کد خبر : 81412
تاریخ انتشار : ۶ دی ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 123 بازدید

رسانه ها در فرهنگ سازي و برقراري امنيت نقش بسزايي دارند

معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان، با اشاره به اين كه امنيت يک محصول جمعي است، نقش رسانه را در فرهنگ سازي، ارتقاء آگاهي و برقراري امنيت جامعه مهم دانست.

 

IMAGE11451210800567

 

به گزارش میرملاس: سرهنگ “رضا شيراوژن” در نشست تعاملي با مدير خبرگزاري ايرنا لرستان “شاهين فرشاد” با اشاره به اين که رسانه پل ارتباطي مردم و مسئولان است، گفت: هدف پليس ناامن کردن محيط براي برهم زنندگان نظم عمومي و افراد قانون گريز است.

 

وي در ادامه با بيان اين كه امروزه امنيت ملي به عنوان يکي از عمده ترين اولويت هاي فراروي دولت مطرح است، گفت: بالا بردن ضريب امنيت از طريق شناسايي و رفع تهديدهاي موجود يکي از دغدغه هاي نخبگان و حاکمان سياسي در جوامع مختلف به شمار مي رود.

 

معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان لرستان با تاكيد بر افزايش آگاهي‌ اجتماعي در کاهش آسيب‌هاي اجتماعي جامعه،گفت: آگاه‌سازي تنها با مشارکت بيشتر رسانه‌ در عرصه‌هاي مختلف قابل دسترسي است.

 

وي جايگاه و نقش مطبوعات و رسانه را در جهت فرهنگ سازي و ارتقاء آگاهي مردم، بسيار ارزشمند و تاثير گذار دانست.

 

“شيراوژن” با اشاره به اين كه جستجوي امنيت يکي از مهمترين کنش ها و انگيزه هاي انساني است، تصريح كرد: اين کنش با جوهر هستي انسان، پيوندي ناگسستني دارد چرا که حفظ ذات و صيانت نفس همواره از اساسي ترين ميل هاي انسان بوده و هست.

 

وي مهمترين نياز هر جامعه را تأمين امنيت جامعه دانست و بيان داشت: از ديدگاه اسلام امنيت يکي از اصول زندگي فردي و جمعي، زمينه ساز بهره وري از مزايا و مواهب حيات و تکامل بشر و يکي از مقدس ترين آرمان هاست.

 

معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان با تاكيد بر اين كه امنيت ملي جمهوري اسلامي ايران از عوامل و متغيرهاي مستقل گوناگوني تأثير مي پذيرد، گفت: عملکرد رسانه و مطبوعات نيز مي تواند در چارچوب اين متغيرهاي مستقل قرار گيرد اما آنچه از اهميت زيادي برخوردار است، مکانيسم اثرگذاري مطبوعات بر امنيت ملي است.

 

در ادامه مدير خبر گزاري ايرنا لرستان “شاهين فرشاد”، آمادگي خود را جهت همکاري و تعامل با نيروي انتظامي در اطلاع رساني و انتشار اخبار، گزارش ها و موفقيت هاي پليس در زمينه هاي انتظامي اجتماعي و ترافيکي از طريق رسانه هاي مربوطه اعلام و خواستار برگزاري جلسات هم انديشي کارشناسان اجتماعي با خبرنگاران و اصحاب رسانه به صورت منظم و مستمر شد.*

منبع:پایگاه خبری پلیس

 

درج شده توسط : محمد ابراهیمی فرد/ دبير سرويس فناوري و دانلود"ميرملاس "

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :