کد خبر : 80181
تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 326 بازدید

مدیر کل بهزیستی لرستان : ۳۳ هزار نفر بعلت اختلالات ژنتیکی مادرزادی دچار معلولیت شده اند

    به گزارش میرملاس ؛ این دیدار که با حضور مدیرکل ،معاونین و جمعی از ایثارگران ،آزادگان و اعضای بسیج پایگاه مقاومت شهید فیاض بخش به مناسبت روز جهانی معلولین در بیت نماینده ولی فقیه و امام جمعه خرم آباد برگزار گردید.اسداله حیدری مدیرکل بهزیستی لرستان گفت ما در مجموعه ای مشغول بکار هستیم […]

_MG_0075

 

 

به گزارش میرملاس ؛ این دیدار که با حضور مدیرکل ،معاونین و جمعی از ایثارگران ،آزادگان و اعضای بسیج پایگاه مقاومت شهید فیاض بخش به مناسبت روز جهانی معلولین در بیت نماینده ولی فقیه و امام جمعه خرم آباد برگزار گردید.
اسداله حیدری مدیرکل بهزیستی لرستان گفت ما در مجموعه ای مشغول بکار هستیم که حضرت امام (ره) با آن عظمتی که داشت می فرمود مستضعفین و فقرا ولی نعمت ما هستند و سازمان بهزیستی یکی از ارگانهایی است که در خدمت اقشار محروم و معلول جامعه است و علیرغم اینکه همه اقشار جامعه در پیروزی ،تثبیت و ابقاء انقلاب نقش داشتند اما نقش طبقه محروم جامعه قطعاً در دوران مختلف انقلاب جدی تر بوده است،که سازمان بهزیستی متولی ارائه خدمت به این صنف و قشر از جامعه و طبقه اجتماعی است .
وی در ادامه افزود بر اساس آمارهای مجامع جهانی ۱ تا ۳ در صد جامعه جهانی را معلولین ذهنی تشکیل می دهد و در کشورهای در حال توسعه این رقم ۳ تا ۴ برابر است و ما در استان لرستان بیش از ۱۴۸ هزار معلول داریم که متاسفانه اکتراٌ به مراکز بهزیستی مراجعه نمی کنند و با توجه به احتساب ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار نفری جمعیت استان بزرگترین اقلیت جامعه را به خود اختصاص داده که انتظار داریم مورد توجه قرار گیرد.
مدیر کل بهزیستی لرستان ارائه خدمات تخصصی ،فنی و مستمری را از جمله اقدامات معاونت های تخصصی و تشکیلاتی بهزیستی بر شمرد و افزود در صدد هستیم معلولیتها را کنترل ،پیشگیری و کاهش دهیم و یکی از رویکردهای جدید و جدی بهزیستی پیشگیری از معلولیت هاست و اعتقاد ما بر این است که علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد.
حیدری ارائه خدمات و نگهداری از معلولین برای دولتها را پر هزینه برشمرد و افزود دولتهای ما به خاطر چالشهای بین المللی نظام سلطه که برای کشور ایجاد کرده همواره مشکلات مالی فراوانی را بوجود آورده و باید بجای هزینه کردن سرمایه های ملی به دنبال پیشگیری از معلولیت ها باشیم و هم اکنون چندین طرح در این زمینه در دست اقدام است.
مدیر کل بهزیستی لرستان گفت اعتقاد عمیق ما بر این است که بنیانگذار و بزرگترین مددکار اجتماعی مولا علی (ع) است که به فقرا رسیدگی می کرد و ما باید به تاسی از حضرت ایشان بتوانیم مددکاران خوبی باشیم .
وی نفوذ کلامی علمای اسلام و ائمه جمعه در مردم را راهگشای پیشگیری از معلولیت ها دانشت و افزود نماینده محترم ولی فقیه و ائمه محترم جمعه در تریبون های خود ما را در امر و پیشگیری از معلولیتها یاری فرمایند.
حیدری در پایان عوامل بروز و شیوع معلولیتها در استان را عدم آگاهی مردم ،ازدواجهای فامیلی و تعصبات قومی بسیار بالا تبیین و افزود متاسفانه به دلیل این عوامل از ۴۸ هزار معلول تحت پوشش بهزیستی لرستان حدود ۳۳ هزار نفر بعلت اختلالات ژنتیکی مادرزادی دچار معلولیت شده اند که این رقم بسیار قابل توجه است.و اهمیت اقدامات پیشگیری را جدی تر می سازد.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

هادی قبادی در گفته :

سلام و خداقوت
به جناب حیدری و همکاران پرتلاشش

[پاسخ]

پیرزاده: مدیر مراکز استثنایی در گفته :

ضمن آرزوی موفقیت و سربلندی برای جناب دکتر حیدری ، که در بحث پیشگیری از معلولیت به شیوه علمی و ارائه راهکار عمل میکنند . ضمن احترام به معلولین عزیز ،امیدواریم با برنامه ریزی مدیران و کارشناسان ،شناخت و فرهنگ جامعه در پیشگیری و رعایت مواردی که سبب معلولیت می شوند بالا رفته، و کودکانی سالم برای این مرزو بوم متولد شوند

[پاسخ]

پرویز نورمحمدی در گفته :

درود برمدیر کل شجاع و پرتلاش بهزیستی لرستان.

[پاسخ]

افرین برحقگو واقعا حرف حق را گقته ای احسنت انشااله دکتر باتدبیرپیش می رودوسامانی به این سازمان خواهد داد.

[پاسخ]

کرمپور در گفته :

با تشکر از آقای حیدری که نشان دادن همیشه مدیری لایق بوده وهستن….

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :