کد خبر : 82384
تاریخ انتشار : ۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 21 بازدید

ماجرای پست اینستاگرامی وزیر بهداشت/ «نورخدا» کجاست؟

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آخرین پست اینستاگرامی خود با عنوان «نور خدا اینجاست» از اولین شهید زنده کشور سخن گفت.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آخرین پست اینستاگرامی خود با عنوان «نور خدا اینجاست» از اولین شهید زنده کشور سخن گفت.

به گزارش میرملاس : در پست اینستاگرامی سید حسن قاضی زاده هاشمی آمده است: در واپسین ساعات دیشب، توفیق یافتم به عیادت اولین شهید زنده کشور و دیدار با خانواده ای در استان لرستان بروم؛ که هشت سال است رنج ناشی از ترورریسم را به جان خریده اند و با شرایطی سخت، اما با افتخار و سربلندی روزگار می گذرانند.

 می شد با تمام وجود عطر ایثار را در کلبه پر مهرشان بویید و مفهوم از خودگذشتگی را لمس کرد؛ می شد شمیم شهامت و جوانمردی او را در تماشای قاب عکسی که بالای سرش بود و برق جوانی چشمانش را روایت می کرد، استشمام کرد. و چقدر دردآور است، دیدن کوه استواری که هشت سال است، بی رمق به روی تخت افتاده و زندگی نباتی دارد.

 همسر فداکار او، چه بسا در ایثار و از خودگذشتی، رتبه ای کمتر نداشته باشد. این همه سال با مهربانی و پرستاری بر بالین وی، تلاش می کند سایه سترگ او را بر سر کودکانش حفظ کند؛ و چه عشقی ستودنی.

پسرک نوجوان خانواده هم اینگونه است. با افتخار و بی گلایه به همراه مادر از پدر پرستاری می کرد. قطعا او هم، با هر بار دیدن قاب عکس سالهای دور و چهره شاداب و جوان پدر، همچون همه ما بغضی سخت گلویش را می فشرد. به او گفتم پدر تو یک قهرمان است.

قهرمانی که برای صیانت از امنیت ما و هموطنانمان به دل خطر رفته و برای پاسداری از وطن در مقابل گروهک تروریستی ریگی به درجه صد در صد جانبازی نایل شده است.

از خداوند مهربان برای جانباز عزیز «سید نورخدا موسوی» شفای عاجل می خواهم و برای خانواده اش سلامتی و اجر و  توفیق روزافزون آرزو می کنم.

فراموش نکنیم امنیت وجب به وجب خاک این سرزمین را مرهون جان فشانی های امثال نورخداها هستیم. در تمام لحظاتی که خدمتش بودم، درونم می گفت؛ «نور خدا» اینجاست.

ماجرای شهید زنده لرستانی

حکایت شهید زنده لرستانی، روایت مردی است که سالهاست روی تخت دراز کشیده و به آسمان خیره شده است و با نگاهش با همه وجودمان زمزمه می کند، جانباز ۱۰۰ درصد «سید نورخدا موسوی منفرد» نزدیک هشت سال است در حالت کما همینطور خیره به سقف اتاق می نگرد و انگار در عمق نگاهش چیزی است که مسحورمان می کند؛ نه تنها ما را بلکه هر کسی را که اینجا قدم گذاشته و جادو شده است.

می گویند هر روز از هر جای ایران دوستان و آشنایانی به نیت زیارت «شهید زنده» می آیند؛ جانبازی که رد گلوله گروه تروریستی و ملعون ریگی را می توان روی پیشانی اش گرفت، «نور خدا» نماد است، نشانه است؛ نشانه ای از پاسداشت عزت و حفظ خاکی که برایمان بیش از همه دنیای خاکی می ارزد!

اردیبهشت ماه سال ۹۱ بود که به نیت نخستین زیارت راهی این خانه شدیم؛ جایی که «نور خدا» سالهاست جا خوش کرده و برای خودش زیارتخانه ای شده است؛ هر کسی دلتنگ می شود که رد بهشت را در همین دنیا بگیرد به دیدار جانباز ۱۰۰ درصدی می آید که روحش شاید نزد خدا روزی می خورد و ما اینجا برای دل خودمان جسمش را نگه داشته ایم.

کبری حافظی زنی که باید به احترام او ایستاد در این سالها پرستار همسرش بوده است، حرفهایش را در مورد روز حادثه و جانبازی «نورخدا» این گونه روایت می کند:  همه چیز در عملیات کمین در شرق زاهدان و در نبرد با گروهک ریگی اتفاق افتاد. می گوید «سید» مرخصی داشته و قرار بوده همان روز برگردد ولی نوبت مرخصی اش را به همکارش می دهد تا توفیق حضور داشته باشد. می گوید اگر این مقاومت نبود شاید فاجعه ای رخ می داد، شاید!

این روزها هرکسی به لرستان می آید، به زیارت «نورخدا» می رود، جایی که یک «شهید زنده» روی تخت به چشمان آسمان خیره مانده است، اینجا جادویی به وسعت نگاه یک شهید جاریست، با وضو وارد شوید، به نیت«قربة إلی الله»…

منبع:مهر

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

دیدگاه ها

محمدصادق نادری در گفته :

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت خانواده این شهید زنده که ما ایرانیها امنیت و آرامش رو مدیون این شهدا و جانبازان و ایثارگرانمون هستیم،انشاالله بتونیم پاسدار این رشادتها و جانفشانیهای این سروران گرامی باشیم،اجر همه این عزیزان با آقا امام حسین(ع)

عارف در گفته :

اجرکم عندالله

کاظم یاری در گفته :

واقعا دردناکه
اجر این خانواده محترم با سید الشهدا

داود فروغی در گفته :

اجر این شهید زنده و همه جانبازان سرافراز با آقا امام حسین

بي نام در گفته :

ما به احترام اين خانواده ميايستيم ما آرامش خود را مديون اينها ميدانيم درود بر شهدا و ايثارگران

رضا زماني در گفته :

به دريا رفته مي داند مصيبتهاي طوفان را . خانواده محترم موسوي بدانيد كه اجر شما را فقط خدا ميداند و نمي شود آنرا با مقام و پول و پست و حتي بهشت جبران كرد . مطمئن باشيد خدا شما راقابل دانسته كه اين جور مورد لطف و عنايت خودش قرار داده .

نورعلی از سنندج در گفته :

باسلام

قدر این ابر انسانها از بشریت بر نمی آید چرا که ثانیه به ثانیه عمرشان ملائک بر بالین دارند و می نگارند و می نگارند

تا به منزلگه امام شهیدان حسین بن علی (ع) برسند چرا که سید شهدا در انتظار دیدنشان لحظه شماری میکند

خداوند به خانواده های این عزیزان همچنان صبر عطا فرماید

علي شفيعي در گفته :

واقعاماهمه مديون خون شهداهستيم. اجراين شهيدزنده وخانواده محترمش باخداوندمنان

د سوری در گفته :

درود خداوند متعال وتمامی انبیاء الهی ومقربان درگاهش بر این خانواده صبور وایثارگر

شهادت در گفته :

هوالشهید
خداقوت خانواده محترم شهید زنده سید نورخدا موسوی
جناب آقای یاری “دردناک” نیست،سعادت واقعا سعادتی که نصیب سید وخانواده اش شده.
خوش به سعادتشون
التماس دعا سیدجان

مرتضی کاشفی در گفته :

دورود خدا بر چنین جوانهای ما هرجه داریم از این جوانهای ایثارگر است

داريوش كوشكي در گفته :

واقعا خيلي سخته
خدا كمكش كنه .

شیخمرادی از کرمانشاه در گفته :

درود و سلام خداوند بر این شهید زنده وبه خصوص بر همسر وفادار وفرزندش

یحیی آدینه فر در گفته :

خداوند انشاءالله در روز قیامت این شهید زنده را با امام حسین (ع) محشور گرداند و به خانواده این عزیز عزت و بزرگی بدهد.

منوچهر ابراهیمی در گفته :

ملت ایران به احترام شما سر تعظیم فرود خواهند آورد وبر دستانتان بوسه خواهند زد.

علی در گفته :

درود خدا براین مادر مهربان وصبورآجرک الله تعالی

رضاامرایی در گفته :

سلام برشما دلاوروقهرمان.خداوندصبرتان دهد.

اعتباری در گفته :

درود خدا بر شهدای انقلاب
درود بر نورخدا موسوی
درود بر وزیر بهداشت

ناشناس در گفته :

سلام بر تو دلاور که نور خدا را به خانه ات معطوف کردی. تو برای همیشه زنده ای .

زیدی در گفته :

این هانمادق واقعی عشق وقهرمانیندواین خداوملت عزتمندند.

امرایی رومشگانی در گفته :

دکتر هاشمی زنده باشی و سرافراز و سربلند درود خدا بر شما باد به خاطر احترام ویژه ای که به این خانواده ایثارگر گذاشته ای .

احسان بساطی ضرونی در گفته :

درودخدابراین شهید زنده راه وطن .چوایران نباشد تن من مباد

امین در گفته :

درود بر شرفت جانباز عزیز و واقعا خیلی سخته. خدا به این خانواده صبر بده.

ابراهیمی در گفته :

سر بر استان جانانت باید نهاد,انگاه که فرشتگان در حضورت از خود شرمسارند…ارادت ,شیراهن کوه مرد سالهای مخاطره و خاطره…

محمدسوری در گفته :

با سلام.خداوند به حق 14معصوم این خانواده رو در روز قیامت با امام حسین(ع)و دیگر معصومین محشور کند.الحق که اجر خانم موسوی کمتر از این شهید ذنده نیست.اجرکم عندالله

محمدحسين حقي زاده در گفته :

امنيت و آسايش امروز ما در گرو جانفشاني هاي اين عزيزان است. واقعا نور خدا نور ،خداست. اجر همسر مكرم ايشان يك مصداق كامل ايثار و از خودگذشتگي است. خداوند قادر متعال به ايشان و ديگر اعضاي خانواده صبر دهد.

ازاد در گفته :

کیه که قدر این جوونا رو بدونه

آدینه وند در گفته :

از وزیر محترم تشکر میکنم بخاطر این پست وبخاطر همینه که اینقدر توی مردم محبوبه

فرزند شهید در گفته :

چوایران نباشد تن من مباد بدین بروبوم یک تن زنده مباد
بنه حقیر بعنوان یه فرزندشهید قدر جانفشانی این عزیزان را میدانم خدا قدر تان رامیداند نزد خدا ارزش بالایی دارید

مرادی در گفته :

بشکند دستی که به تو تیر زد خداوند مارا به خاطر تو ببخشد خداوند به خانمت وهمچنین به پسر صبر عطا فرماید پسرم تا می توانی مو اظبت کن از پدر ت چون هیچ پاداشی از این بهتر برای تو نیست

قبادی.قم در گفته :

سید جان بنده افتخار هم لباس بودن شما را در ناجا دارم واز چند سال قبل جریان حماسه جنابعالی وفیلم آن درگیری که به این افتخار دست یافتی را مشاهده کردم ولی این را میگوییم حماسه آفرینی همسرمحترمتان نمونه ای از یک دلیری ماندگار است.از آقا پسر سید نورخدا میخوام این مطلب را به نیابت برا سید بخونه

معلم در گفته :

درودوسلام برتمام شهیدان وجانبازان سرافرازوسیدنورخدا که نورخدادرروی زمین است ودرودبرهمسرایشان که درپرستاری ازهمسرش بازنقش معلمیش راچه خوب به نمایش گذاشت وبه همه درس ایثاروفداکاری ووفاداری وخدمت بی منت درراه حق راآموزش دادآفرین برشماخانواده ایثارگر

سوری از رومشگان در گفته :

درود خدا بر شما،فقط و فقط خداوند میتواند اجر شما دهد و بس

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :