کد خبر : 82150
تاریخ انتشار : ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 13 بازدید

تکذیب منتفی شدن برگزاری انتخابات الکترونیک

در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز در صورت حصول توافق نهائی بین وزارت کشور و شورای نگهبان؛ ان شاالله، اخذ رأی و شمارش آراء در تعدادی از حوزه های انتخابیه به صورت الکترونیک،‌ اجرا خواهد شد.

 

صندوق الكترونيك

 

به گزارش میرملاس:به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور،‌ در پی انعکاس خلاف واقع مصوبه امروز مجلس شورای اسلامی در برخی از رسانه ها و انتشار تیترهای خبری غلطی با مضمون منتفی شدن برگزاری انتخابات الکترونیک ،‌ وزارت کشور،‌ اطلاعیه ای منتشر کرد.
در پی انعکاس خلاف واقع مصوبه امروز مجلس شورای اسلامی در برخی از رسانه ها و انتشار تیترهای خبری غلطی نظیر” برگزاری انتخابات الکترونیک منتفی شد” به استحضار ملت شریف ایران و اصحاب محترم رسانه می رساند، تصمیم روز جاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بررسی مفاد اعاده شده از سوی شورای محترم نگهبان در خصوص طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، مطلقاً به معنای عدم مجوز قانونی برای برگزاری انتخابات کاملاً الکترونیک نمی باشد. بعلاوه تغییری در روند تعامل بین وزارت کشور و شورای محترم نگهبان در امر انتخابات الکترونیک واقع نشده است و همچنان که در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با توافق بین وزارت کشور و شورای محترم نگهبان؛ اخذ رأی و شمارش آراء در 14 حوزه انتخابیه به صورت الکترونیک انجام شد و نتایج انتخابات به تأیید شورای محترم نگهبان رسید و نامزدهای منتخب وارد مجلس شورای اسلامی شدند، در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز در صورت استمرار تعامل فی مابین و حصول توافق نهائی بین وزارت کشور و شورای نگهبان؛ ان شا اله، اخذ رأی و شمارش آراء در تعدادی از حوزه های انتخابیه به صورت الکترونیک برگزار خواهد شد.
بدیهی است در صورت ضرورت، اصلاحات مورد نیاز در آئین نامه اجرائی قانون انتخابات، با تفاهم شورای محترم نگهبان اعمال خواهد شد.

 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

دیدگاه ها

همشهری ۱ در گفته :

با سلام. لطفاً اسامی تایید صلاحیت شده ها توسط هیئت نظارت اعلام شود. تشکر

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :