کد خبر : 80579
تاریخ انتشار : ۲۶ آذر ۱۳۹۴ - ۰۱:۱۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 690 بازدید

آن سوی یک پیشنهاد

سعدی پور حاتمی/میرملاس نیوز:   « شورای مشورتی طرهان بزرگ » عنوان پیشنهاد مبتکرانه ای است که از سوی یکی از دلسوزان راستین سرزمین مفرغ و بلوط به عنوان یک پیشنهاد و گفتمان جدید مطرح گردیده است .  حاج حسن باقری مبتکر این ایده در تشریح چرایی این پیشنهاد در پیامی که به مناسبت هفته […]

100d07a0fc97eb3f4862be519eeaa9e7_XL

سعدی پور حاتمی/میرملاس نیوز:

 

« شورای مشورتی طرهان بزرگ » عنوان پیشنهاد مبتکرانه ای است که از سوی یکی از دلسوزان راستین سرزمین مفرغ و بلوط به عنوان یک پیشنهاد و گفتمان جدید مطرح گردیده است .

 حاج حسن باقری مبتکر این ایده در تشریح چرایی این پیشنهاد در پیامی که به مناسبت هفته بسیج می دهد چنین عنوان می کند که : « پیشنهاد می کنم در راستای منویات نورانی مقام معظم رهبری در نامگذاری سال جاری به سال همدلی و همزبانی مردم و دولت و با توجه به مشکلات عدیده شهرستان های کوهدشت و رومشکان و بخش های تابعه جهت چاره اندیشی برای برون رفت از این وضعیت نابسامان عدم توسعه یافتگی منطقه « شورای مشورتی طرهان بزرگ » متشکل از صاحبان اندیشه و فرهیختگان و دلسوزان توسعه کوهدشت و رومشکان و بخش های تابعه جهت هم اندیشی و ارائه راهکارها ، راهبردها و ایده های اجرایی جهت ترسیم چشم انداز توسعه منطقه با رویکرد مشارکت حداکثری شهروندان در راه اعتلا و توسعه کوهدشت و رومشکان تشکیل شود تا ضمن این که زمینه تعامل مردم و مسوولین بیشتر گردد با شناسایی ظرفیت های مختلف منطقه و جذب سرمایه گذاری های بومی و غیر بومی در جهت ایجاد اشتغال و برون رفت از بحران بیکاری جوانان این مناطق گام های عملی برداشته شود. »

گویا وی این پیشنهاد را در راستای منویات نورانی مقام معظم رهبری طراحی و مطرح می کند با توجه به نامگذاری سال جاری به سال همدلی و همزبانی مردم و دولت و در واقع « شورای مشورتی طرهان بزرگ » به مثابه یک اتاق فکر باز است که تمامی شهروندان فارغ از هر گونه جناح بندی یا مرزبندی سیاسی و در هر طبقه اجتماعی و در هر گروه سنی از نوجوان ، جوان ، میان سال و پیر و هر جنسیتی می توانند با ارائه راهکارها ، راهبردها و ایده های اجرایی خود جهت ترسیم چشم انداز توسعه منطقه بپردازند بنابراین تا این جای کار آن بحث همدلی و همزبانی در راستای رسیدن به یک هدف مشترک که همانا همیاری و مشارکت حداکثری در راستای توسعه منطقه است فراهم آمده است .

به نظر می رسد وی با بکارگیری کلید واژه « طرهان بزرگ » خواسته باشد ضمن اشاره به پیشینه فرهنگی و تاریخی مردم متمدن و فرهیخته شهرستان کوهدشت و رومشکان و بخش های تابعه این دو شهرستان به نوعی یک حلقه وصل ایجاد نموده با توجه به این که ضمن احترام به تقسیمات کشوری از دیرباز این دو شهرستان مناسبات و اشتراکات فرهنگی و اجتماعی عمیقی با هم داشته اند بنابراین درواقع کلید واژه « طرهان بزرگ » به مثابه چتری فراگیر است که همه اندیشه ها و دلسوزان منطقه را فارغ از هر صف بندی و جناح بندی های مرسوم تحت یک دغدغه مشترک و آن هم همدلی و همزبانی در راستای توسعه شهرستان های کوهدشت و رومشکان و بخش های تابعه گرد هم می آورد .

از دیگر سو همچنان که در تشریح این پیشنهاد ایشان هدف از تشکیل این شورای مشورتی را بستر سازی جهت توسعه تعامل هر چه بیشتر بین مردم و مسوولین و بالا بردن مشارکت مردمی در این زمینه ذکر می نماید اما نکته کلیدی و قابل تأمل در این نظریه مطرح شده از سوی سردار حسن باقری این است که « شورای مشورتی طرهان بزرگ » صرفاً کارآیی آن به صورت تئوری و کار مطالعاتی و تحقیقاتی صرف نیست که پس از آن نتیجه آن تحقیقات در گوشه ای به کنار افتاده و خاک بخورد بلکه هدف از چنین شورایی ضمن این که ایجاد یک اتاق فکر باز با مشارکت تمامی صاحبان اندیشه فارغ از صف بندی های مرسوم ، کمک به تحول و توسعه منطقه است و بایستی خروجی این شورا به جذب سرمایه و ایجاد ثروت و بحث اشتغال جوانان و عبور از بحران بیکاری منتهی گردد .

آخر سخن این که به نظر می آید بهترین راهکار ممکن و کارشناسی شده که بتواند ناجی طرهان بزرگ یا همان شهرستان های کوهدشت و رومشکان و بخش های تابعه باشد تشکیل و سازماندهی همین « شورای مشورتی طرهان بزرگ » باشد .

حال باید دید که جهت کاشتن این بذر قابل رویش شهروندان شریف و فهیم طرهان بزرگ چه اقدام عملی خواهند نمود ؟ آیا خواهند توانست در سالی که مزین به سال همدلی و همزبانی است فارغ از هر گونه جناح بندی های مرسوم زیر یک چتر گرد هم آیند و قدمی عملی جهت برون رفت منطقه طرهان بزرگ از بحران بیکاری بردارند یا خیر ؟   

 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

دیدگاه ها

فرهنگی در گفته :

مسلما باانتخاب سردارحاج باقری این امرتحقق پیدامیکند

[پاسخ]

صادق محمدی یگانه در گفته :

سلام بر آقای حاتمی پور جانباز روزهای سخت جنگ و جهاد
پیشنهاد سردار باقری قابل تامل است ولی متاسفانه کاربرد آنها فقط در روزهای نزدیک انتخابات است

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ جمعه ۲۷ آذر , ۱۳۹۴ ۰۰:۱۹:

واقعا آفرین

[پاسخ]

منصوری در گفته :

سلام و عرض ادب ، پیشنهاد بسیار عالی است . اگر همه نخبگان بدور از باند بازی روی این موضوع فکر کنن وبا هم همفکری کنن قطعا راهگشا خواهد بود ، مطمعنا مشکلات کوهدشت قابل حل است ، به شرطی که از منافع شخصی بگذریم . سردار باقری توانایی جمع کردن نخبگان کوهدشت با هر نظر سیاسی را دور یک میز دارد امیدوارم که همه کمک کنیم برای حل مشکلات این شهرستان

[پاسخ]

رضایی در گفته :

همه حرف زدن رو خوب بلدیم

[پاسخ]

محمودي در گفته :

تنها را برد سردار باقري با پيروز اين دور انتخابات دكتر ياري است

[پاسخ]

یاسر در گفته :

درودبرسعدی ؤفکربکرش

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

متاسفم برای سایتهای خبری که نظرات را گلچین می کنند وهرکدام میل خودشان وجناحشان بود رو نمایش می دهند مشکل عدم توسعه یافتگی شهرمان همین عدم انتقاد پذیری هست…..

[پاسخ]

م . ر در گفته :

باسلام خدمت آقا یا خانم ناشناس شما تو سعه را چطور تعریف می کنی

[پاسخ]

رزمنده در گفته :

سلام جناب آقای حاتمی جانباز هشت سال دفاع مقدس نظرتان عالی وکار شناسی شده هست انشاالله موفق وسربلند باشید

[پاسخ]

souri در گفته :

انشالله که پیروز و سربلند هستن. درود بر سردار صداقت و خوبیها حاج حسن باقری

[پاسخ]

همشهری در گفته :

سلام بر برادر حاتمی یادگار هشت سال دفاع مقدس انشاالله موج آخر در راه است

[پاسخ]

گراوند در گفته :

با سلام خدمت آقای حاتمی بسیار عالی بود دست مریزا

[پاسخ]

نورعلی در گفته :

سلام بر سردار خو بیها حاج حسن باقری پیروز و سربلند با شید و با تشکر از برادر حاتمی رزمنده هشت سال دفاع مقدس

[پاسخ]

امرایی رومشکان در گفته :

سلام آقای حاتمی نظرتان عالی بود انشاالله پیروز و سربلند باشید

[پاسخ]

فر هنگی از کونانی در گفته :

سلام آقای حاتمی نظرتان عالی بود انشاالله پیروزی سردار باقری طراح طرهان بزرگ نزدیک است

[پاسخ]

آزادبخت در گفته :

سلام سردار باقری به امید خدا ما جوانان کوهدشت و رومشکان منتظر موج آخر هستیم به امید خدا پیروزی با شماست

[پاسخ]

سوری از رومشگان در گفته :

باسلا م جناب آقای حاتمی نظر تان کار شناسی شده بود به امید پیروزی سردار باقری

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

احسنت به شما که فقط نظر موافقین برایتان مهم است نه ……………

[پاسخ]

همشهری در گفته :

سلام آقا یا خانم ناشناس احسنت به شما اگه سلام می کردی خیلی بهتر بود

[پاسخ]

سلام از طرف ناشناس در گفته :

بارها سلام کردم ولی افسوس نظر منتقدین ارزشی نداره ومنتشر نمیشه فقط؟؟؟؟

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :