کد خبر : 82079
تاریخ انتشار : ۲۴ دی ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 45 بازدید

انتشار کلیپ صوتی بیانات رهبر انقلاب درباره اهداف و روش های نفوذ دشمن

پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای،گزیده ای از بیانات رهبر انقلاب درباره اهداف و شیوه های نفوذ دشمن در ارکان نظام جمهوری اسلامی را با عنوان نفوذ موریانه وار منتشر کرد.

81920875-70446392

 

به گزارش میرملاس:به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای،رهبر معظم انقلاب اسلامی در 6ماه گذشته توجه ویژه ای به موضوع «نفوذ دشمن» داشته و این کلیدواژه ، از پرتکرارترین کلیدواژه ها در بیانات ایشان در این مدت بوده است،اما همزمان با نزدیک شدن به ایام انتخابات، ایشان به گوشزد کردن خطر «نفوذ دشمن» از طریق انتخابات پرداخته و فرمودند: «مردم در باب انتخابات باید خیلی متوجّه این باشند. اگر فرض کنیم عنصر نفوذی به شکلی وارد مجلس شورای اسلامی بشود یا وارد مجلس خبرگان بشود یا در ارکان دیگر نظام نفوذ بکند، مثل موریانه از داخل میجَود و پایه ها را سست میکند و فرو می ریزد.»
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری به صورت همزمان روز هفتم اسفندماه 1394 در سراسر کشور برگزار می شود.

بیانات ایشان که در این مجموعه در پایگاه اطلاع رسانی KHAMENEI.IR منتشر شده به این شرح است:
* نفوذ موریانه وار برای فروریختن پایه های نظام از درون
یک مسئله مسئله ی نفوذ است؛ نفوذ، ما این مسئله ی نفوذ را در قضیّه ی برجام و پس از برجام مطرح کردیم؛ این خیلی مسئله ی عجیب و خیلی مسئله ی مهمّی است. کسانی که در مسائل گوناگون دسترسی به اطّلاعات دارند، خوب می دانند که چه دامی برای کشور گسترده اند یا می خواهند بگسترانند برای نفوذ کردن در حصن و حصار اراده و فکر و تصمیم ملّت ایران، با انحاء مختلفِ تدابیر و سیاست ها و توطئه ها؛ این الان در جریان است؛ مردم در باب انتخابات باید خیلی متوجّه این باشند. اگر فرض کنیم عنصر نفوذی به شکلی وارد مجلس شورای اسلامی بشود یا وارد مجلس خبرگان بشود یا در ارکان دیگر نظام نفوذ بکند، مثل موریانه از داخل میجَود و پایه ها را سست میکند و فرو میریزد؛ قضیّه این جوری است.(بیانات در دیدار ائمه جمعه سراسر کشور 1394.10.14)

* نفوذ موردی؛ هدف: تغییر تصمیم افراد مؤثر
نفوذ موردی خیلی نمونه دارد، معنایش این است که فرض کنید شما یک دم ودستگاهی دارید، یک مسئولی هستید؛ یک نفر را با چهره ی آرایش شده، بزک شده، با ماسک در مجموعه ی شما بفرستند؛ شما خیال کنید دوست است درحالی که او دوست نیست، تا او بتواند کار خودش را انجام بدهد؛ گاهی جاسوسی است که این کمترینش است؛ یعنی کم اهمّیّت ترینش جاسوسی است، خبرکشی و خبردهی است؛ گاهی کارش بالاتر از جاسوسی است، تصمیم شما را عوض می کند. شما یک مدیری هستید، یک مسئولی هستید، تصمیم گیر هستید، می توانید یک حرکت بزرگ یا مؤثّری انجام بدهید، اگرچنانچه این حرکت را این جور انجام بدهید این به نفع دشمن است، او می آید کاری می کند که شما حرکت را این جور انجام بدهید؛ یعنی تصمیم سازی. در همه ی دستگاه ها سابقه هم دارد؛ فقط هم دستگاه های سیاسی نیست، دستگاه های روحانی و دینی و مانند اینها هم همیشه وجود داشته.(بیانات در دیدار فرماندهان گردان های بسیج 1394.09.04)

* نفوذ جریانی؛ هدف: تغییر نگاه و فکر افراد مؤثر
منتها از این [نفوذ موردی] خطرناک تر، نفوذ جریانی است. نفوذ جریانی، یعنی شبکه سازی در داخل ملّت؛ به وسیله ی پول که نقش پول و نقش امور اقتصادی اینجا روشن می شود. عمده ترین وسیله دو چیز [است ]؛ یکی پول، یکی هم جاذبه های جنسی. افراد را جذب کنند، دور هم جمع کنند؛ یک هدف جعلی و دروغین مطرح کنند و افراد مؤثّر را، افرادی که میتوانند در جامعه اثرگذار باشند، بکشانند به آن سمت مورد نظر خودشان. آن سمت مورد نظر چیست؟ آن عبارت است از تغییر باورها، تغییر آرمان ها، تغییر نگاه ها، تغییر سبک زندگی؛ کاری کنند که این شخصی که مورد نفوذ قرار گرفته است، تحت تأثیر نفوذ قرار گرفته، همان چیزی را فکر کند که آن آمریکایی فکر می کند؛ یعنی کاری کنند که شما همان جوری نگاه کنی به مسئله که یک آمریکایی نگاه میکند -البتّه یک سیاستمدار آمریکایی، به مردم آمریکا کاری ندارد- همان جوری تشخیص بدهی که آن مأمور عالی رتبه ی سیا تشخیص میدهد؛ در نتیجه همان چیزی را بخواهی که او می خواهد. بنابراین خیال او آسوده است؛ بدون اینکه لازم باشد خودش را به خطر بیندازد و وارد عرصه بشود، شما برای او داری کار میکنی؛ هدف این است، هدف نفوذ این است؛ نفوذ جریانی، نفوذ شبکه ای، نفوذ گسترده؛ نه موردی. اگر این نفوذ نسبت به اشخاصی انجام بگیرد که اینها در سرنوشت کشور، سیاست کشور، آینده ی کشور تأثیری دارند، شما ببینید چه اتّفاقی می افتد؟ آرمانها تغییر پیدا خواهند کرد، ارزشها تغییر پیدا خواهد کرد، خواستها تغییر پیدا خواهد کرد، باورها تغییر پیدا خواهد کرد.

* تغییر جهت گیری در دستگاه های مدیریتی
نفوذ سیاسی هم این است که در مراکز تصمیم گیری، و اگر نشد تصمیم سازی، نفوذ بکنند. وقتی دستگاه های سیاسی و دستگاه های مدیریتی یک کشور تحت تأثیر دشمنان مستکبر قرار گرفت، آن وقت همه ی تصمیم گیری ها در این کشور بر طبقِ خواست و میل و اراده ی مستکبرین انجام خواهد گرفت؛ یعنی مجبور می شوند. وقتی یک کشوری تحت نفوذ سیاسی قرار گرفت، حرکت آن کشور، جهت گیری آن کشور در دستگاه های مدیریّتی، بر طبق اراده ی آنها است؛ آنها هم همین را می خواهند. آنها دوست نمی دارند که یک نفر از خودشان را بر یک کشوری مسلّط بکنند، مثل آن چیزی که در اواخر قرن 19 و اوایل قرن 20 در هند این کار را کردند؛ از خودشان آنجا مأمور داشتند؛ یک نفر از انگلیس رئیس هند بود. امروز این امکان پذیر نیست؛ برای آنها بهتر این است که از خود آن ملّت کسانی در رأس آن کشور باشند که مثل آنها فکر کنند، مثل آنها اراده کنند، مثل آنها و بر طبق مصالح آنها تصمیم بگیرند؛ این نفوذ سیاسی است. [هدف این است که ] در مراکز تصمیم گیری نفوذ کنند، اگر نتوانستند در مراکز تصمیم سازی [نفوذ کنند]؛ زیرا جاهایی هست که تصمیم سازی می کند. اینها کارهایی است که دشمن انجام میدهد.(بیانات در دیدار فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی 1394.06.25)

* اختلال در باورهای انقلابی و دینی
ضدّ انقلاب امروز از طرق مختلفی وارد میشود. یکی از راه های ورود و نفوذ ایجاد خلل در باورها است؛ باور انقلابی، باور دینی. در معرفتهای انقلابی و دینی اختلال ایجاد میکنند؛ رخنه کردن در اینها است.(بیانات در دیدار فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی 1394.06.25)

* نفوذ کردن با هدف اختلاف اندازی داخلی
یکی از کارهای مهم آنها [آمریکایی ها] این است که با روش های موذیانه و موریانه وار، بین ما اختلاف بیندازند؛ این جزو کارهای رائج اینهاست، این کار را از قدیم انجام می دادند. البته متبحر و کارشناس کامل این کار، انگلیسی های خبیثند؛ آنها در زمینه ی ایجاد اختلاف، از همه کارشناس ترند؛ آمریکائی ها پیش آنها شاگردی می کنند، از آنها یاد می گیرند! ایجاد اختلاف از راه های نفوذ، مثل موش های دزد، مثل موریانه، وارد شدن و نفوذ کردن؛ اینها جزو کارهای متعارف آنهاست. ما باید حواسمان جمع باشد. باید اختلافات به حداقل برسد.(بیانات در دیدار دانش آموزان و دانشجویان 1391.08.10)

* «براندازی»، «استحاله»، «استفاده از عناصر نفوذپذیر» سه هدف دشمن
هدف هایی که آنها دنبال می کردند، در درجه ی اول، سقوط انقلاب و سقوط نظام جمهوری اسلامی بود. هدف اول، براندازی بود. هدف بعدی این بود که اگر براندازی نظام جمهوری اسلامی تحقق پیدا نکند، انقلاب را استحاله کنند؛ یعنی صورت انقلاب باقی بماند، اما باطن انقلاب، سیرت انقلاب، روح انقلاب از بین برود. در این زمینه خیلی تلاش کردند؛ که آخرین نمایشنامه ی آنها که روی صحنه آمد، همین فتنه ی 88 بود. در حقیقت، یک تلاشی بود. یک عده ای در داخل، به خاطر حب به نفس، حب به مقام -از این قبیل امراض خطرناک نفسانی- اسیر این توطئه شدند. من بارها گفته ام؛ طراح و نقشه کش و مدیر صحنه، در بیرون از این مرزها بود و هست. در داخل با آنها همکاری کردند؛ بعضی دانسته، بعضی ندانسته. این هم هدف دوم.
هدف سوم هم باز این بود و هست که کاری کنند که اگر نظام اسلامی باقی می ماند، از عناصر ضعیف النفسی که می توان در آنها نفوذ کرد، استفاده کنند و اینها را در مسائل کشور، در واقع طرف های اصلی خودشان قرار بدهند. بالاخره نظامی به وجود بیاید و ادامه پیدا کند که قدرت کافی نداشته باشد، ضعیف باشد، مطیع باشد -عمده این است که سرسپرده باشد، مطیع باشد- در مقابل آمریکا نایستد، قد علم نکند. اهداف اینهاست.(خطبه های نماز جمعه تهران + ترجمه خطبه عربی 1398.11.15)

* استفاده از عناصر انقلاب
همه بدانند که امروز دشمنان نظام جمهوری اسلامی از برکندن این بنیان مستحکم، احساس عجز می کنند؛ سعی شان این است که به وسائل گوناگون، به دست خودِ کسانی که تو این انقلاب بودند و هستند، از این محتوا ذره ذره بکنند. جمهوری اسلامی، اسمش جمهوری اسلامی باشد، اسمش نظام انقلابی باشد، اما از محتوای اسلام، از محتوای انقلاب در آن خبری نباشد. اسم چه ارزشی دارد؟ محتوا لازم است؛ محتوا مهم است. وظیفه ی من، وظیفه ی شما این است که از محتوای انقلابی، از اصول با ارزشِ انقلاب دفاع کنیم و نگذاریم این مبانی با ارزش و این ارزش های والا نادیده گرفته بشود؛ این وظیفه ی ماست.(بیانات در دیدار جمعی از مردم آذربایجان شرقی 1387.11.28)

* نفوذ دادن عناصر مخالف امام و انقلاب به بدنه حاکمیت
دشمنان اسلام، این آرزو را به گور خواهند برد که ببینند در ارکان نظام اسلامی کسانی وجود دارند که می خواهند با اصول امام و راه روشن این انقلاب و نظام اسلامی مبارزه کنند و میتوانند در دستگاهها و ارکان نظام جمهوری اسلامی مؤثّر باشند.
همّت دشمن این است که عناصر بیگانه را به داخل بدنه های حکومت نفوذ دهد. ممکن است دشمن بتواند یا توانسته باشد عناصری را به داخل مجموعه ی مسئولان نفوذ دهد، یا عناصر ضعیف و سست همّتی را به سمت خود جلب کند؛ اما این به هیچ وجه به کار دشمن نخواهد خورد؛ چون اصول امام، اصول انقلاب و پایه های مستحکم آن مورد قبول مسئولان نظام و قوای سه گانه و همه ی دست اندرکاران اصلی این کشور است و پشتوانه ی محکم آن هم این ملت بزرگ است. هر که از این راه تخطّی کند به سقوط خود کمک کرده است.(بیانات در سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) 1382.03.14)

* تبلیغات و شایعه سازی علیه جمهوری اسلامی
مقصود از این تبلیغات و شایعه سازی ها چیست؟ مقصود این است که آن وجهه ی عظیمی را که انقلاب اسلامی در میان مسلمانان و حتی غیر مسلمانانِ دنیا پیدا کرده است از بین ببرند. منشأ همه ی اخبار دروغ و غلطی که در خبرگزاریها و تبلیغات است، اینهاست. میخواهند انتقام بگیرند…
این واقعیت قضیه است. لذاست که آنها شایعه پراکنی و دروغسازی می کنند. بالأخره تبلیغات آنها هم از تبلیغات ما قوی تر است. چون آن همه ابزارهای مجهّزی که آنها دارند، ما نداریم. آنها همه جا تبلیغات دارند. پول زیادی خرج می کنند؛ رادیوهای زیادی دارند؛ میخواهند در داخل نفوذ کنند؛ میخواهند در خارج به تجهیز دشمنان ما بپردازند و دوستان ما را از انقلاب جدا کنند. بنابراین، تبلیغات زیادی انجام میدهند. اینها را شما بدانید!(بیانات در خطبه های نمازجمعه 1373.11.14)

 

 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :