کد خبر : 81590
تاریخ انتشار : ۱۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 9 بازدید

سامانه جدید برف و باران در راه است

  به گزارش ميرملاس ؛‌  سامانه بارشی جدید که روز پنجشنبه  وارد کشور شد، به صورت برف در استان های کهگیلویه و بویر احمد، فارس، چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات خوزستان، ایلام، کرمانشاه، لرستان، همدان، مرکزی، کردستان و آذربایجان غربی و شرقی ادامه خواهد داشت. مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از افزایش بارش در […]

26227_142

 

به گزارش ميرملاس ؛‌  سامانه بارشی جدید که روز پنجشنبه  وارد کشور شد، به صورت برف در استان های کهگیلویه و بویر احمد، فارس، چهارمحال و بختیاری، ارتفاعات خوزستان، ایلام، کرمانشاه، لرستان، همدان، مرکزی، کردستان و آذربایجان غربی و شرقی ادامه خواهد داشت.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از افزایش بارش در نتیجه ورود سامانه بارشی جدید از نوار غربی کشور در روز جمعه، 11 دی خبر داد و افزود: برای تهران در روز شنبه بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود.

احد وظیفه گفت: در روز جمعه 11 دی، با ورود سامانه بارشی دیگری از نوار غربی کشور بر میزان بارش باران و برف در این ناحیه افزوده شده و تا انتهای روز، نیمه غربی کشور و به صورت پراکنده مناطق مرکزی و در انتهای روز مناطق شرق کشور را فرا خواهد گرفت و شدت بارش در این روز در جنوب غرب و غرب کشور خواهد بود.

 

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه در روز شنبه از شدت بارش در شمال غرب کشور کاسته می‌شود و بارش پراکنده باران و برف در این مناطق پیش‌بینی می‌شود، گفت: در مناطق جنوبی کشور بارندگی از شدت قابل ملاحظه‌ای برخوردار خواهد بود و در سواحل شمالی کشور و ارتفاعات البرز بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود.

همچنین با حرکت این سیستم به سمت شرق، در منطقه شرق کشور نیز بارش باران و در ارتفاعات بارش برف رخ می‌دهد.

وظیفه در مورد وضعیت هوای استان تهران طی روزهای آتی اظهار کرد: آسمان تهران امروز جمعه 11دی ابری، در بعدازظهر بارش باران و برف، در پاره‌ای نقاط مه با حداکثر و حداقل دمای 8 و 5 درجه سانتیگراد و در روز شنبه 12 دی، بارش باران و برف، گاهی وزش باد، کمترین با حداکثر و حداقل دمای 10 و 1 درجه سانتیگراد خواهد بود.

معاون پایش و نظارت اداره حفاظت محیط زیست استان تهران هم گفت: بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی و احتمال بارش باران برای روزهای آینده، از امروزهوای پایتخت سالم می‌شود.

محمد رستگاری افزود: با توجه به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی و احتمال بارش باران برای روز آینده، احتمالا هوای امروز تهران سالم خواهد بود و برای روز شنبه نیز مشکل جدی نیست و شاخص آلودگی هوا مثل روزهای گذشته نخواهد بود.

شاخص کیفی هوای تهران تا ظهر پنجشنبه، در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است./شبكه خبر 

 

 

درج شده توسط : امیرحسین آزادبخت " سرویس خبر میرملاس "

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :