کد خبر : 81854
تاریخ انتشار : ۱۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 16 بازدید

مراقب کلاهبرداري‌هاي آنلاين باشيد

اغلب مردم از کارت‌هاي اعتباري استفاده مي‌کنند و از اين طريق بيشترين فرصت را در اختيار کلاهبرداران آنلاين اينترنتي قرار مي‌دهند.

IMAGE11452170297329

به گزارش سرویس فناوری /میرملاس: اغلب مردم از کارت‌هاي اعتباري استفاده مي‌کنند و از اين طريق بيشترين فرصت را در اختيار کلاهبرداران اينترنتي قرار مي‌دهند، کلاهبرداران آنلاين با روش‌هايي بسيار آسان و بدون نياز به قدرت فيزيکي و آمادگي بدني، توسط مهارت‌هاي برنامه‌نويسي به اهدافشان مي‌رسند، يعني اگر کلاهبرداران اينترنتي به قوانين احترام مي‌گذاشتند و بجاي جرايم اينترنتي بدون ثمر از تخصص خود استفاده مي‌کردند، مي‌توانستند تبديل به برنامه نويس، مدير يا طراح سيستم‌هاي امنيتي شوند.

در راستاي اطلاع رساني و پيشگيري از اين نوع کلاهبرداري هشدارهاي ذيل را به عموم شهروندان ارائه مي دهيم که ضروريست ضمن هوشياري ،نسبت به کاربردي کردن آن اقدام کنند.

 

* سرقت کلمه عبور با استفاده از بدافزارها کار ساده‌اي نيست ولي مجرمان سايبري معمولا از روش‌هاي ساده‌تر مانند فيشينگ استفاده مي‌کنند که امروزه اين روش بسيار گسترده شده است و هر زمان که دسترسي به اينترنت ميسر باشد اين خطر در کمين کاربران است، به همين دليل نبايد رمز کارت اعتباري و CVV و نام کاربري را در اختيار دوستان و کارمندان بانک هم قرار داد.

* قبل از ورود به سيستم پرداخت آنلاين بانک مطمئن شويد که از يک وب سايت جعلي با اتصالي بدون محافظت استفاده نکنيد. يک URL جعلي مي تواند حروف، اعداد و يا نمادهاي اضافي در خود داشته باشد ، البته شما مي‌توانيد اصول محافظت (يا رمزگذاري) را به واسطه دو نشانه تشخيص دهيد يکي به شکل قفل قبل از آدرس وب سايت قرار مي‌گيرد و ديگري حرف “s” است که بايد در آغاز آدرس و در https قرار داشته باشد.

 

* هميشه بعد از اتمام کارهاي آنلاين بانکي روي گزينه خروج کليک کنيد، هيچگاه مرورگر را نبنديد و يا بر روي گزينه بازگشت کليک نکنيد، هرگز وقتي در اتصال با شبکه‌هاي واي‌فاي عمومي مانند (کافي‌شاپ‌ها، هتل‌ها و رستوران‌ها) هستيد کارهاي بانکي و معاملات مالي را انجام ندهيد.

* شما بايد از کلمه عبوري قوي و منحصر بفرد استفاده کنيد و از دو عامل احراز هويت براي حفاظت از حساب‌هاي مالي خود بهره بگيريد، در واقع حفظ کردن يک کلمه عبور ترکيبي سخت نيست اما با اين حال اگر از حفظ کردن اين کلمات مهم خسته شده ايد مي توانيد از برنامه مديريت کلمه عبور استفاده کنيد.

* متاسفانه هيچ راه حل جهاني وجود ندارد تا ما از تروجان ها در امان بمانيم، تروجان ها مي‌توانند در برنامه‌هاي کاربردي تلفن‌هاي همراه وجود داشته باشد و زماني که پيامک‌هاي رهگيري که از بانک برايتان ارسال مي‌شود را تحت نظر بگيرند تا در زمان درست به حساب‌هاي بانکي‌تان دسترسي پيدا کنند. 

 

هيچ کاربري از دست تروجان‌ها در امان نمي ماند حتي کاربراني که از فروشگهاي App و يا Play Store استفاده مي کنند هم نمي توانند بگويند صد در صد در امنيت سايبري قرار دارند، به همين دليل نصب نرم افزارهاي امنيتي قابل اعتماد بر روي گوشي‌هاي هوشمند، تبلت‌ها، لپ‌تاپ‌ها و رايانه‌هاي شخصي بسيار مهم و لازم است.

به ياد داشته باشيد که اين راهکارها را در هنگام انجام معاملات آنلاين استفاده کنيد چون کار مجرمان سايبري بسيار سخت خواهد شد و به عنوان يک قاعده مجرمان سايبري تنبل تر از آن هستند که بخواهند دوباره براي کلاهبرداري از شما نقشه بکشند، پس به دنبال قرباني ديگري مي‌روند./پایگاه خبری پلیس ایران

 

 

درج شده توسط : محمد ابراهیمی فرد/ دبير سرويس فناوري و دانلود"ميرملاس "

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :