کد خبر : 82272
تاریخ انتشار : ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 25 بازدید

مراسم پاسداشت خواننده سرود حماسی «دایه‌دایه» برگزار می شود

مراسم پاسداشت استاد محمد میرزاوند خواننده سرودهای حماسی و به یادماندنی «دایه دایه » و «سوار» در دوران دفاع مقدس روز سه‌شنبه ششم بهمن ماه در فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود.

13941028000538_PhotoA

 

به گزارش میرملاس: مراسم پاسداشت استاد محمدمیرزاوند خواننده سرودهای حماسی و خاطره برانگیز دفاع مقدس یعنی «دایه‌دایه» و «سوار» با عنوان «حنجره زخمی» روز سه‌شنبه ششم بهمن ماه از ساعت 18 تا 20 در فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود.

در این مراسم از هنرمندان نامدار لرستان و موزیسین‌های بزرگ کشور دعوت به عمل آمده است. علی‌اکبر شکارچی و فرج علیپور نوازندگان نامدار کمانچه و ایرج رحمانپور خواننده شهیر لرستانی نیز از میهمانان ویژه این مراسم خواهند بود که با سخنرانی و هنر خود یاد این استاد شایسته موسیقی را گرامی می‌دارند.

محمد میرزاوندی برجسته‌ترین خواننده بعد از انقلاب لرستان بود که آهنگ‌های حماسی وی از جمله «دایه‌دایه» و «سوار» در زمره معروف‌ترین و تاثیرگذارترین آهنگ‌های دفاع مقدس قرار گرفت. متاسفانه در سال 68 در اوج توانایی و فعالیت، این خواننده دچار سکته مغزی شد و از خوانندگی فعال بازماند تا اینکه پس از گذشت 27 سال و طی دوره‌های درمانی توانست یک آهنگ جدید را به یاد دوران افتخار گذشته بخواند.

 

 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

دیدگاه ها

فاطمه در گفته :

فرهنگسرای اندیشه کجاست؟

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :