کد خبر : 81130
تاریخ انتشار : ۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 198 بازدید

بیانیه همسر مرحوم هوشیارملکی طولابی که ساعاتی پیش در فضای مجازی انتشار یافت / راه هوشیار را ادامه می دهم

      الَّذِينَ إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِيبَةٌ قَالُواْ إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَيْهِ رَاجِعونَو این حکم الهی است که به حقیقت مرگ ایمان داشته باشیم و بر بازگشت به سوی آن صاحب جانی که جان را به ما داد سر تعظیم فرو بیاوریم. از همه ی کسانی که در مراسمات تشییع، تدفین و خاکسپاری دانشمندی از […]

هوشيار-ملكی-طولابی

 

 

 

الَّذِينَ إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِيبَةٌ قَالُواْ إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَيْهِ رَاجِعونَ
و این حکم الهی است که به حقیقت مرگ ایمان داشته باشیم و بر بازگشت به سوی آن صاحب جانی که جان را به ما داد سر تعظیم فرو بیاوریم.
از همه ی کسانی که در مراسمات تشییع، تدفین و خاکسپاری دانشمندی از دیار چگنی مرحوم دکتر هوشیار ملکی طولابی شرکت کردند و با بازماندگان اظهار همدردی کردند؛ تشکر می کنم. حقا که رسم نخبه پروری را خوب به جا آوردید و بزرگ منشی خود را به نمایش گذاشتید. قدر دان محبت هایتان هستیم و خدا را فرصتی طلب می کنیم که در شادی هایتان پاسخگو باشیم.
من عضو کوچکی از خانواده ی بزرگ چگنی هستم و از بزرگان طایفه، و از برادران دکتر ملکی طولابی تشکر می کنم که اراده کرده اند پرچم خون هوشیار بر زمین نماند. مرگ مظلومانه ی دکتر هوشیار امروز دیگر یک موضوع شخصی نیست. هوشیار مُرد اما هوشیاری که نمرده است. خونبهای او ریشه کن کردن خشونت های خیابانی است. بسیاری از استعدادهای ما قربانی این خشونتها شده اند، امروز خشونت علاوه بر آسیبهای خانوادگی، عامل بدنامی استان ما شده است. خشونت ثروت را از این استان فراری می دهد. خشونت مانع بزرگ ورود سرمایه گذاران به این استان است. تا وقتی که خشونت و نا آرامی هست صنعت گردشگری ما نحیف می ماند، تا وقتی که خشونت هست کل صنعت ما بدون سرمایه می ماند، تا وقتی خشونت هست بدنامی دامن ما را رها نمی کند و مردان و زنان ما و حتی نخبگان ما قربانی این بلای اجتماعی می شوند. من دلم به حال شهر و دیارم می سوزد که دلسوز ندارد و هدفم از حضور در صحنه گرفتن خونبهای همه ی کسانی است که قربانی این خشونتها شده اند و اگر جلوی آن گرفته نشود در آینده باز هم کسان دیگری و نخبگان دیگری قربانی این بلای داعشی می شوند. من در ذهنم روزی را تصور می کنم که هیچ خشونتی در این سرزمین نباشد و ما خبر قربانی شدن هیچ زن یا مردی را از لرستان نشنویم. امروز برخی ها مرا نصیحت می کنند که با فوت دکتر هوشیار بهتر است در خانه بنشینم و به امور فرزندم رسیدگی کنم، اما عرض می کنم که آن مرحوم وقت و زندگی خود را وقف مردم کرده بود و امروز من هم تصمیم گرفته ام از میان مردم و دخترم، مردم را انتخاب کنم، مردمی که نیاز به آرامش و خدمت دارند. من با پرچم سرخ خون قربانیان خشونت به میدان خواهم آمد.
دکتر هوشیار ملکی طولابی در طول 15 سال زندگی مشترک خود را وقف مردمان سرزمینش کرده بود؛ گاهی بیشتر از زندگی شخصی و حتی فرزند داری و همسر داری در اندیشه ی مردم سرزمین محرومش بود؛ سرزمینی که تمام فرصت های سعادت مندی اش در دوره های مختلف زمانی صرف سیاسی بازی های بی مورد شده بود و مردمش هر روز رنحور تر به اطرف خود می نگریستند؛ حاکمیت و دولت ها هیچگاه نمی خواهند که سرزمین ها محروم بمانند؛ از این رو این «ما»ها هستیم که باید مطالبه گر باشیم. این ما ها هستیم که می بایست از 31 استان دیگر برای تخصیص و جذب بودجه سبقت بگیریم و این ما ها هستیم که با انتخاب های دقیق می توانستیم توسعه را هموار کنیم.
و این دردی تاریخی بود که همیشه دکتر هوشیار را آزار می داد. او به میدان انتخابات پا گذاشت تا قدمی برای سعادتمندی سرزمینش بردارد.اما نمی دانم دستگاه الهی چه در دفتر محاسبات خود دارد که این فرصت را در شرایطی که مردم برای انتخاب آن مرد اراده کرده بودند؛ گرفت.
من به همسرم قول داده بودم که اگر چگنی برای برگزیدن دکتر هوشیار بسیج شود من هم با تمام وجود در این راه کمکش کنم و در روز خاکسپاری اش دیدم که چگنی چطور برای این هدف یکدست شده است، دیدم که در روز تشییع دکتر هوشیار ؛ هوشیارانه به اندیشه ی والای مردی رأی دادید که اندیشه ای جز سعادت مندی مردم نداشت. و حالا می خواهم به قولی که به آن مرحوم داده بودم عمل کنم. آری می خواهم در کنار دکتر هوشیار به همت و پشت گرمی برادران، اقوام و دوستانش و به مدد شما مردم فهیم نگذارم علم هوشیاری بر زمین بماند.
من مهرنوش ملکی طولابی به پشتوانه ی بزرگان و مردم چگنی و برادران دکتر هوشیار این مأموریت را بر دوش می گیرم و به خونخواهی همه ی کسان و همه ی نخبگانی که مانند هوشیار از صحنه خارج شدند به میدان آمده ام و امیدوارم با برچیدن بساط خشونت طلبان، دیگر شاهد نخبه کشی در این دیار نباشیم.

آری هدف دکتر هوشیار هدف من است
من هوشیارم
همه هوشیاریم…

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

محمد در گفته :

خداوند روحش را شاد کند مطلب شما بسیار دردناک بود

[پاسخ]

گراوند در گفته :

ضمن تسلیت به خانواده ملکی طولانی’و درود برشیر زن لرستان که با بصیرت خودمی تواند راه هوشیار را ادامه’وجلوی شایعه پرکنیها وگمانه زنی‌ها رابگیرد’ومشت محکمی بردهن بدخواهان این استان بزند

[پاسخ]

يك ايراني در گفته :

مرحبا به تو اي شير زن،تا آخر همه يك صدا پشت تو ميمانيم

[پاسخ]

مسعود گراوند در گفته :

باز هم لرستان یکی از نخبگان خود را مظلومانه از دست داد این مصیبت دردناک را به عموم مردم لرستان وخصوصا خانواده وهمسر گرامی مرحوم دکتر هوشیار ملکی طولابی تسلیت میگویم

[پاسخ]

آدینه وند در گفته :

به روح بزرگ مرحوم هوشیار ملکی طولابی درود می فرستم . امیدوارم به زودی زود حقایق بر مردم روشن شود و عدالت در مورد مرگ این عزیز از دست رفته اجرا شود و پشت پرده ی این عمل خصمانه بر مردم آشکار شود.

[پاسخ]

عبدالحسبن در گفته :

عرض تسلیت دارم خدمت خانواده دکتر ملکی طولابی امید است با همت مردم لرستان ریشه خشونت خشکانده گردد و راه و اندیشه این معلم ادامه یابد

[پاسخ]

کوشکی در گفته :

درودبرتوبانوی محترمه

[پاسخ]

طرهانی در گفته :

ضمن عرض تسلیت به خانواده محترم مرحوم هوشیار ملکی طولابی ، باید گفت که مرگ ایشان شوک سنگینی بود بر جامعه علمی – فرهنگی استان زیرا ایشان مردی دلسوز ، جسور و پر انرژی بود و عین این مطالبی که در پایان بیانیه آورده اید بارها به زبان می آورد . و می گفت : ( همه باید هوشیار باشیم ) خاطراتش را به نیکی یاد می کنیم .

[پاسخ]

رضایی در گفته :

بسیار عالی بود بیانیه شما خداوند روحش را شاد کند و به شما همت والا دهد .

[پاسخ]

علی در گفته :

روحش شاد و یادش ماندگار

[پاسخ]

شهریار در گفته :

نام دکترهوشیار ملکی طولابی هماره درتاریخ لرستان زنده است این مصیبت را به خانم گرامیش وسایر بازماندگان تسلیت میگویم

[پاسخ]

دریکوند در گفته :

دورود بر همه بانوان سرزمینم, علی الخصوص سرکا خانم کریمی طولابی همسر مرحوم هوشیار ملکی طولابی

[پاسخ]

نورعلی از سنندج در گفته :

باسلام بر خواهر عزیز و درود بر روان پاک دکتر هوشیار ملکی .

بنده یکی از دوستان این مرحوم بودم وافتخار این راداشتم که در دوران هنرستان همکلاس وی بودم .

آری ، متن وپیام بسیار زیبای شما خواهر گرامی را خواندم و از خود بی خود شدم . در حضور همکارانم در دانشگاه

آزاد اسلامی واحد سنندج با دیدن این متن بغض گلویم پاره شد و بی اختیار گریستم و دست به آسمان شدم و

برای شادی آن مرحوم و برای پیروزی شما دعا کردم و برای خفت آن قاتل ملعون به خدای منان التماس نمودم .

آری هوشیار همان طوری که نوشته اید واقعا مردمدار بود وحلال مشکلات مردم چرا که من خود شاهد این امر

خیر کمک به مردم از طرف ایشان بوده ام وبسا کسانی را می شناسم که با کمک ایشان سر و سامان گرفته اند

واکنون نیز شاهد باران اشک آنها در فراغ مرحوم دکتر هوشیار ملکی بوده و هستم .

تصاویر بشاشی وخنده رویی و لبخند های پی در پی او در ذهنم بیشتر از هر چیزی زجرم میدهد .

بی شک یادش همیشه و تا ابد در ذهنمان گرامی و جاودانه است و بهشت برین در انتظار اوست .

در آخر ازخداوند منان عاجزانه صبر و شکیبایی را برای شما و فرزندان دلبندش تمنا دارم .

خدانگهدارتان

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

علت این کار غیرانسانی مشخص شد؟
لطفا اطلاع رسانی کنید

[پاسخ]

کرم پور(همکار فرهنگی) در گفته :

با سلام و صلوات به روح پاک مرحوم مغفور دکتر هوشیار ملکی طولابی و آرزوی توقیق و سلامتی برای همسر گرامی اش سرکار خانم کریمی که جهت ادامه راه همسر فقیدش پای در این عرصه مهم خدمت رسانی به مردم فهیم و شریف دیارش خرم آباد و چگنی نهاده است . انشاءا… مردم فهیم و اندیشمند خرم آباد و چگنی نیز با هوشیاری کامل و آگاهانه ایشان را که نیز همانند همسر مرحومش از دردآشنایان استان بویژه شهرستانهای خرم آباد و چگنی هستند را در این امر خطیر همراهی و پشتیبانی نمایند.

[پاسخ]

همشهری در گفته :

روحش شاد با خواندن متن واقعا گریستم خداوند بهتان صبر دهد

[پاسخ]

شاهیوند از تهران در گفته :

من هم این غم بزرگ از دست دادش دانشمند عزیز دکتر هوشیار ملکی طولابی از ایل بزرگ شاهیوند

را به خانواده گرامیش تسلیت میگم و از خداوند طلب صبر برای خانواده اش را مطلبم

روحش شاد و یادش گرامی .

[پاسخ]

مقیم تهران در گفته :

خداوند روحش را قرین رحمت فرماید

[پاسخ]

علیرضا در گفته :

حرکت شجاعانه و جسورانه این زن مرا به یاد شجاعتهای زن اسطوره ای لر «قدم خیر» انداخت. شاید قدم خیر معاصر باشد ایشان!

[پاسخ]

مصطفی گلی جودکی در گفته :

خداوند تبارک تعالی

[پاسخ]

سعید طولابی روستای پاپی اباد _چاه ذلفقار در گفته :

افرین بر غیرتت بانوی شجاع در راهت استوار بمانو سست نشو واصلا به کنایات مردم تو جه نکن که انشاالله موفقی

[پاسخ]

طولابی در گفته :

با سلام و ابراز تاسف
ضرب المثل لری می گوید
هر کی به فکر خویش است چونه به فکر ریش است

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :