کد خبر : 82472
تاریخ انتشار : ۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 74 بازدید

كشف 100 درصدي جرايم سايبري در لرستان

فرمانده انتظامي استان از كشف 100 درصدي جرايم سايبري توسط پليس فتا اين فرماندهي از اول سال جاري تاكنون، خبر داد.

IMAGE11453615835769

 

به گزارش میرملاس: سردار “محمد قنبري” در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، گفت: امروزه مطالبات گسترده با منابع محدود باعث افزايش مسائل اجتماعي مانند طلاق، اعتياد، بيكاري، زورگيري، مزاحمت‌هاي خياباني، شرارت، جرايم اينترنتي و فعاليت هاي غيرفرهنگي در فضاي مجازي شده كه پليس فتاي فرماندهي انتظامي لرستان همواره با رصد فضاي مجازي موفقيت هاي چشمگيري را در اين زمينه داشته است.

 

وي با اشاره به افزايش چشمگير جرايم فضاي مجازي، افزود: از اول سال جاري تاكنون،كارشناسان پليس فتاي استان موفق به كشف 100 درصدي جرايم رخ داده در فضاي مجازي، شدند.

فرمانده انتظامي استان لرستان، با تاكيد بر ارائه توصيه، آموزش و هشدار هاي پليسي براي شهروندان مبني بر اين که در انجام معاملات مراقب شيادان باشند، گفت: متاسفانه باز هم شاهد کلاهبرداري از حساب برخي از افراد هستيم.

وي تامين امنيت فضاي مجازي و تبادل اطلاعات، صيانت از هويت ديني، ملي و ارزش هاي انساني جامعه در حوزه فضاي سايبري، حفظ حريم شخصي و آزادي هاي مشروط و حفظ زيرساخت هاي جامع كشور در برابر حملات الكترونيكي را از اهداف اصلي پليس فتا بيان کرد.

قنبري با اشاره به اين که برخي از افراد به اشتباه فضاي مجازي را محيطي امن براي انجام اعمال بي ضابطه خود مي دانند، خاطرنشان کرد: اين افراد حتي به خود اجازه مي دهند براي ساير کاربران در فضاي مجازي ايجاد مزاحمت کنند، غافل از اين که پليس فتا رسيدگي به شکايات شهروندان را جزء اولويت كاري خود قرار داده و با برهم زنندگان آرامش رواني افراد در فضاي مجازي، به طور قاطع برخورد مي كند.

وي بابيان اين كه پليس فتاي لرستان نبايد به وضعيت کنوني بسنده کند و همواره به فکر ارتقاء سطح علمي و تخصصي توانمندي هاي خود باشد، گفت: در خصوص انتخابات پيش رو رصد فضاي مجازي بايد به صورت دقيق و همه جانبه تحت پوشش قرارگيرد.

قنبري از شهروندان خواست: در صورت استفاده از شبکه هاي اجتماعي با ارتقاء دانش خود به ديگران اعتماد نکنند چرا که کوچکترين غفلت مي تواند موجب بروز بزرگترين پشيماني شود. *

 

 

درج شده توسط : محمد ابراهیمی فرد/ دبير سرويس فناوري و دانلود"ميرملاس "

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :