کد خبر : 79553
تاریخ انتشار : ۲ آذر ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 1,518 بازدید

پیشنهاد تشکیل « شورای مشورتی طرهان بزرگ »

    پیام حاج حسن باقری به مناسبت هفته بسیج :پیشنهاد تشکیل « شورای مشورتی طرهان بزرگ »بسیج یادآور مثنوی ایثار ، شاه بیت شهادت و گلسرود سازندگی است . که به فرموده مقام معظم رهبری که در ارتباط با تعبیر بسیجی و تفسیر حرکت بسیج فرمودند : « آنجایی که نیازمند رفتن به عرصه […]

سردار-در-تلگرام-239x300

 

 

پیام حاج حسن باقری به مناسبت هفته بسیج :
پیشنهاد تشکیل « شورای مشورتی طرهان بزرگ »
بسیج یادآور مثنوی ایثار ، شاه بیت شهادت و گلسرود سازندگی است . که به فرموده مقام معظم رهبری که در ارتباط با تعبیر بسیجی و تفسیر حرکت بسیج فرمودند : « آنجایی که نیازمند رفتن به عرصه ی نظامی است ، او پیشاهنگ است ؛ جوان و پیر هم نمی شناسد ؛ دور و نزدیک هم نمی شناسد ؛ آنجایی که حضور در عرصه ی سیاسی و میدان سیاست است ، او فعال و پرنشاط است ؛ و آن جایی که باید در عرصه بین المللی باید حضور پیدا کرد – عرصه های گوناگون بین المللی ؛ عرصه سیاسی ، عرصه فرهنگی ، عرصه ورزشی – او در آنجا مظهر عزت ملت و کشور خود است این بسیجی است . »
از این رو هفته بسیج فرصتی جهت پاسداشت و قدردانی از نقش سازنده بسیج و نیز زنده نگه داشتن ارزش ها و آرمان های بسیجی در میان آحاد ملت است .
در مقام شامخ بسیج همین قدر بس که امام خمینی (ره) فرمودند : من آرزو می کنم و از خدا می خواهم که با بسیجیان محشور باشم .
بسیج به منزله یک نیروی پایان ناپذیر مردمی همواره در خدمت نظام و آرمان های والای جمهوری اسلامی و نیز برآمده از مردم و در میان مردم و برای مردم بوده است .
امروز در حالی جمهوری اسلامی ایران مقتدرترین کشور منطقه در معادلات جهانی محسوب می گردد که اگر نبود تدابیر حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب و نیز وحدت و همدلی بین مردم و مسوولان نظام نه تنها ایران مرکز ثبات و امنیت در ناامن ترین و بی ثبات ترین منطقه این روزهای جهان لقب نمی گرفت بلکه تهدید جریان تکفیری داعش خیلی از کشورهای اسلامی همسایه ایران را می بلعید اما امروز به برکت وجود مقام معظم رهبری و روحیه بسیجی و ایثارگرایانه ملت بزرگ ایران دشمان جرأت ندارند که دست از پا خطا کنند .
جا دارد از همین جا به نوبه خودم فرا رسیدن هفته بسیج را خدمت تمامی بسیجیان سرافرازمان تبریک عرض نموده چرا که به حق همواره طلایه داران و پیشتازان صحنه ها و عرصه های مختلف انقلاب اسلامی بوده اند .
بنده به عنوان یک رزمنده به جا مانده از کاروان شهدای 8 سال دفاع مقدس که سعادت نوشیدن شربت شیرین شهادت را پیدا نکردم بر این نکته ایمان دارم که بسیج مجموعه ای از نیروهای ارزشمند برای تمام ادوار و صحنه ها و در شرایط مختلف است و در واقع این فرهنگ بسیجی است که می تواند موتور محرکه تمام برنامه ها و محورهای توسعه و پیشرفت در هر منطقه ای قرار گیرد از این رو پیشنهاد می کنم در راستای منویات نورانی مقام معظم رهبری در نامگذاری سال جاری به سال همدلی و همزبانی مردم و دولت و با توجه به مشکلات عدیده شهرستان های کوهدشت و رومشکان و بخش های تابعه جهت چاره اندیشی برای برون رفت از این وضعیت نابسامان عدم توسعه یافتگی منطقه « شورای مشورتی طرهان بزرگ » متشکل از صاحبان اندیشه و فرهیختگان و دلسوزان توسعه کوهدشت و رومشکان و بخش های تابعه جهت هم اندیشی و ارائه راهکارها ، راهبردها و ایده های اجرایی جهت ترسیم چشم انداز توسعه منطقه با رویکرد مشارکت حداکثری شهروندان در راه اعتلا و توسعه کوهدشت و رومشکان تشکیل شود تا ضمن این که زمینه تعامل مردم و مسوولین بیشتر گردد با شناسایی ظرفیت های مختلف منطقه و جذب سرمایه گذاری های بومی و غیر بومی در جهت ایجاد اشتغال و برون رفت از بحران بیکاری جوانان این مناطق گام های عملی برداشته شود.

رزمنده بسیجی : حاج حسن باقری

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

دهمین دلسوز : در گفته :

واقعا درست چون ما هر چه داریم از جانفشانی ایثارگران و رزمندگان اسلام چه سپاهی و چه ارتشی و چه بسیجی داریم. اولا تشکر میکنم از جناب آقای باقری بابت این که بسیج و بسیجیان را فراموش نکردند و ای کاش که سایر افرادی که در کسوت نمایندگان این مردم بوده و هستند نیز به این مهم به مانند وی توجه نشان می دادند .
با وجودی که شناختی از ایشان ندارم اما اگر مبنا را بر همین دست نوشته وی بگذارم باید بگویم که گذشته از نوشتار دلنشین ایشان و جدای از گستردگی نظر و عمق تحلیل و دانش وی که در نگاه اول چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند آنچه بیش از همه و در پیش از همه ذهن آدمی را به خود مشغول می کند پیشنهاد تشکیل « شورای مشورتی طرهان بزرگ » جهت ارائه راهکارهای اجرایی جهت برون رفت از بحران بیکاری کوهدشت و رومشکان و بخش های تابعه می باشد که این سوالات را در ذهن بنده نوعی به عنوان یک مخاطب رسانه شما به خود مشغول داشته است .

1- چرا تا به حال نمایندگان ادوار ما چنین پیشنهاد کارشناسی شده و فراگیری نداده اند ؟
2- حالا که این پیشنهاد که در واقع ایجاد یک اتاق فکر باز جهت توسعه منطقه طرهان بزرگ ( کوهدشت و رومشکان و بخش های تابعه است ) چرا که ضمن احترام به تقسیمات کشوری به لحاظ فرهنگی این دو شهرستان از دیرباز با هم مناسبات فرهنگی و اجتماعی عمیقی داشته اند حال جای سوال اینجاست برای اجرایی کردن این ایده دلسوزان توسعه این منطقه چه برنامه ای دارند ؟
3- به نظر می رسد آدمی با این خوش فکری و خلاقیت و قدرت فکر و بلندای نظر و بیان بلیغ و شیوا بدون شک می تواند از حقوق از دست رفته مردم محروم منطقه دفاع کند حال جای این پرسش است که در راستای به ثمر رسیدن چنین تفکری در راس مدیریت توسعه منطقه ما چه کمکی به وی می توانیم در این راستا انجام دهیم ؟

[پاسخ]

شهاب نعمتپور در گفته :

سردار موفق باشی

[پاسخ]

رومشكان عزيز پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲ آذر , ۱۳۹۴ ۲۰:۱۵:

احسنت نعمت پور

[پاسخ]

س. م . والی پور در گفته :

ضمن عرض سلام وادب واحترام
پیشنهاد سازنده وکارای فرمانده محبوب بسیجیان ، یادگار ماندگار شهدا، سردار سپاه اسلام حاج حسن باقری ، جهت برون رفت از این نابسامانی وعقب ماندگی برای طرهان بزرگ ، بسیار سازنده ومفید است .ایکاش مسئولین ذیصلاح بمنظور پیشرفت دیارمان ازتجربه ها وپیشنهادات مفید وموثر صاحب نظران منجلمه سردار باقری نهایت استفاده را ببرند.

[پاسخ]

علی موحدی در گفته :

باسلام، انشألله که هم خوب است و هم خیر.

[پاسخ]

فرهنگی در گفته :

باسلام وتشکر ازسايت میر ملاس.پیشنهاد ایشان واقعا بجا وهدفمند است.انشاءالله عملیاتی شدن آن روببینیم. موفقیت حاج باقری مردمخلص راازخد ا خواستاریم

[پاسخ]

عزت اله،بیگی زاده در گفته :

سردار موفق باشی آن شاله مثل دیگر نمایندگان بفکر این جوانان و اشتغال باشی اما نه بفکر مدیر جابه جا کردن،

[پاسخ]

پرويز گراوند در گفته :

پيشنهاد خوبيه. ولي اي كاش چند سال قبل از اين انتخابات يا بعد از انتخابات مطرح مي شد تا تحت تاثير مسائل سياسي لوث نشود.

[پاسخ]

داریوش گراوند در گفته :

سلام، ان شاا…موفق ومویدباشیدفرمانده

[پاسخ]

حسینی در گفته :

ایده خوبیست ولی باید از اقشار مختلف با هر طرز فکری در این شورا باشد .

[پاسخ]

سيدجوادي رزمنده گردان محبين ازتهران در گفته :

باسلام ودرودبه ارواح طيبه شهداي اسلام وانقلاب اسلامي ودفاع مقدس وتبريك هفته بسيج.
وسلام به همشهريهاوبسيجيان سلحشوروسردارسرافرازهشت سال دفاع مقدس حاج حسن باقري.
بااستنباط ازمفاد پیشنهاد جناب آقاي باقري درجهت تشکیل شورای مشورتی طرهان بزرگ كه شامل شهرهاي كوهدشت ورومشكان وكوهناني وگراب ودرب گنبدوتمامي دهستانهاوروستاههاي تابعه ميگرددنويدي اميدبخش وروبه جلوبارويكردوتفكراتي نوهمراه باعمل به مشام ميرسد.
عزيزان باعنايت به اينكه بايدتوجه داشته باشيم دراين مقطع حساس زماني كه ناامني درمنطقه وكشورهاي اطراف ايران عزيزمان به اوج خودرسيده ؛به ياري حضرت حق تعالي تمامي اقوام شريف ملت بزرگ ايران اسلامي باهردين ومذهب ومسلك وآئين همراه وهماهنگ بامسئولين نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران تحت تدابيرهوشمندانه وفرزانه رهبري معظم درامنيت كامل دركنارهم درظل توجهات حضرت ولي عص(عج) به زندگي خودادامه ميدهندواين امنيت مرهون خون پاك شهداء وايثارگران وايستادگي ملت عزيزوگرانقدراست.
واينك سرداري ايثارگركه درهشت سال دفاع مقدس جانانه درمقابل دشمني بعثي وكافر ايستادپابه ميداني گذاشته كه ازبيانات بي رياي ايشان ميتوان برداشت نمودكه تعلق خاطر به دنياوزيبائيهايش نداردوتنهابخاطرمحروميت زدائي وپيشرفت مردم منطقه طرهان واشتغالزائي ورفع بيكاري آمده اندواين اميدرادردل جوانان روشن ميكند.وعمل به اين گفته اين است كه صادقانه درپيشگاه خدااظهارداشته اند:به عنوان یک رزمنده به جا مانده از کاروان شهدای ۸ سال دفاع مقدس که سعادت نوشیدن شربت شیرین شهادت را پیدا نکردم.
خداوندمنان راشاكريم فردي بموقع به منطقه طرهان آمده كه به جرات ميتوان گفت تعلق خاطرش فقط وفقط دغدغه هاي مردم ورفع مشكلات آنان است وشورائي برنامه ريزي ميكندوشورائي تصميم ميگيرد.
وامايكي ازپاسخهاي چاره اندیشی برای برون رفت وهم اندیشی و ارائه راهکارها،راهبردها و ایده های اجرایی جهت ترسیم چشم انداز توسعه منطقه :
باتفكرات نووهم انديشي وخردجمعي جناب آقاي باقري موضوع زندگي ورفع مشكلات مردم منطقه طرهان درجهت بقای جامعه انسانی ورعايت عدالت اجتماعی و رونق اقتصادی وتوسعه پایدار بدون مشارکت مردم عملی نخواهد بود. مشارکت می تواند در سطوح مختلف مطرح شود که مهمترن آن شرکت آگاهانه در تصمیم گیری ها است؛لذابا توجه به بیان مطالب فوق الذكرجناب آقاي باقري و معرفی موارد اصلی مشارکت كه شامل سطوح ، نقش، اهداف و عوامل موثرآن قرارميگيرددرزمینه تعامل مردم و مسوولین در جهت ایجاد اشتغال و برون رفت از بحران بیکاری جوانان به شوراي پيشنهادي اين برادريزرگواروايثارگربپيونديم تاانشاالله گام های عملی برداشته شود.
باسپاس وتشكرفراوان ازجناب آقاي آزادبخت مديرمحترم سايت ميرملاس.

[پاسخ]

نیروی سردار باقری در گفته :

یقینا با توجه به مدیریت سردار جهادی و دلیر جبهه های نبرد . واین پیشنهاد عالی میشود افق روشنی را برای شهرمان ترسیم کرد .خدا پشت و پناهت..سردار.

[پاسخ]

بیسجی در گفته :

باید این موضوع به یک گفتمان بین اقشار مختلف و سیاسیون و مسولین محترم شهرمطرح شود و نیاز به کار کارشناسی دارد .

[پاسخ]

دورود بر حاج حسن بزرگ ///

ي سوال هنوز برام مشخص نشده ايشون از كدوم طرف اومدن ؟؟؟؟ اصلاح طلب يا اصولگرا ؟؟

[پاسخ]

فرهاد پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲ آذر , ۱۳۹۴ ۲۰:۱۶:

دوست عزیز ایشون بسیجیه.
زمان جنگ من یادم میاد بسیجی اصلاح طلب یا اصولگرا نداشتیم .
امیدوارم خودشون به موقع جوابتون رو بدن.البته اگه برات فرقی میکنه.
برای من نوعی اخلاص بسیجی بودنش کافیه

[پاسخ]

00 00 00 پاسخ در تاريخ سه شنبه ۳ آذر , ۱۳۹۴ ۰۸:۱۴:

دوست عزيزتر
در جنگ اصلاح طلب و اصولگرا نداريم. اما در سياست داريم. خوبش هم داريم. البته اگر سياست همان است كه ما در كتاب هاي دانشمندان علم سياست خوانده يم. در غير اين صورت …

[پاسخ]

دلواپس پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲ آذر , ۱۳۹۴ ۲۱:۴۴:

اصلاح طلب سنتی

[پاسخ]

دهمین دلسوز : پاسخ در تاريخ سه شنبه ۳ آذر , ۱۳۹۴ ۰۸:۳۷:

سلام
جناب دلواپس هنوز آقای باقری موضع گیری رسمی در این ارتباط نداشتن به نظرم به جای پیشداوری بهتر باشه یک خورده صبورانه تر پیگیر تحولات منطقه بشیم تا از زبون خود ایشون در نهایت موضع شون رو مشخص شده ببینیم و اونوقت راحت تر و منطقی تر میتونیم نظر بدیم که ایشون در چه نقطه ای ایستادن البته با عرض پوزش از حضرتعالی قربان .

[پاسخ]

کاکائیان در گفته :

با سلام خدمت سردار باقری ، آرزوی موفقیت و سربلندی برای جنابعالی در این دوره از انتخابات. انشاءالله

[پاسخ]

جناب سردار عزیز سلام
خسته نباشید
با سابقه درخشانی که از شما دیده ام، اینچنین پیشنهاد خلاقانه ای از ذهن بی حاشیه شما، سخنی پخته و سنجیده است و واکاوی آن در تمام زوایا می تواند نتایج پرباری را برای این منطقه محروم و آسیب دیده حاصل کند. هرچند در جو سنگین سیاسی کوهدشت، اغلب طرح های ناب و میوه دار به بی راهه می روند و میوه آن چیزی جز خار برای مردمان قانع این سرزمین نبوده و نیست اما با سوابق مدیریتی موفق شما، این امر می تواند کاملن از حالت بالقوه به حالت بالفعل پرثمر تبدیل شود. لذا برای اجرایی شدن این امر استفاده از نیروهای نخبه و دلسوز و غیرجناحی این شهر که سال هاست از متن به حاشیه رانده شده اند خود شالوده ای محکم برای موفقیت آن است.یادمان باشد سپردن هر کار به متخصص آن ضامن آبادانی شهر ماست.به امید کوهدشتی آباد و مدرن

[پاسخ]

متولد مرکز طرهان بزرگ(کوهنانی) در گفته :

آفرین بر سردار روزهای خون وی قیام و روزهای بیاد ماندنی
به نظر بنده برای پیشرفت وتوسعه طرهان بزرگ باید بار این جمعیت را از روی شهر ستان کوهدشت انداخت ویک شهرستان دیگر به مرکزیت کوهنانی به نام طرهان تشکیل داد.سلام بر سردار بزرگ اسلام
باتشکر

[پاسخ]

حمید تکسوار در گفته :

باسلام وعرض ارادت خدمت بسیجی مخلص ، سردار همیشه پیروز حاج حسن باقری
زنده وپاینده باد سردار همیشه خوش فکر وخوش بین ومحبوب قلوب تمامی بسیجیان هشت سال دفاع مقدس.
یقیناً درصورت انتخاب ایشان بعنوان وکیل مردم طرهان ، توسعه وپیشرفت چشمگیری این منطقه خواهد داشت.
به امید پیروزی سردار درتمامی عرصه ها. ان شاء الله.
ازطرف مخلص بسیجیان

[پاسخ]

کریمی در گفته :

سلام
سردار اندیشمندان طرهان بزرگ را به پای کار کشاندی حجت برآنها تمام است.بی ادعا و بی ریا پیش آمدی

[پاسخ]

شهروند در گفته :

با سلام
سردار با این متن ارادتم به شما بیشتر شد.
دست علی یارتان

[پاسخ]

داریوش گراوند در گفته :

سردارباقری ازاول سربازولایت بوده وتاآخرباعمل اثبات نموده مطیع امرحضرت سیدعلی حفظ ا.. هستند.

[پاسخ]

دانشجو در گفته :

باسلام واحترام به سردارشجاع بی ادعاهشت سال دفاع مقدس

[پاسخ]

رهگذر در گفته :

هر که آید خوش آید. البته فقط برای پیشرفت کوهدشت بیاید

[پاسخ]

مهرداد در گفته :

اینها همش شعارو مانورهای تبلیغاتیه وهیچوقت به مرحله اجرا درنیامده ونمی آید

[پاسخ]

souri پاسخ در تاريخ شنبه ۵ دی , ۱۳۹۴ ۰۲:۴۶:

مشکل بعضی مردمان این خاک این است که انتخابشان درست نبوده. سردار شعار نمیدن با صداقت اومدن و پیروز میشن انشالله

[پاسخ]

Θ∞Θ در گفته :

این شورای مشورتی طرح خودتان است؟

[پاسخ]

عبدالهی در گفته :

سلام آقای باقری پاسدار بازنشسته متولد کجا می باشند این شعارها فقط برای انتخابات می باشد

[پاسخ]

عباسی در گفته :

آقای حسن باقری تا حالا کجا بوده یه پاسدار بازنشسته نمی تواند سرنوشت جوانان این شهر را تغییر دهد

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :