب پيش مي‌رفت و اميدها هر لحظه به طلايي شدن او بيشتر مي‌شد تا وقتي كه داور، سوت آغاز مسابقه سعيد با كشتي گير […]

 

به گزارش میرملاس نیوز ؛  باختن هميشه تلخ است، ولي تلخي‌اش اگر با ناداوري باشد بيشتر است. سعيد عبدولي به قصد شكار طلاي المپيك راهي لندن شده بود. همه چيز خوب پيش مي‌رفت و اميدها هر لحظه به طلايي شدن او بيشتر مي‌شد تا وقتي كه داور، سوت آغاز مسابقه سعيد با كشتي گير فرانسوي را به صدا در آورد.

 از همان سوت اول معلوم بود كه چه خوابي براي قهرمان ايران ديده‌اند، تذكر پشت تذكر و اخطار پشت اخطار، آخرش هم سوت پايان و تلخي شكست و آب سردي كه روي پيكر عبدولي ريخته شد. همه مردم ايران در آن لحظات نگاهشان به قاب تلويزيون دوخته شده بود و شكست پهلوان خود را باور نمي‌كردند. اما در همين لحظه مادر اين پهلوان در حال دعا بود؛ دعا مي‌كرد كه ديگر ورزشكاران ايراني پرچم كشورش را بالا ببرند.

 
مادر سعيد عبدولي باخت فرزندش را قبول ندارد. او درباره حضور پسرش در المپيك و شكست ناباورانه‌اش با نادواري به خبرنگار ما گفت: «از نظر من سعيد نباخته چون همه ديدند كه با ناداوري حق او را خوردند. حالا خدا را شكر كه اگر سعيد طلا نگرفت و پرچم ايران را بالا نبرد، بقيه توانستند اين كار را بكنند. آنها هم پسر من هستند و مثل سعيد براي همه‌شان دعا كردم.»

 
دلش پر است از ناجوانمردي قاضي ميدان و ناراحتي در كلامش موج مي‌زند! غصه‌اش اما از باخت پسرش نيست؛ «از لحظه‌اي كه سعيد روي تشك رفت، داور به او تذكر داد و من فهميدم كه مي خواهد سعيد را ببازاند. من از اين ناراحت شدم كه آنها چنين برنامه‌اي را پياده كردند. 15 سال است كه سعيد از خوشي‌ها و جشن‌هاي ما دور بود، چون مي خواست پرچم ايران را بالا ببرد. همه مي‌دانند كه مادر چه زجري مي‌كشد و چه آرزوهايي براي فرزندش دارد.»

 
مادر عبدولي درخواستي هم از مسئولان دارد كه شنيدنش گوش شنوا مي خواهد: «سعيد براي پرچم ايران و كشورش تلاش مي‌كرد. هدف او سربلندي ايران بود و هست. از مسئولان كشور مي خواهم كه همان طور كه رييس جمهور پيام داد، نگذارند حق سعيد ضايع شود. سعيد دو روز است كه گريه مي كند، ما چيزي نمي‌خواهيم، فقط نگذارند پسرم گريه كند، جز اين هيچ انتظاري از كسي ندارم.»

 
سعيد بايد خيلي خوشبخت باشد كه مادر و پدري اين چنين بزرگوار و دريادل دارد. مادرش كه دعاي خود را پشتيبان او كرده، پدرش هم احساسش را روانه لندن كرده و مي‌گويد: «سعيد تلاش زيادي كرد و زحمت كشيد. او چند سال در اردو بود. دو دوره قهرمان جوانان جهان و قهرمان آسيا و بزرگسالان جهان شده است. همان لحظه‌اي كه داور سوت شروع مسابقه را زد فهميدم كه مي خواهد حريفش را برنده كند. آن لحظه قلبم ايستاد و زدم زير گريه. سعيد مي توانست قهرمان المپيك شود، اما آنها برنامه ريخته بودند كه نگذارند.»

 
پدر عبدولي مي گويد: «وقتي رييس جمهور پيام داد و گفت كه سعيد قهرمان است، همه استان خوشحال شدند. سعيد اعجوبه‌ كشتي ايران و جهان است. من او را بزرگ كردم كه پرچم ايران و اسلام را بالا ببرد و دل مردم و رهبر را شاد كند. من فقط از اين ناراحتم كه ناداوري را سر بچه من خالي كردند.»

 
سعيد عبدولي تلاش خود را كرد و تا جايي كه مي توانست جنگيد. حالا نوبت مسئولان كشور است كه وارد كار شوند: «از رييس جمهور و مسئولان ورزش مي‌خواهم كه سعيد را دلداري دهند و همان گونه با او رفتار كنند كه با قهرمانان رفتار مي‌كنند. همه مردم اين انتظار را دارند. نبايد به خاطر يك باخت كه با ناداوري بود، تلاش‌هاي سعيد فراموش شود. بايد از او هم مانند قهرمانان تقدير شود، چون او اميد طلايي ايران بود. من يك ايراني‌ام و از اين كه ايراني‌ها مدال بگيرند افتخار مي كنم، اما مي‌خواهم به سعيد روحيه بدهند.»

 
پدر عبدولي ادامه مي دهد:‌ «من پنج پسر دارم كه همه آنها مي توانند قهرمان دنيا و المپيك باشند. مسئولان بايد استعداديابي كنند. من دو پسر شش و هفت ساله دارم كه وقتي حق سعيد را خوردند، گريه مي كردند. اين‌ها غيرت و تعصب ايراني را فراموش نكرده‌اند.»

 
وي از رسانه‌هايي كه به انتشار اخبار ورزشكاران مي پردازند هم تشكر كرد و گفت:‌ «خبرنگاران ورزشي كم از قهرمانان ندارند. اين‌ها دل ورزشكاران را شاد مي كنند. خواسته‌ام از رسانه‌ها اين است كه از سعيد حمايت كنند و از او بگويند تا روحيه‌اش عوض شود. خدا شاهد است كه در اين دو روز خورد و خوراك نداشته‌ايم، ما اين روزها حال خوبي نداريم.»

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

در نزد ما تو همان پهلوان قهرمانی.مدال واقعی رو از مردم ایران گرفتی.

[پاسخ]

یک همشهری در گفته :

درود به شرف وغیرت سعید و والدین وبرادرانش همیشه به وجودشان افتخار میکنیم !

[پاسخ]

علیزاده در گفته :

چرا چرا چرا…
چرا باید سعید عبدولی که همه میشناسیمش و برای این کشور و استان وبیشتر از همه
برای شهر کوهدشت یه افتخار هستش هر لحظه گزارشگر تلوزیون بگه
دلاورمردی از خوزستان!؟
واقعا چرا؟
مسولین محترم چرا؟
خانواده عبدولی چرا؟
میدونید وقتی که اینو از تلوزیون میشنویم چقدر به غرورمون برمیخوره؟
خواهشا کم لطفی از هرجا که بوده و هست برطرفش کنید.

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ شنبه ۲۱ مرداد , ۱۳۹۱ ۰۳:۳۰:

درود بر شما براستی چرا؟

[پاسخ]

فری پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۲ مرداد , ۱۳۹۱ ۰۸:۲۶:

راست میگی این از ضعف مدیران یا بی توجهی خانواده عبدولی به کوهدشت

[پاسخ]

سلام خدمت شما و خانواده محترم آقای عبدولی
میخوام به خانواده آقای عبدولی بگم که همه ی ملت ایران به خاطر این ناداوری ناراحت شدند به خصوص مردم شهرستان کوهدشت که سعید را فرزند خود می دانند وکمتر کسی را می توان پیدا کرد که همراه با سعید گریه نکرده باشد خانواده آقای عبدولی باید بدانند که نزد ملت ایران ارزش سعید نه تنها کم نشده بلکه اورا یک قهرمان ملی می دانند و به او افتخار می کنند چون همه دیدند که چه جسورانه مبارزه می کرد دیروز هم رییس مجلس اعلام کرد که پس از بازگشت سعید از لندن در مجلس به آقا سعید مدال طلای نمادین المپیک اهدا خواهد شد.

[پاسخ]

در جواب آقای علیزاده باید بگویم علت اینکه سعید عبدولی همه جا خود را اندیمشکی معرفی میکند بی مهری مسولین کوهدشتی نسبت به ایشان است آیا تا کنون دیده اید یکی از مسولین شهرمان از ایشان تقدیر کند

[پاسخ]

دمت گرم داش سعید
تواز نظر همه ی مردم ایران قهرمانی

[پاسخ]

باسلام
درود براین قهرمان شیرمرد،همه دنیا دیدند که چطور با برنامه ای که از قبل برای این قهرمان جسور کشورمان چیده شده بود اورو با نا داوری از دور مسابقات حذف کردن واین به این معنیه که او آنطور تونسته آنها را بترسونه که چنین دامی رو براش پهن کردن،ما با تمام وجودمون برات آرزویه بهترینهارو داریم چون تو سزاوارش هستی و از نظر ما مدال طلای تو خیلی برتر از مدال طلای قهرمونایه دیگست.
وآقا سعیدآفرین میگم به مبارزت چون وقتی دیدمش از چابکیت ومهارتت شگفت زده شدم و از این ظلمی که بهت شد نه تنها خودت بلکه تمام ملت ایران گریه کردن
ما همیشه بهت افتخار میکنیم

[پاسخ]

یقین داشته باشید که خدا انتقام سعید عبدولی رو از اون داوران نامرد خواهد گرفت.

[پاسخ]

سعید همیشه تو قلب ایرانیا هستی برای داور نفهم بلاروسی متاسفم

[پاسخ]

كامبيز در گفته :

سعيد جان دانه دانه اشك هايت براي ما حكم مدال زرين دارد.. .

[پاسخ]

امرایی-چقابل در گفته :

سعید جان خداوند خیلی دوست داشت تا با انجام این ناداوری محبوب دل مردم ایران شدی
این مدال محبوبیت برشما مبارک باد

[پاسخ]

هم وطن در گفته :

سعید جان باور کن:قطره قطره اشکی که میریختی عرش خدا را به لرزه درآورد چراکه با بی عدالتی حقت پایمال شد مطمئن باش خدا حقت را از آن داور بی همه چیز خواهد گرفت و تو در قلب ماهستی تا ابد.

[پاسخ]

علیرضا در گفته :

تو همیشه در قلب ما قهرمانی

[پاسخ]

برادر جان دلم تنگ است

[پاسخ]

7چشمه میشنان در گفته :

سعید بزرگ شده کوهدشت، ساکن اندیمشک…..!
پهلوون کاش به زادگاهت هم نیمچه اشاره ای میداشتی.
رگ حس ناسیونالیستی ام بدجوری ورم کرده….!!!!!!!!!
لعنت بر المپیک و داور بلاروسی اش، که بلای جون سعید شد!

[پاسخ]

صادق یاری پور در گفته :

واقعا از صمیم قلب برا سعید ناراحت شدم و گریه کردم.همه دنیا میدانند که سعید نباخت. او یک قهرمان است.

[پاسخ]

سعید ما هم با تو گریه کردیم وتو قهرمان مایی

[پاسخ]

مریم در گفته :

سعید عزیز تو با زخمهای روزگارت که برپیکرت نشسته همیشه با لبخند جنگیدی با سختی های زندگی همیشه جنگیدی و همه را خاک کردی کسی که با تمام سختی هایش به اینجا رسید قهرمان است نام تو همیشه جاودان در ذهن و قلب همه باقیست مردم عزیز ما داور مسابقه تو بودند و همه یکصدا تو را پیروز میدان خواندند تو قهرمان واقعی هستی چه در کشتی چه در زندگی همه ما عاشقانه دوستت داریم و به تو افتخار میکنیم تو خودت بهترین مدال طلایی بر گردن تمام ملت .مایه افتخار و سربلندی برای ما و تمام کسانی که با ناجوانمردی حقشان پایمال شد به خدا با تمام اشکهایت گریستم دلاور از شدت ناراحتی و زخمی که بر قلبم نشست خواب در چشم ترم شکست راه تو راه تختی هاست قهرمان برخیزو بار دیگر چون کوه استوار باش بدان که درد همه ما بیشتر از تو خواهد بود تو تنها برنده میدان بودی ان مدال هم ارزانی وجود ناپاک آن ناجوانمردان تو قهرمانی قهرمان و بدان که برای همیشه ماندگار خواهی بود در قلب همه ما درود بر شرفت و اشکهای معصومانه ات که آتش بر دل تمام مردم زد
با تمام وجود دوستت داریم
خسته نباشی دلاور ایران زمین و شیر مرد کوهدشت لرستان
نامت جاویدان
درود بر این همه پایمردیت جوانمرد
درود بر تو که همیشه سرت بالا خواهد بود نه دستی که نااهلان بخواهند ان را با نامروتی پایین بگیرند
درود بر پهلوان نامدار سعید عبدولی

[پاسخ]

افرین به سعید تو بردی

[پاسخ]

مهناز در گفته :

داداش سعید توواقعا قهرمانی این قهرمانی رو بهت تبریک میگم واینو بدون همه ی مردم اندیمشک به وجودت افتخار میکنیم اصلا نگران نباش خدا حقتو از این داور نامرد میگیره وشماهم در المپیک بعدی طلا میگیری

[پاسخ]

عبدولی در گفته :

سعید جان یه نگاه به نام خانوادگیت بنداز عبدولی که طایفه بزرگ کوهدشته بد نبود دل مردم زادگاهتو هم شاد میکردی بامرام

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :