کد خبر : 80216
تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ۱۳۹۴ - ۲۲:۴۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 2,740 بازدید

عبور از کانال

    محمد آزادبخت/ میرملاس :  یا ایها الذین آمنوا  اوفو بالعقود (۱/۵) (ای کسانی که ایمان آورده اید به تمام  پیمان های خود وفا کنید) پس از انتخابات ۲۴ خرداد ۹۲ انتظار می رفت که در سیاسی ترین شهر استان نسیم نشاط سیاسی و امید در کالبد خفته آن پس از ۸ سال رخوت […]

0-431

 

 

محمد آزادبخت/ میرملاس : 

یا ایها الذین آمنوا  اوفو بالعقود (۱/۵)

(ای کسانی که ایمان آورده اید به تمام  پیمان های خود وفا کنید)

پس از انتخابات ۲۴ خرداد ۹۲ انتظار می رفت که در سیاسی ترین شهر استان نسیم نشاط سیاسی و امید در کالبد خفته آن پس از ۸ سال رخوت ، زودتر از هر جایی بوزد. در این راستا در گفتمان اصلاح طلبی که پیروز رقابت سیاسی بود در زمینه تغییرات مدیریتی و اختلاف نظر بین کنش گران سیاسی آن ، از جمله موضوع فرمانداری و مصاحبه های حاشیه ساز آقایان دوستی و مومنی ، علی رغم اصرار بعضی از دوستان جهت موضع گیری ترجیح دادم سکوت نمایم،  اما با عنایت به با اهمیت ترین مسئله سیاسی شهرستان یعنی انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی در این نوشتار درباره موضوع پیشنهاد فرمانداری، روند آینده اجماع معروف به ۱+۶ ، راهکار وحدت کامل اصلاح طلبان و موضوعات دیگر در حد توان و نیاز بحث می شود.

موضوع پیشنهاد فرمانداری کوهدشت:

برخود لازم می بینم هر چند دیر هنگام است از حسن اعتماد استاندار محترم ، امام جمعه و نماینده معزز ولی فقیه شهرستان ، کلیه  اعضای سابق ستاد تدبیر و امید و همه عزیزانی که ترغیب و اظهار لطف در آن زمان نمودند و همه بزرگانی که زحمت کشیدند ، قضای تشکر و قدردانی را بعمل آورم از اینکه توفیق خدمت گزاری به مردم شریف شهرستان میسور نشد ، متاسف و از باب اینکه در این مسیر از جاده عزت و شرف خارج نشدم بسیار خوشحالم ، زیرا نیک آموخته ام  که ، اِن العزه لله جمیعا (۱۰/۶۵)

زمانیکه تمام عزت از آن خداست ،نباید برای  کسب عزت نزد این و آن رفت و یا به قول جامی شاعر گرانقدر:

به دندان رخنه در فولاد کردن                                 به ناخن راه در خارا بریدن

فرو رفتن به آتشدان نگو نسار                                به پلک دیده آتشپاره چیدن

به فرق سر نهادن صد شتر بار                              ز مشرق جانب مغرب دویدن

بسی بر جامی آسانتر نماید                                  که بار منت دونان کشیدن

بسیاری می دانند که بنده بیش از ۳۰ سال است که عاشقانه در خدمت فرهنگ و علم منطقه بوده ام و به آن افتخار می کنم و مایه مباهات خویش و ثمره عمرم را فرهیختگان و فرزانگانی می بینم که در جاهای مختلف مشغول خدمت به مردمند اما چرا با وجود حذر از پذیرش مسئولیت اجرایی ، قدم در این وادی نهادم، امعان نظر در موارد ذیل خالی از لطف نیست.

فکر کردم با روی کار آمدن دولت تدبیر امید، نسیم تعقل و تدبیر بر این دیار نیز وزیدن خواهد گرفت و اصل تفکیک و تعامل قوا جانشین رویه تداخل قوا خواهد شد و با کمک معدن هوش و استعداد شهرستان که ۳۰ سال برای آن به سهم خود زحمت کشیده ام ، می توان رتبه ۱ شهرستان در زمینه های فقر و بیکاری ، اعتیاد و … را تنزل داد، چون باور دارم که عظمت و انحطاط هر قومی وابسته به این است که از این معدن بی نظیر چگونه استفاده می کند.

– فکر کردم می توان روح ایثار و فکر جمعی را جانشین بیماری واگیر مقام پرستی کرد.

-فکر کردم با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید ، لابی گری رذیلانه ، جای خود را به ضوابط عقلانی و مهار اتلاف نیروی انسانی می دهد.

-فکر کردم خیانت است که پژمردن و نابود شدن استعدادهای افراد یعنی مهمترین ثروت ملی خود را تماشا کرد و در فکر چاره ای نباشیم.

-فکر کردم صدای مردم کوهدشت را بعد از ۲۴ خرداد ۹۲ شنیده  اند و این صدا آنقدر تیز است که مانع هر مخالفتی است.

-فکر کردم زمان آن رسیده است که می توانیم با غیرت و خرد جمعی از ننگ عقب ماندگی خلاص شویم.

-فکر کردم زمان آن رسیده است که منش غیر علمی جای خود را به روش علمی دهد.

-فکر کردم با یقین به دو اصل ، میزان رای ملت است و رای مردم حق الناس است و با اجرای آن ها می توان اعتماد را در مردم نهادینه کرد.

-فکر کردم ، آتش است این بانگ نای و نیست باد هر که این آتش ندارد، نیست باد.

-اما ثابت شد که میوه این آرزوها ، هنوز نارس است.

کلام آخر این باب، تشخیص اینکه چه اشخاص روی مصالح مردم مقاومت می کنند و چه اشخاص روی مصالح و منافع خودشان معامله  و چه اشخاصی آمفوتر سیاسی اند با مردم شریف و بصیر است.

اجماع معروف به ۱+۶

تجربه دوره های قبل به ویژه مجلس ششم در منطقه و در سطح کشور انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۴ نشان داد که پیروزی یک جریان سیاسی فقط در سایه وحدت نظر حداکثری نخبگان سیاسی و فکری آن جریان امکان پذیر است و تفرقه ، گاهی شکستی را به دنبال دارد که در سطح محلی ، ملی و حتی بین المللی زیان های فرهنگی ، سیاسی اقتصادی جبران ناپذیر به همراه خواهد داشت ، بر همین مبنا طیفی از فعالان سیاسی که امکان کاندیدا شدن در دوره دهم مجلس را داشتند و به گروه ۱+۶ لقب گرفت راهکارهایی را برای اجماع بررسی نمودند که از بین آن ها ، راهکار نظر سنجی پذیرفته و عملی گردید که از نتایج آن همگی آگاهند در این راستا بنده در مجموع هم به راهکار معتقد و هم به صلاحیت و صداقت مجریان آن ایمان دارم و همگی متعهد و مقید به مفاد نتایج آن تا پایان انتخابات دوره دهم مجلس گردیده ایم پس از معلوم شدن نتیجه نظر سنجی به نفر اول یعنی برادر عزیزم آقای مومنی مهلت یک هفته ای داده شد تا با ارزیابی در صورت آمادگی به عنوان کاندیدای نهایی اصلاح طلبان حوزه انتخابیه اعلام شود که به همین نحو هم عملی گردید. متاسفانه ایشان بعد از حدود دو ماه به دلایلی حداقل غیر قابل قبول برای بنده از صحنه کاندیداتوری احتمالی کنار کشیدند، گر چه باید اذعان نمود و تمجید کرد که هم اکنون بیش از یک کاندیدای احتمالی برای به ثمر نشستن نتایج راهکار تلاش می نماید.

اما چرا بنده که نفر دوم نظر سنجی بودم ، از پذیرش کاندیدای نهایی بودن استنکاف نمودم ، دلایل زیادی وجود داشت که برخی از آن ها را ذکر می کنم اول اینکه از فرصت سوزی دو ماهه آزرده خاطر شدم دوم اینکه ابزارها و امکانات اطمینان بخش تاثیر گذار  در سرنوشت انتخابات ممکن بود فراهم نشود، سوم اینکه گفتمان اصلاح طلبی طاقت شکست دیگری را ندارد ، پس نباید حتی کوچکترین احتمال شکست را از نظر دورداشت مع الوصف بنده وفادار به عهدی هستم که در آن راهکار بسته ام . و شرط وفاداری بنده نیز اعلام  مواضع شفاف و مشخص شدن برنامه ائتلاف ۱+۶ برای هر شرایطی است.

اما در مورد برادر عزیزم آقای کورانی فر ، کاندیدای نهایی ائتلاف ۱+۶ :

بنده ایشان را از زمانی که دانش آموز دبیرستان دکتر شریعتی بودند  و من معلم و معاون دبیرستان، بخوبی می شناسم ، انسانی متدین، متعهد ، دارای تجربه مدیریتی ، امین و  برخوردار از سلامت نفس و اخلاق، خواستگاه فکری او اصلاح طلبی است و تلاش های تاثیر گذار وی را در دوره کاندیداتوری جناب آقای اسفندیارپور  و جناب آقای دوستی  که اغلب شب ها جلسات در منزل ایشان برگزار می شد نباید از یاد برد ، و از همه مهم تر ایشان نفر سوم نظر سنجی است . گرچه تعدادی خرده می گیرند که  در زمان ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد مدیر بودند ولی معتقدم که مدیر بودن در یک دوره دال بر وابستگی فکری به آن نیست کما اینکه جناب آقای دکتر صالحی وزیر امور خارجه  آن دوره بودند اما در دولت تدبیر و امید با ریاست سازمان انرژی اتمی ، در جریان مذاکرات سرنوشت ساز هسته ای ایران با گروه ۱+۵ برای تامین منافع ملی، سنگ تمام گذاشتند و در ذهن و حافظه ملت ایران به نیکی یادگار ماندند. امیدوارم که آقای کورانی فر با  اعلام مواضع شفاف دریچه هر سوء ظنی را مسدود نماید.

سخنی با برادر ارجمندم جناب آقای دوستی:

قبل از هر سخن برخود لازم می دانم از اظهار لطفی که در مصاحبه فروردین ۹۴ با سایت های محلی نسبت به بنده نموده بودید تشکر نمایم. در آن مصاحبه فرموده بودید که بعد از منتفی شدن موضوع فرمانداری جواب تلفن های شما را نمی دهم که چنین نتیجه گیری می شود بنده از شما آزرده خاطر شده ام  یقین بدانید اگر تلفنی بوده و جواب داده نشده عمدی نبوده است.

شما خوب اطلاع دارید که زمانیکه شما تا سال ۵۹ همکلاس اخوی شهیدم بودید بنده از سال ۵۷ دانشجوی دانشگاه اصفهان بودم و شاید بیش از هر کس با خانواده ما آشنایید و حداقل می دانید که ما عزت خویش را فقط از خدا می خواهیم و بدان درجه از آگاهی رسیده ایم که به کاغذ پاره هایی که حتی اگر وزیر امور خارجه باشی و در ماموریت خارجی و در حال مذاکره با رئیس جمهور کشوری ، با یک پیامک وزارتت باطل می شود ، دل بستگی نداشته باشیم  از طرف دیگر حتماً فراموش نمی کنید که شما  و دیگر سیاسیونی که به وکالت و صدارت رسیدند ، چقدر مدیون ما و خانواده ما هستید . و کوچکترین انتظار یا نیازی به شماها نداشته ایم ، گرچه در موضوع فرمانداری به خوبی تلافی و جبران کردید! از این  موضوع که بگذریم من شما را هنوز یک اصلاح طلب تاثیرگذار در سطح محلی و ملی می دانم و نقش شما را در پیروزی آقای اسفندیارپور کتمان نمی کنم و شب هایی را در آن ایام بیاد دارم که حتی خود آقای اسفندیارپور به خواب می رفتند و شما و بنده  تا پاسی از شب بیدار و برنامه ریزی می کردیم . اما در آن مصاحبه آقایان را اصحاب انحصار لقب داده اید ، در حالیکه با اعلام پشتیبانی بدون مشورت ، از نماینده محترم فعلی ، عین انحصار رفتار نمودید. حال یک پرسش اساسی ، شما بخوبی می دانید که خاستگاه فکری نماینده محترم فعلی اصول گرایی است و همه نیک می دانیم که اگر شما و اصلاح طلبان نبودند ایشان هرگز به مجلس راه نمی یافت و باز آگاهید که انتخابات ریاست جمهوری سرنوشت سازترین چالش سیاسی گفتمان های اصلاح طلبی و اصول گرایی است ، چرا وی بدون کوچکترین احترامی به شما و خاستگاه فکری اصلاح طلبان برای رقیب اصلی آقای دکتر روحانی  در کل استان، سنگ تمام گذاشت، باز اعلام حمایت بدون چون و چرا نمودید ، آیا این شائبه دامن زده نمی شود که مبادا شما نیز در اساسی ترین و حیاتی ترین گفتمان اصلاح طلبی با ایشان هم نظر بوده اید که امیدوارم هرگز چنین مباد که در این صورت باید گفت دچار موتاسیون رفتار سیاسی شده اید.

شاید توجیه شما این باشد که ایشان چوب لای چرخ دولت نمی گذارد البته اگر این کار بنابر مصالح ملی باشد پسندیده است وگرنه بعد از پیروزی ادعای وراث بودن ناپسند است. با این حال از نظر بنده پیروزی  اصلاح طلبان بدون شما شیرین نخواهد بود و جنابعالی بخوبی می دانید که بنده برای این تفکر حدود ۳۰ سال است که کار فرهنگی و سیاسی می کنم و در قبل آن نه عمارتی نه امتیازی ، نه مقامی کسب نموده ام و نه به دنبال آن ها بوده ام ولی بخوبی می دانم که مردم  چه دردها و رنج هایی دارند و تسکین این آلام جز با اتحاد و همدلی و هم فکری و استفاده کامل از تمام توان ها و ظرفیت ها اگر غیر ممکن نباشد ، ابتر است ، پس از شما انتظار دارم در اتحاد هم فکران سیاسی خودم علی رغم همه کدورت ها ،  هم گام باشید و بخاطر این مردم منتظر ، هر زمان و در هر مکانی که شما بخواهید حاضر به گفتگو در این باره هستم.

سخن با دوستان نواندیش اصلاح طلب و سایر کاندیداهای محترم احتمالی

حتماً مطلعید که من هنوز زخم بی انصافی و بی عدالتی برخی دوستان اصلاح طلب در انتخابات مجلس ششم را بر روح خویش دارم ، اما به خاطر مصالح مردم از آن نابرادری ها چشم پوشی نمودم و ای کاش این نوع اجماع در آن دوره صورت می گرفت تا  شاید آن شکست تلخ رقم نمی خورد ، اکنون نیز در ائتلاف ۱+۶ که بعد از انصراف آقای مومنی حق طبیعی بنده بود که بدون توجه به نتیجه آن وارد کارزار شوم اما باز به خاطر تشکیل اتحاد بزرگتری از حق خویش گذشتم لذا اگر این برادر کوچکتان را لایق بدانید حاضر به  گفتگو و ارزیابی شرایط موجود می باشم.

گفتمان اصلاح طلبی و ولایت مطلقه فقیه:

قلب قانون اساسی ما که خون بهای هزاران شهید والامقام  و عصاره فکری علمای بزرگ و نخبگان فکری کشور بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی که به تایید و تنفید امام راحل نیز رسید ، اصل ولایت مطلقه فقیه است ، پس کسی که به این اصل اعتقاد و التزام ندارد ،  یعنی حیات قانون اساسی را قبول ندارد و در آن صورت از دایره خودی های انقلاب خارج است. من بعد از رحلت امام راحل  و انتخاب مقام معظم رهبری توسط مجلس خبرگان ، در جمع دانشجویان مرکز تربیت معلم امام خمینی (ره) کوهدشت عنوان نمودم آن ها که در زمان حیات طیبه امام دل او را خون کردند و اکنون دم از ذوب شدن در ولایت می زنند یا آن ها که در زمان حیات امام مطیع محض بودند ولی اکنون شرط و شروط دارند ، هر دو متظاهرند زیرا این اصل قانونی عقیدتی و خدشه ناپذیر است از طرف دیگر محدود کردن این اصل به یک گفتمان سیاسی خاص و یا اتهام ناحق زدن ضد ولایت فقیه به دیگران جفا در حق این اصل اساسی است و دفاع بد کردن از ولایت در واقع خراب کردن حقیقت آن است.

هر کسی ولایت را قبول ندارد، قانون اساسی را قبول ندارد و هر کس قانون اساسی را قبول ندارد اصلاح طلب نیست ، قانون مندی و التزام به قانون اساسی ذات هر اصلاح طلبی است از طرف دیگر ولایت ضامن و محور وحدت ، شکوه و عظمت  ملی و اقتدار سیاسی  در سطح ملی و بین المللی است که نمونه آن هدایت داهیانه حل فتنه بین المللی انرژی هسته ای علی رغم میل دلواپسان است . پس بیاییم با برحسب ناروای ضد ولایت فقیه فرزندان انقلاب را  لکه دار نکنیم  که گناهی نابخشودنی است.

اما چرا عنوان مقاله را عبور از کانال نامیده ام:

متاسفانه بعد از انقلاب طوری نهادینه شد که نماینده مجلس نه ناظر بر قوه مجریه بلکه عین قوه مجریه نیز گردید و در هر دوره نماینده متناسب با دایره فکری  خویش کانالی ایجاد نمود که هر کسی برای رسیدن به مدیریتی باید از آن کانال عبور می کرد تقریباً در تمام دوره ها شرط عبور از کانال بیش تر ارادت و کرنش بود نه مهارت و شایستگی ، گرچه گاهی در دوره ای ممکن بود فردی در اثر فشار افکار عمومی بدون عبور از کانال توفیق خدمت گزاری می یافت.

گاهی برای عبور از آن کانال های تنگ و تاریک سایز شخصی بعضی افراد کوچک بود و ارادت آنقدر وافر که عبور سهل می گشت و  شخصیت فکری افراد دیگر آن قدر بزرگ بود که هرگز از آن کانال عبور نمی کردند ما حاصل عبور از آن کانال ها عقب ماندگی خطرناکی است که دامن این دیار را گرفته است و در جریان سیل اخیر ، که سیل اشک نیز به راه انداخت ،  آقای دکتر نوبخت آن را به خوبی  توصیف نمود. در جریان پیشنهاد فرمانداری کوهدشت بارها از طرف اشخاص مختلف پیشنهاد  عبور از کانال این دوره داده شد که عبور از آن را برای خود لکه ای پاک نشدنی می دانستم هر چند آقای دوستی آن را بی تدبیری توصیف کرد سعدی شاعر گرانقدر به درستی سروده است که:

سعدیا مرد نکونام نمیرد هرگز                         مرده آن است که نامش به نکویی نبرند

وی نگفته است که مرده آن است که نامش به استانداری یا فرمانداری یا وکالت نبرند چه بسا در تاریخ معاصر ما افرادی مانند آقا خان نوری با تدلیس به صدر اعظمی رسیدند اما نام ننگ او در حافظه تاریخ ما ابدی است امیدوارم در این دوره در صورت پیروزی اصلاح طلبان به جای آن کانال های محقر ، کانالی از نخبگان فکری و سیاسی نسل جدید با انرژی و نسل اول با تجربه تشکیل شود  تا رفاه و آسایشی که شایسته مردمان این سرزمین است محقق گردد.

کلام آخر :  

اگر عمری باقی و اوضاع جوی مساعد در نوشتار های بعدی تلنگری در باب موتاسیون رفتاری و آمفوتریسم سیاسی و سخنی هم در باب راهکار برون رفت از توسعه نیافتگی منطقه خواهم نوشت.

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

محمدی در گفته :

باسلام .زیبا .جالب .رسا .فراگیر وحاوی نکات کلیدی وارزشمندی بود .امیداست مورد توجه دوستان وهم اندیشان بخصوص اقای دوستی قرار گیرد .

[پاسخ]

جناب آقای آزادبخت دورد خدا بر شما و تمامی سربازان فداکار نظام و ولایت
سنگر بانان سنگرتان مستدام باد

[پاسخ]

رضا گراوند در گفته :

درود وسپاس از استاد عزیزم جناب آقای آزادبخت،متن کامل وشفاف و واقعی بود،امیدوارم دوستان اصلاح طب بیداروهوشیارشوند بخصوص آقای دوستی، درضمن ماهم از آقای دوستی خواستاریم که دراین پیروزی سهیم وهمراه باشند

[پاسخ]

درود خدا بر همه کسانیکه بی هیچ چشم داشتی پا در رکاب خدمت می نهند و بر خلق خدا شفقت می ورزند

[پاسخ]

احسان محمدی آزادبخت در گفته :

درود بر وجدان بیدارت آزادبخت بزرگ ……………….بر خود لازم میدانم بخاطر شرافت پاکت و عقل بیدارت که مث برخی ها گذشته خود را فراموش کرده اند ولی شما وامثالهم هنوز هستید بهتان شاد باش بگم کاش شهر من قدر شماها را میدانست کاش ……. با تمام وجودم در حال وهوای این روزهای شهرم بهت افتخار مینکم اجرت با حق مولایم علی یارت……. بیا تا گل بر افشانیم می در ساغر اندازیم فلک را سقف بشکافیم طری نو در اندازیم

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

درود بر عزت و شرافتت

[پاسخ]

جوانی از ایل بزرگ بالاگریوه پلدختر در گفته :

واقعا اشکم درامد چه زیبا نوشتی .لذت بردم درود برتفکر اصلاح طلبی؟

[پاسخ]

مسعود آزادبخت در گفته :

تنت به ناز طبیبان نیازمند مباد

[پاسخ]

علی قبادی کرج در گفته :

استادفرهیخته وبامتانت
باسلام
جالب بود. به امیدطلوع شادی وتوسعه یافتگی دیارمحرومم کوهدشت دردولت اعتدال گرای تدبیروامیدوغروب فقرومحرومیت این مردم شرافتمند درسایه اجماع همه نخبگان ارزشمندی که ذخائرگرانقدرش می باشند.

[پاسخ]

رضایی در گفته :

سلام علیکم . درود خداوند بر اصلاح طلبانی که اصول و مبانی اصلی نظام را در راستای مصالح کشور عزیزمان محترم میشمارند . و با پشت پا زدن به پست ها و ابلاغهای دنیوی بخاطر مهیا نبودن بستر خدمت صادقانه سعادت اخروی را خریدارند.

[پاسخ]

ایول در گفته :

مرده انست که نامش به نکویی نبرند

[پاسخ]

مومنی در گفته :

باسپاس برادر گرانقدر

[پاسخ]

مصطفی جمشیدی در گفته :

جناب آزادبخت پیام به موقع و روشنی بود. خداقوت مرد بامرام و نیک اندیش

[پاسخ]

حسین زاده در گفته :

احسن بر اخلاص و صداقت آقای آزادبخت
امیدوارم مورد توجه همگان قرار گیرد

[پاسخ]

درود بر استاد اخلاق محمدی آزادبخت

[پاسخ]

سالارنصیری قرعلیوند در گفته :

باسلام وعرض ارادت
برادرعزیزم جناب اقای آزادبخت ، ازخداوند بزرگ خواستارم توفیقتان دهدکه همچون گذشته بعنوان یک معلم وفاداردرخدمت فرهنگ وعلم منطقه باشید انشاالله
چفیه گردن شما حقیر رابه یاد : دوران جنگ وجبهه انداخت ممنونم ……………1).چفیه که بسیجی همرزمم (مریدعلی سلیمانی )ابچه زیرتنگ سیاب که 28سال است اوراندید ه ام وخدمتش سلام عرض میکنم ازتدارکات خط ………………2)لبیک به رهبرکبیرانقلاب واطاعت محض از دستورایشان واعزام به جبهه (درحالی که فقط سه روز ازتولد اولین فرزندم محمد می گذشت 12آذر1366 )و …………..خداخیرتان دهد شادی رو ح همه شهداصلوات برمحمد وآل محمد.

[پاسخ]

سالارنصیری قرعلیوند پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۱۸ آذر , ۱۳۹۴ ۱۴:۲۱:

جناب آزادبخت(میرملاس ) سلام
مارافراموش کرده اید.

[پاسخ]

آدینه پاسخ در تاريخ دوشنبه ۷ دی , ۱۳۹۴ ۱۹:۲۵:

سلام خدمت جناب آقای نصیری قرعلوند
بنده همرزم شما آقای مریدعلی سلیمانی را از نزدیک میشناسم
درحال حاضر ساکن تهران هستند سلام شما را به ایشان برسانم خوشحال
میشوم

[پاسخ]

علی .ع در گفته :

هرکس به طریقی دل ما می شکند / بیگانه جدا و دوست جدا می شکند
بیگانه اگر می شکند حرفی نیست/ من در عجبم دوست چرا می شکند
قابل توجه اقای دوستی ژنرال اصلاح طلبان

[پاسخ]

شهر وند در گفته :

اقاي ازادبخت موفق باشيد

[پاسخ]

هادی قبادی در گفته :

باسلام بر برادر ارجمندم جناب آقای آزادبخت
در ماههای اخیر بعللی اینجانب ذیل هیچ مطلب مرتبط با انتخابات ، کامنت نگذاشته ام اما الان که یادداشت حضرتعالی را ملاحظه کردم هم حیفم آمد و هم دور از انصاف دیدم اظهار نظر ننمایم.
حقیقتا این نوشتار مهر تأیید دیگری است بر نام نیکی که از خاندان خوشنام شما بویژه شخص جنابعالی در ذهن و بر لسان قاطبه مردم دیارمان جاری است.
امید آنکه با وجود چهره هایی چون حضرتعالی که هماره سنگ صبور اصلاح طلبان مظلوم این دیار بوده اید در آینده ای نزدیک شاهد فضایی روشن و تحولی شگرف در وضعیت عمومی شهرمان باشیم.
ان شاءالله

[پاسخ]

شریفه محمدیان در گفته :

با سپاس از شما.زیبا ،رسا وبی ریا بود

[پاسخ]

مهدي پور در گفته :

درود بر استاد اخلاق مرد بسيجي اصلاح طلب محمدي آزادبخت

[پاسخ]

امرایی از چغابل در گفته :

با سلام . جناب آقای آزادبخت متن شیوا و رسای حضرتعالی را در قبل انتخابات و ائتلاف1+6 و همچنین شخصیتهای سیاسی تآثیر گذار شهرستان را چند بار خواندم و به خود بالیدم و گفتم ای قلم هستی بسی زیبا گهر ……و یقین دارم تا چنین اندیشه و منشی در جبهه اصلاح طلبی رخ نمایان میکند پیروزی از آن منو توست و اینک اینجانب آمادگی خود را برای برگزاری جلسه هم اندیشی در چغابل رومشگان با سخنرانی حضرتعالی برای جناب کورانی فر اعلام میدارم. ایام عزت مستدام

[پاسخ]

امرایی در گفته :

واقعا احسنت بر این قلم شیوا
کیف کردم

[پاسخ]

عبدالرضا شهبازی در گفته :

استاد و برادر گرامی جناب آقای آزادبخت
با سلام و ارادت. یادداشت شما را خواندم و دلم گرفت. و بیش از آنکه دلم بگیرد دلم سوخت به حال آدم های حقیری که برای رسیدن به منافع این دنیایی از هیچ بی اخلاقی دریغ نمی کنند. ثابت قدمی شما و خانواده گرامی تان بر کسی پوشیده نیست و بیش از آن دغدغه تان برای توسعه شهر، استان و کشور عزیزمان ایران. اما چه باید کرد. بگذار آنها در دنیای کوچک خویش غوطه ور شوند. دریایی مهربانی در راه است . دعا کنیم شاید این دریا آنان را نیز به دنیای پاکیزه اخلاقی به کنار ساحل آدمیت و انسانیت رهنمون سازد.

[پاسخ]

حقیقت
فرمودی
قابل توجه آقایان

[پاسخ]

اصلاح طلب کسی است که از نَفَسَش هم مایه میگذارد تا تنفس همچنان بر مردم ساری و جاری باقی بماند از نام و نانش میگذرد تا نشان زندگی بر مردمان این دیار گم نشود، تنگناهاو محدویتها را به جان میخرد تا شرافت و انسانیت در بازار حراجیها به تاراج نرود، در کنج تنهایی بی خبر از عالم و آدم به سر می کند تا من و تو ککمان نگزد و خوش بگذرانیم از این گذر روزگار نا مرادیها…………………

[پاسخ]

امید در گفته :

درود بر قلم شیوایتان

[پاسخ]

رحیمی در گفته :

استاد ازادبخت درود خدا بر شما. پست و مقام همه زودگذر هستند و واگذار میشوند ولی لقب استادی به هر کس داده نمیشود. انشالله که پیروز و سربلند باشید.

[پاسخ]

مدرس دانشگاه در گفته :

استاد اخلاق جریان اصلاحطلبان کوهدشت دس مریزا به این اخلاق سیاسی وبه عزت نفس تحسین برانگیز شما

[پاسخ]

حاتمي در گفته :

درود بر استاد آزادبخت ، بسيار زيبا ، بجا و به معناي واقعي جامع و مانع بود. بنده به شاگردي شما افتخار ميكنم.

[پاسخ]

روم شگن در گفته :

نام نیکت برای ما یه دنیا ارزش دارد استاد اخلاق خدا میدونه ثابت کردی که دنبال مال دنیا نیستی

[پاسخ]

ادینه وند در گفته :

عکس خوبی هم داری استاد

[پاسخ]

حسام ظهرابی در گفته :

استاد ارجمند جناب آقای آزادبخت
با خواندن مطالب شیوا ودلنشین شما یاد دورانی که در دبیرستان امام جعفر صادق (ع) افتخار شاگردی شما رو داشتم افتادم شما همیشه انسانی وفادار به نظام ، دلسوز ، فداکار ، مهربان ، دل سوخته برای شهر ودیار و همچنین معتقد و مقید بوده اید و هستید کاش اجازه میدادند تا این شهر طعم شیرینی حضور شما در بالاترین منصب اجرایی و سیاسی
در شهر خودتان را میچشید تا شاهد شکوفایی شهرمان بعد از سالها می بودیم

[پاسخ]

جهاندار درویشی در گفته :

براردر عزیزجناب اقی ازادبخت چه زیبا واندیشمندانه مسائل رابیان فرمود ای کاش این تحلیل ها وتوصیه های خرد مندانه حضرت عالی مورد توجه اصلاح طلبان به ویزه جناب اقای دوستی قرار گیرد وبا ماندن در اردوگاه اصلاح طلبان محبوبیتش را از دست ندهند انشاالله

[پاسخ]

مرتضی آزادبخت در گفته :

با سلام خدمت استاد علم و اخلاق.حقیقتا شیوا ورساتر از این نمی توان سخن گفت. خداوند عاقبت سیاستتمداران را ختم به خیر کند

[پاسخ]

آرین در گفته :

سلام
من که متوجه نشدم گلایه واعتراض ایشان بخاطر چی هست!!!!!!!متن جوری نوشته شده که ایشون از چیزی گلایه و اعتراض دارند.
جناب آقای آزدابخت در حال حاضر از لحاظ کسب آرا و داشتن سوابق مدیریتی قوی در میان اصلاح طلبان بهتر از کورانی فر نداریم.چامعه آماری شما در این نظر سنجی چه قشرهایی از مردم بودند؟لطفا این جامعه آماری را که در نطر سنجی مورد هدف قرار بودند را بیان کنید.آیا طیف کسبه و بازاری و کشاورز و روستایی وکارگر و دانشجو و کارمندای ادرات کوچکتر و جامعه بانوان و … جزء جامعه آماری شما بودند یافقط از معلمان نظرسنجی شد؟
درست است که شما از دوران دانش آموزی کورانی فر را می شناسید و ما در این پنج الی شیش سال اواخر.ولی شناخت ما خالصانه است.باور کنید بهترین گزینه برای اصلاح طلبان آقای کورانی فر است.لطفا در لفافه سخن نگوئید و قاطعانه نظر خود را بیان کنید .اگر می خواهید جدا از این ائتلاف کاندید شوید از همین الان اعلام کنید.

[پاسخ]

بسیجی در گفته :

خانوادهای شهدا چشم وچراغ این ملتند.باتقدیروتشکر از استادبزرگوارونخبه طرهان بزرگ جناب آقای آزادبخت.

[پاسخ]

آزادبخت در گفته :

درود برشرافت و صداقتت استاد عزیز

[پاسخ]

سید حسینی در گفته :

با سلام خدمت اقای ازادبخت حقا که مردم کوهدشت به شخصی با تعهد وتخصص نیاز دارند ولایت به سربازان صادق وبدون ریا نیاز دارند نه به تن پروران متظاهر کوفی به جد م مولا حق مطلب را ادا کردید شیر مادر حلالت

[پاسخ]

رضایی.س در گفته :

استاد گرانقدر شما در اذهان عموم جایگاه ويژه و ارزشمندی دارید چه اصلاح طلب چه اصولگراها شخصیت و منش شما انقدر والاست که برای کمک به دیگران و دلسوزی نه نیازی به کاغذ پاره هست و نه پست ومقام همین عزت شما را بس… و اینکه بنده سیاسی نیستم اما خیلی خوب و موثر جوانب را بررسى نمودید و به سمع و نظر عموم رساندید نقدتون عالی بود منتظر مطالب بعدی شما هستیم از خداوند مدارج و مراتب بالاتر را برای شما و خانواده گرامیتان خواهانم قلمتان سبز و اندیشه تان توانا.

[پاسخ]

خسروی در گفته :

شیر مادرت حالت باد جناب دکتر محمدی آزادبخت…واقعا خانواده ای که چندین و چند نفر پزشک و داروساز و متخصص و فوق تخصص تحویل شهرستان کوهدشت داده است زیر نظر کسی مثل شما بعنوان برادر بزرگ خانواده تربیت یافته اند. ننگ بر آنانی که خودشان را در حد شما میدانند و به خیال خامشان دم از بی تدبیری شما زده اند.

[پاسخ]

درود بر برادر اصلاح طلب و روشن بینمان جناب اقای ازادبخت. به امید اتحاد و پیروزی…

[پاسخ]

قبادی در گفته :

درود بر مردانگی ات درود بر شرفت

[پاسخ]

حمید آزادبخت در گفته :

جناب آقای محمد آزادبخت
مردم شریف کوهدشت شما را نه تنها معلم موفق و فداکاری در عرصه ی تعلیم و تربیت بلکه اسطوره ی مقاومت درمیدان سیاست نیز میشناسند
اسطوره ای که جز بخاطر منافع مردم به منافع شخصی فکر نکردید
اسطوره ای که با تکیه بر اندیشه و تفکر اصلاح طلبی قبل از اینکه به فکر پیروزی در انتخابات برای خویش باشی به فکر پیروزی جریان اصلاح طلبی بوده اید
اسطورهای که با پایداری و مقاومت اسیر مطامع پست و مقام و کرنش در برابر دیگران نشدی
اسطوره ای که تا ابد در قلب مردم شریف و ولایتمدار کوهدشت زنده خواهید ماند

[پاسخ]

درود بر آقاي آزادبخت واقعا گل كاشتي

[پاسخ]

جعفری از تهران: در گفته :

باسلم به برادر بزرگوار وارزشی امید که موفق باشید و باز امیدوارم پیام حضرتعالی به گوش آقایان برسد

[پاسخ]

شیخمرادی از کرمانشاه در گفته :

سلام ودرود بیکران بر استاد فرهیخته وگرانقدرم جناب آقای آزادبخت عزیز؛امیدوارم همه کسانیکه دل در گرو آبادانی کوهدشت دارند همانند شما فارغ از حب دنیا وپستهای گذرا در جهت خدمت به مردم که ولی نعمتان ما هستند تلاش نمایند و در پی کسب رضایت مردم باشند که رضایت خداوند جزء با به دست آوردن رضایت مردم میسور نمیباشد.

[پاسخ]

مریم مهدی پور در گفته :

من برخورد زیادی با ایشون نداشتم ولی چند ساعتی شاگرد ایشون بودم. الحق نجابت سیاسی و اخلاق اصلاح طلبی رو ایشون دارن.

[پاسخ]

دانشجو در گفته :

باسلام واحترام به مرد بزرگ اقای آزادبخت

[پاسخ]

علی نجات جمالی دلفان در گفته :

باسلام وعرض ادب خدمت استادگرانقدر وارجمندم وشیرین بیان ترین دبیر اخلاق شیمی شهرستان کوهدشت
جناب آقای آزادبخت بسیار عالی وعبرت آموز بود امیدوارم درسایه الطاف الهی موفق و پیروز باشید

[پاسخ]

خسرو پرویز پور. ژورنالیست وحقوقدان در گفته :

با سلام و تحیات

«عبور از کانال»؛انعکاس یک رویکرد فنی و متعهدانه به بخشی از رفتارهای دوگانه و ناروایی است که به زعم خود روح عدالت طلبانه جامعه یعنی کنش گران خاموش ومنصف را به قضاوت فرا می خواند
اینجانب لایه های پنهان ناگفته های مردی را مرور کردم که گرچه در گفتمان سیاسی منطقه ،مفاهیمی دور از ذهن تلقی نمی شود اما در مدار اخلاق و عدالت موجب انقباض سلول های انصاف می شود
شناسه های عقلانی و شاخصه های فکری و عقیدتی آقای آزادبخت روایت ناشناختگی کیمیاست
بنابراین «عبور از کانال»بیانگر طرح چالشی همراه با نکوهش در رسیدن به هدف هایی است که با اتکا به ابزارهای نامتعارف اخلاقی بروز می یابد
آنچه در عبور از کانال برایم اهمیت داشت محرومیت شهرستان و استان از این ظرفیت های پنهان اما برجسته و فرهیخته و استیصال در کشف استعدادهاست و این برای ما دردمندانه ترین سوغات سیاست زدگی است
در عبور از کانال معادن بسیاری کشف شد:
پایبندی به اخلاق
تعهد به قانون
التزام و ایمان به ولایت فقیه
الزام به تعهدات
وفای به عهد
و بسیاری دیگر…

سربلند باشید

[پاسخ]

رضا قبادی در گفته :

ستاد ارجمند جناب آقای محمد آزادبخت
مقاله شما که متنی متقن و متین است و از نفس سلیم حضرتعالی سرچمشه میگیرد بارقه امیدی در دل اصلاح طلبان شهرمان دمید به عنوان کسی که بیش از نیم قرن با شما و خانواده معززت آشنایی دارم از حسن نیت و اخلاص در عملت کمال تشکر و امتنان را دارم .خداوند به شما عرت و سربلندی و عاقبت به خیری عنایت فرماید و روح برادر شهید عزیزت قرین رحمت الهی گردد .ومن الله التوفیق

[پاسخ]

کوشکی از کوهدشت در گفته :

سلام عالی بود

[پاسخ]

کوشکی از کوهدشت در گفته :

وفا وعهدنکو باشد اربیاموزی وگرنه هرکه توبینی ستمگری داند
استاد ارجممند وگرانمایه همه به صداقت شما وخانواده بزگوارشما واقفند ولی هستند کسانیکه به خاطر مدیریت یا معاونت یک مدرسه
ابتدایی راحت از کانال گذشتند واقعا زیباوادیبانه بود

[پاسخ]

معلم اخلاق سلام یادت بخیر.

[پاسخ]

م فلاح در گفته :

برادر ازادبخت بی گمان کسی که شما را از نزدیک بشانسدو افتخارهمراهی و همکاری با شما را داشته باشد بدور از هر گونه تعصب اعتراف خواهد نمود که همان نیرو و انگیزه در کار را همانند روزهای اولی معلمی داری و این نشان از انرژی و اعتقاد پاک شما دارد همان چیزی که امروزه بسیاری از مسئولین محلی از ان دورند . از سوی دیگر با توجه به سطح زیاد مطالبات انباشه شده مردم بی گمان شخصیت مثل شما خواهد توانست در راستای مطالبات بحق مردم گام بر دارد

[پاسخ]

عزت اله،بیگی زاده در گفته :

درود خدا بر آنان که حقیقت را کتمان ،و جنابعالی آقای آزادبخت درست فرمایش کردید،همیشه شخصیت های ماندگار می شوند و میماند که خالصانه در خدمت مردم بود،نه کسانی که سعی کردن با هر روشی به مجلس یا یک پست دست یابند،نمایندگان کوهدشت چون نه برای رفع محرومیت این شهرستان کاری نه خالصانه در خدمت مردم،چی شد،اینکه مردم دلخوشی از هیچکدام ندارند،

[پاسخ]

فرهنگی در گفته :

استاد آزادبخت خداوند خیر دنیا وآخرت بهتون بده بسیار شیوا ،رسا ،متین ودقیق بیان فرمودیدبسیار لذت بردم .

[پاسخ]

زارعی در گفته :

باسلام
من ازرویدن خارسردیواردانستم که ناکس کس نمیگرددازای بالانشستن ها
برادرعزیزم جناب آقای آزادبخت
مطالب دلنشینت رابادل وجان شنیدم وازسخنان بسیارزیبایت مسروروشادمان گشتم اگرافرادی که به واسته رأی اصلاح طلبان به مقامی رسیده اندبدانیداگرآن افرادحق اصلاح طلبی خودرابه جا نیاورندوخادم مردم نباشندهمان هابه مثابه ی مفهوم همان شعربالادرچشم مردم خاری بیش نیستندوعزت خودرادرمیان مردم به تدریج ازدست خواهندداد.این حقیرپشتیبان به حق اصلاحات مثبت درجهت پیشبرداهداف متعالی نظام ومردم شریف کوهدشت هستم وخودوطایفه ام اصلاحات رادرانتخابات به جدکمک می نمایم.
موفق وپیروزوسربلندباشید.

[پاسخ]

پرویز گراوند در گفته :

من محمد آزادبخت را کمی نزدیک تر از نزدیک می شناسم. او را در آزمایشگاه سیاست دیده ام؛ انتخابات، هنگامی که خودش کاندیدا بود، در ستادش؛ در خصوصی ترین جلسات. لُب انتظارش از همراهان این بود: برای رای آوردن من، غیبت ـ توهین ـ بی احترامی ـ بی اخلاقی نسبت به سایر کاندیداها یا کسانی که در حق من ظلم کرده اند یا میکنند، هرگز.
از او خبر دیگری هم دارم: مشفقانه به او گفتنه بودند برای امضای حکم فرمانداری ات، فقط زنگی به فلانی در تهران بزن و به او بگو که به من پیشنهاد فرمانداری شده نظرِ شما چیه (یعنی به او بگو بهفمان که می دانم اگر شما مخالفت کنی، فرماندار نمی شوم). او (محمد آزادبخت) جواب رد داده بود.
در برابر این اظهار نظر (اظهار نظرِ یکی دیگر از دوستانش) که «خوب زنگی می زدی آخر دنیا که نمی شد»، جواب داده که اگر قرار است فرماندار شوم باید با اقتدار و بدون منت باشد.

این دو موضوع که نوشتم همه اش واقعیت بود. اگر میخواستم قهرمان سازی و غلو کنم و واقعیت را ننویسیم، قطعاً می شد خیلی بیشتر و بزرگتر از این موارد از او تعریف کنم یا به او تعارف کنم.

[پاسخ]

عظیم آزادبخت2 در گفته :

حیف دانستم که عرض ادب واحترامی خدمت استادارجمندجناب آقای آزادبخت نداشته باشم درودبرشماوقلم رسایت ومرام سیاسیت که سراسریکرنگی است

[پاسخ]

درود بر مرد بزرگ اصلاحات استاد اخلاق محمدی آزادبخت

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

درود بر قلمت
درود بر صداقتت
درود بر شرافتت
آقای آزادبخت شما از سرمایه های نتنها این شهر بلکه از سرمایه های کشور عزیزمان هستید.
مردم این شهر ویران شده به دست مقام پرستان به حضور شما احتیاج دارند . بزرگوار بر سر این مردم ستم دیده منت نهید و با تدبیر و صداقت و ایمان خویش آنها را از فلاکت و بیکاری نجات دهید که تنها راه پیشرفت و رونق این شهر حضور فردی چون جنابعالی میباشد.
در پناه ایزد منان پیروز و سربلند باشید.
یا علی !!!

[پاسخ]

سجاد شیرمحمدی در گفته :

سلام ودرود بر برادر ارزشی واصلاح طلب
صداقت و پایمردی وایستادگی وتعهد شما در قضییه استنکاف از پذیرش فرمانداری شهرستان کوهدشت که عده ای خواهان پشت کردن شما به دوستان اصلاح طلبتان بودند برهمگان روشن است
درود برشما که بار دیگر نشان دادید هیچگاه مطامع شخصی را بر منافع جمعی ترجیح نمیدهید
موفق وسربلند باشید.

[پاسخ]

دانشجو ع در گفته :

با سلام
بنده پدرم افتخار شاگردی شما را داشته ب پدرم افتخار میکنم

[پاسخ]

نوراله.شکری در گفته :

باسلام وعرض ارادت،باسپاس از قلم رسا وشیوایت که به درستی حق مطلب را ادا نمودید.

[پاسخ]

محمدعلی منتی در گفته :

درودبرهمکارگرانقدروارزشمندشهرمان استادآزادبخت بی صبرانه منتظرمطالب بعدیتان هستیم

[پاسخ]

-رومشکان-رومیانی در گفته :

ما هم به نظر ارزشمند شما احترام میگذاریم خبلی مثل شخصییت باوقار ومتین بود

[پاسخ]

محمود مهکی در گفته :

سلام و عرض ادب خدمت معلم ارزشی ام جناب آقای آزادبخت
عملکرد شما همواره ارزشمند و خداپسندانه بوده است از خداوند منان برای شما سلامت و طول عمر با برکت و حسن عاقبت خواهانم

[پاسخ]

سید احمد حسینی در گفته :

سعدیا مرد نکونام نمیرد هرگز مرده آن است که نامش به نکویی نبرند
استاد ارجمند همه به صداقت شما وخانواده محترم شما واقفند .امیدوارم همیشه سلامت و پایدار باشید .

[پاسخ]

مجیدهوشیاری در گفته :

باسلام،باهرترفندی خواهیم توانست ازکانالهای ساخت قانونهای وضعی عبورکرد انشاله خداوند عنایت کند که بتوانیم ازکانالهای شرعی که خداوندوضع کرده بسلامت عبورکنیم.

[پاسخ]

ارش گراوند در گفته :

باسلام و احترام به استاد فرزانه و معلم با دانش که اینجانب افتخار شاگردی شما را دارم. متن شما بیشتر شبیه رنجنامه بود و نشان میده از اردوگاه اصلاح طلبان ازرده خاطر شدی و چفیه بیانگر این است تمایل به سمت اصولگرایان را دارید

[پاسخ]

اکبر ازادی در گفته :

همیشه وفادار به تفکرتان خواهم ماند

[پاسخ]

حشمت امرایی در گفته :

استاد راحت همیشه جاودانه باد بنده شاگرد حضرتعالی بودم جز این بزرگواری و اندشه والا انتظار دیگری از شما نبود در پناه خدا باشید

[پاسخ]

امرایی در گفته :

بسیار زیبا بود

[پاسخ]

پرویزرضایی در گفته :

استادآزادبخت متن شما را نخواندم ولی دو خط اول کانل را خواندم من هم در کانل گیر کردم خمپاره خورد تو کانل و مجروح شدم .قلمت روان باد .دست مریزاد

[پاسخ]

ماشالله کونانی در گفته :

باسلام اینجانب به عنوان یک اصولگرا که ۱۷ساعت ازشهردیارخوددورم دورود میفرستم بر شما اصلاح طلب ارزشی

[پاسخ]

گراوند در گفته :

آقای آزادبخت از افراد با اصالت این شهر می باشندمردی فهیم ،با تکبر وبی منت

[پاسخ]

محمدی حامی آقای آزادبخت در گفته :

باآرزوی موفقیت استادآزادبخت ،آقای آزادبخت خودش دریاس ب قطره ای مانند یونس آزادبخت نیازندارد

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :