کد خبر : 79072
تاریخ انتشار : ۲۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۸:۰۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 57 بازدید

لرستان در حوزه‌ معادن ثروتمند است/ پیش‌بینی رشد صنعت در آینده

  به گزارش میرملاس ؛ دست‌اندرکاران روسی فصلنامه «تجارت با ایران» که به منظور دیداری چند روزه به لرستان سفر کرده‌اند، ظهر امروز شنبه با استاندار لرستان دیدار و گفتگو کردند. استاندار لرستان در این دیدار با اشاره با اینکه استان لرستان علی‌رغم اینکه پتانسیل‌های بالایی دارد، هنوز برای بسیاری از کشورها ناشناخته مانده است، […]

 

به گزارش میرملاس ؛ دست‌اندرکاران روسی فصلنامه «تجارت با ایران» که به منظور دیداری چند روزه به لرستان سفر کرده‌اند، ظهر امروز شنبه با استاندار لرستان دیدار و گفتگو کردند.

استاندار لرستان در این دیدار با اشاره با اینکه استان لرستان علی‌رغم اینکه پتانسیل‌های بالایی دارد، هنوز برای بسیاری از کشورها ناشناخته مانده است، اظهار داشت: یقیناً پس از برطرف شدن عملی تحریم‌ها احساس نیاز بیشتری برای معرفی لرستان وجود خواهد داشت که امیدواریم این سفر فتح بابی برای آن باشد.

هوشنگ بازوند با تاکید بر موقعیت استراتژیک لرستان گفت: لرستان تقریباً در مرکز ایران واقع شده و در کریدور غرب به شرق هم نقش مؤثری ایفا می‌کند.

وی افزود: در عین حال این استان فاصله‌ زیادی با پایتخت ندارد.

بازوند با اشاره به زیرساخت‌های حمل و نقل استان عنوان کرد: پروازهای هفتگی در فرودگاه بین‌المللی خرم‌آباد برقرار است و از نظر حمل و نقل زمینی هم دارای اتوبان‌های خوبی هستیم که بسیاری از آن‌ها به بهره‌برداری رسیده و برخی از آن‌ها هم در دست ساخت می‌باشد.

استاندار لرستان به تاکید بر اینکه ۹۵ درصد زیرساخت‌های عمرانی استان تا پایان برنامه‌ ششم توسعه به بهره‌برداری خواهد رسید، عنوان داشت: از لحاظ جاذبه‌های گردشگری، معادن و کشاورزی هم دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی هستیم.

هوشنگ بازوند بیان داشت: استان لرستان با ۵۵۰ میلی‌متر بارندگی جزو استان‌های پُر بارش کشور محسوب می‌شود که این ویژگی باعث شده خاک مرطوبی برای کشاورزی داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه در زمینه‌ تولید حبوبات، استان لرستان رتبه‌ اول کشور را به خودش اختصاص داده، گفت: در تولید انار و انجیر سیاه هم ظرفیت‌های بسیار خوبی داریم که قابل چشم‌پوشی نیست.

بازوند با بیان اینکه استان لرستان در حوزه‌ی معادن، استان ثروتمندی است، بیان داشت: در حال حاضر ۲۳ درصد سنگ نمای کشور و سه درصد سنگ نمای دنیا در لرستان تامین می‌شود.

استاندار لرستان عنوان کرد: در شهرستان کوهدشت، رومشگان و پلدختر منابع نفتی و ذخایر گازی قابل توجهی داریم که در مرحله‌ی مطالعه و اکتشاف هستند و به تنهایی می‌توانند توسعه‌ی استان را تضمین کنند.

هوشنگ بازوند با اشاره به اینکه لرستان به عنوان پایتخت ژئوتوریسم کشور انتخاب شده است، افزود: ژئوپارک دریاچه «گهر» در اشترانکوه و دره زیبای «شیرز» در کوهدشت از جمله‌ جاذبه‌های این حوزه محسوب می‌شوند.

بازوند گفت: همچنین به واسطه‌ی ۲۵۰۰ کیلومتر رودخانه‌ای که در لرستان وجود دارد، پل‌های تاریخی فراوانی از گذشته باقی مانده که در حوزه‌ی گردشگری منحصر به فرد هستند.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه‌ پرورش و تولید آبزیان بعد از استان‌های ساحلی کشور دارای رتبه‌ نخست هستیم، اظهار داشت: در حوزه‌ صنعت هم شروع خوبی داشته‌ایم که بر اساس آن می‌توانیم بگوییم در افق آینده در این حوزه رشد قابل توجهی خواهیم داشت.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم‌آباد با اشاره به فعالیت‌های مطلوب هیئت روسی در زمینه‌ توسعه‌ مناسبات اقتصادی ایران و روسیه گفت: سفر این تیم مطبوعاتی و گزارشی که از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های لرستان ارائه خواهند داد، فرصت خوبی برای معرفی توانمندی‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان محسوب می‌شود.

حسین سلاح‌ورزی اظهار داشت: برنامه‌های متنوعی از جمله بازدید از برخی جاذبه‌های گردشگری استان، واحدهای تولیدی و همچنین دیدار با مسئولان حوزه‌های اقتصادی استان برای این سفر برنامه‌ریزی شده است./مهر

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :