کد خبر : 8096
تاریخ انتشار : ۲۲ مرداد ۱۳۹۱ - ۲۰:۲۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 451 بازدید

شهرستان های دلفان و کوهدشت به هم متصل می شوند

  به گزارش میرملاس نیوز ؛ رییس اداره راه و شهرسازی شهرستان دلفان از تصویب احداث راه ارتباطی شهرستان به کوهدشت خبر داد . نصرت الله فلاحی  در گفتگو با خبرنگار میرملاس در نورآباد گفت : این طرح در جلسه ای با حضور مدیر کل راه و شهرسازی و مسوولان قرارگاه سازندگی خاتم انبیاء مورد […]

 

به گزارش میرملاس نیوز ؛ رییس اداره راه و شهرسازی شهرستان دلفان از تصویب احداث راه ارتباطی شهرستان به کوهدشت خبر داد .

نصرت الله فلاحی  در گفتگو با خبرنگار میرملاس در نورآباد گفت : این طرح در جلسه ای با حضور مدیر کل راه و شهرسازی و مسوولان قرارگاه سازندگی خاتم انبیاء مورد بررسی قرار گرفته که اجرای آن به تصویب رسید .

وی افزود : کل محور ارتباطی نورآباد به کوهدشت ۱۳۰ کیلومتر است که از طریق ادامه راه ارتباطی شهر نورآباد دلفان به امامزاده ابراهیم و اتصال به منطقه چم آستان کوهدشت احداث می شود .

وی اظهار داشت : هم اکنون ۲۳ کیلومتر از محور ارتباطی نورآباد به امامزاده ابراهیم آسفالت شده و ۳۰ کیلومتر دیگر نیز توسط قرارگاه سازندگی خاتم انبیاء در دست ساخت است .

فلاحی اضافه کرد : مسیر ۲۲ کیلومتری بابابزرگ تا چم آستان کوهدشت نیز به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می شود که با تکمیل آن کوهدشت به نورآباد متصل می شود .

به گفته وی ، اعتبار مورد نیاز برای ۲۲ کیلومتر بابابزرگ چم آستانه که توسط قرار گاه سازندگی خاتم انبیاء اجرایی می شود بیش از ۱۰ میلیارد ریال است .

محور ارتباطی کوهدشت به چم آستان به طول ۵۵ کیلومتر هم اکنون آسفالت شده است .

با تکمیل این طرح محور ارتباطی علاوه بر ارتباط دو شهرستان کوهدشت و دلفان تردد زائران از استانهای کرمانشاه و ایلام به امامزاده ابراهیم تسریح می شود .

امامزاده ابراهیم در ۵۳ کیلومتری غرب نورآباد و ۷۵ کیلومتری شرق شهرستان کوهدشت قرار دارد .

تهیه خبر : معظمی گودرزی / نورآباد

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

این خبر
من را یاد تونل مانش انداخت که دو شهر Calais
و Folkestone
از فرانسه و انگلیس را به هم وصل کرد
آن هم در عمق ۵۰ متری زیر بستر دریا
به طول ۵۰ کیلومتر………………..
(مسافتها حدودن یکی است)

شهروند در گفته :

پروژه بسیار خوبی است که دو شهر لک نشین استان را به هم نزدیکتر میکند البته اگه درست تر بگیم چند شهر لک نشین.الشتر-کنگاور و تا حدودی هرسین و… انشاالله که هر چه سریعتر این مهم اتفاق بیفتد.

عجب!!
از همون خرم آباد بریم دلفان نزدیکتر یا بهتر بگم ایمن تر نیست؟
جاده چم آستان همین جاده ی شیرز نیست؟ خیلی عرضش کمه. قابلیت زیادی به ظاهر نداره که …

شهروند در گفته :

واقعا شاید هم مسافت بیشتر بشه.البته اینا همش بخاطر اینه که از لحاظ ایمنی چون جاده خرآباد کوهدشت داره ۴بانده میشه تا حدودی تلفات کمتری داره حالا این جاده را میخوان درست کنند با ایمنی پایینتر تا قاتل جان همشهریان عزیز شود آخه یه جوری باید این جمعیت کمتر بشه !!!!!!!

ادینه در گفته :

واقعا کار خیلی خوبیه چون کوهدشت و نور اباد خیلی باهم ارتباط دارن

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :