کد خبر : 79623
تاریخ انتشار : ۳ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 856 بازدید

طراحی مجدد نشانه‌ی چای شهرزاد /پریسا تشکری

طراحی مجدد نشانه‌ی چای شهرزاد در تیرماه ۱۳۹۰ توسط گروه اسفرجانی و همکاران بهپریسا تشکرى سپرده شد. مدیران این شرکت چای تصمیم داشتند که بعد از سال‌ها لو‌گوی صدمه دیده پس از انقلاب را مرمت و نوسازی کنند و این تصمیم با اقدام شروع پخش و فروش گسترده‌ی این محصول در بازار همراه می‌شد. پریسا در […]

شهرزاد-610x350

طراحی مجدد نشانه‌ی چای شهرزاد در تیرماه ۱۳۹۰ توسط گروه اسفرجانی و همکاران بهپریسا تشکرى سپرده شد. مدیران این شرکت چای تصمیم داشتند که بعد از سال‌ها لو‌گوی صدمه دیده پس از انقلاب را مرمت و نوسازی کنند و این تصمیم با اقدام شروع پخش و فروش گسترده‌ی این محصول در بازار همراه می‌شد.

پریسا در مورد روند انجام این سفارش مى گوید: «پروژه‌ی بسیار جالبی بود؛ چرا که از قدیم این لوگو را دوست داشتم و به نوعى یک جور برند نوستالژیک برای من به حساب می‌آمد. از طرفی این سفارش، از طرف «شهرزاد اسفرجانی» که پیش از آن سابقه‌ی همکاری با ایشان را در شرکت «داروگ» داشتم به من سفارش داده شده بود. بنابراین پیش از رسیدن بریف با شناختی که از میزان دانش ایشان در زمینه‌ی مدیریت برند داشتم؛ می‌دانستنم که جای هیچ‌گونه سوال و شبهه‌ای در توضیحات کار نخواهد بود.
بر اساس توضیحات، مخاطبان اولیه‌ی این محصول خانم‌های بالاى ۳۰ سال با مشخصات جمعیت شناختی A,B,C1 و علاقه مند به تصویر ذهنی چای شهرزاد معرفی شده بودند. شخصیتی که از نشانه‌ی برند انتظار می‌رفت تصویری از یک شهزاده‌ی اصیل ایرانیِ متفاوت با پوششی قدیمی و نوستالژیک بود که می‌بایست شخصیتی آشنا، قابل اعتماد و وزین داشته باشد. در به‌روزرسانی تصویرسازی، تمرکز ویژه بر طراحی پوشش و حجاب مطابق با کاراکتر با ترکیبی از تور و تاج ایرانی، درخواست اصلی سفارش دهنده بود. کار بر روی این پروژه یک و نیم ماه طول کشید و در نهایت به تایید مجموعه رسید و بلافاصله پروسه‌ی طراحی بسته‌بندی‌های چای آغاز شد.
پس از صرف انرژی و زمانی که برای این پروژه گذاشته شد؛ لوگو و یک طراحی بسته بندی اصلی چای بدون عطر به تایید مدیریت مجموعه رسید و حتی هزینه‌های آن تا حدودی پرداخت شد. اما طبق روایتی، هم‌زمانی آغاز تحریم‌ها باعث وقفه‌ی بزرگی در تولید، پخش و سیستم بازرگانی این شرکت شد.
جای بسی تعجب بود که با رونمایی از بسته‌ی جدید چای شهرزاد نه تنها بسته بندی، که لوگوی آن نیز به طور کامل تغییر کرده بود! نمی‌دانم به چه دلیل، اما گویا مدیریت شرکت چای شهرزاد که قصد ادامه‌ی مسیر تعریف‌شده را داشته، برای اجرای آگهی‌ها و برندینگ محصول به یک شرکت تبلیغاتی مراجعه کرده و آ‌ن‌ها مجدد لوگو و بسته را تغییر داده و از نو طراحی کردند.»

پریسا تشکری متولد سال ۱۳۵۲ و داراى مدرک کارشناسى ارشد گرافیک می باشد. این عضو هیات مدیره انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران نزدیک به دو دهه در حوزه طراحى گرافیک فعال بوده است. پریسا در جشنواره‌ها و رویدادهای داخلی و بین‌المللی مختلفى حضور داشته که آخرین فعالیت او کارگاه چهار روزه‌ به همراه سخنرانی در دانشگاه زینگ وو شهر تایپه در کشور تایوان مى باشد.

 

نشانه‌ی اصلی چای شهرزاد قدیمی

 

Shzd-1

 

روند تغییرات نشانه

 

Shzd-2

 

برخی از اتودهای مدادی برای نشانه‌ی شهرزاد

Shzd3

Shzd4

 

Shzd6

 

Shzd7

 

Shzd8

 

اتودهای نهایی انتخاب شده

Printتحقیق بر چهره ی کاراکتر

Shzd10

 

اتود پایه ی اجرا شده

 

eslah 617

تجربیاتی برای نزدیک شدن به چهره‌ی کاراکتر مورد نظر

 

FaceEtod

 

کار بر روی بخار و ادامه‌ی چهره در داخل قدح

 

Print

 

تجربیاتی برای نقش روی قدح

 

eslah 617

نشانه‌ی تایید شده‌ی نهایی توسط مدیریت مجموعه

 

شهرزاد-610x350

 

لوگوی کنونی چای شهرزاد!

 

eslah 617

 

 

درج شده توسط : سجاد همتی / دبیر پاتوق هنری " میرملاس "

دیدگاه ها

حسام ظهرابی در گفته :

دوست عزیز و قدیمی جناب آقای همتی
مطالب و سخنان و دانش شما مانند همیشه شیوا ودوست داشتنی است از اینکه با درج مطالب خود در سایت باعث بالا رفتن دانش و یادگیری علم هنری خوانندگان سایت میرملاس میشوی به نوبه خود از شما ممنون و سپاسگذارم امید است در تمامی مراحل زندگی موفق وموید باشی

[پاسخ]

سکینه آدینه وند در گفته :

ممنون استاد

[پاسخ]

عباسی فرد در گفته :

بسیار عالی و جالب/ واقعا اگر گرافیست های ما تا این حد آگاهانه و حساس کار کنن ما در مورد تبلیغات و بسته بندی و ….. عقب نخواهیم بود. بسایر عالی جناب آقای همتی. وجود فرد کاردانی چون شما موجبات این مطالب آموزننده رو فراهم نموده. کاش در هر جایگاهی شایسته سالاری اینچنین نمود پیدا می کرد.

[پاسخ]

سجاد همتی / دبیر پاتوق هنری " میرملاس " در گفته :

سپاس از شما جناب آقای ظهرابی دوست عزیزم و جناب عباسی فرد و خانم آدینه وند امیدارم لیاقت این همه لطف شما دوستان گرامی را داشته باشم .

[پاسخ]

امرایی در گفته :

کاش با نقاب هم درنظر میگرفتی

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :