کد خبر : 82805
تاریخ انتشار : ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 14 بازدید

بازدید استاندار لرستان از سد حوضیان الیگودرز / تقدیر استاندار از عملکرد آب منطقه ای لرستان

    استاندار لرستان به همراه نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای و جمعی از مدیران اجرایی از روند آماده سازی سد حوضیان جهت افتتاح در اسفند ماه بازدید کردند. به گزارش میرملاس به نقل از  روابط عمومی شرکت آب منطقه ای لرستان ، بازوند اظهار داشت : […]

IMG_0333

 

 

استاندار لرستان به همراه نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای و جمعی از مدیران اجرایی از روند آماده سازی سد حوضیان جهت افتتاح در اسفند ماه بازدید کردند.

به گزارش میرملاس به نقل از  روابط عمومی شرکت آب منطقه ای لرستان ، بازوند اظهار داشت : سد حوضیان با 97 درصد پیشرفت فیزیکی که دارد می تواند 3000 هکتار از اراضی دیم را به آبی تبدیل کند و کمتر از یک ماه آینده به بهره برداری می رسد  .

مهندس هوشنگ بازوند استاندار لرستان در بازدید که از سد مخزنی حوضیان الیگودرز داشت بیان کرد : حوضیان سومین سد استان لرستان است که ظرف 20 روز آینده افتتاح و به بهره برداری می رسد .

استاندار لرستان افزود :تا کنون 120 میلیارد تومان برای سد حوضیان هزینه شده و پیش بینی می شود تا 150 میلیارد تومان برسد و قطعاً با ساخت و بهره برداری از این سد می توان تاثیر چشم گیری براقتصاد منطقه و هم بعنوان یک جاذبه شهر الیگودرز را به مرکز گردشگری در منطقه تبدیل کند .

در این بازدید علی امید سیفی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان در جمع خبرنگاران بیان کرد : عملیات اجرایی سد حوضیان در سال 83 و با هدف تامین آب کشاورزی و صنعت آغاز و در اسفند ماه جاری به بهره برداری می رسد .

وی افزود : سد حوضیان آب مورد نیاز 75 درصد از اراضی توسعه ای و 25 درصد بهبود اراضی فعلی را تامین می کند ضمن اینکه سد حوضیان تنها سدی است که به طور همزمان تکمیل شبکه پایاب و عملیات اجرایی خود شبکه نیزانجام شده است .

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای با بیان اینکه برای ساخت سد حوضیان 120 میلیارد تومان هزینه شده است اظهار کرد : در حال حاضر پیمانکار سد 17 میلیارد تومان و علاوه بر آن مشاور پروژه نیز دو میلیارد تومان از ما طلب دارد که تلاش است با تامین اعتبار مورد نیاز مطالبات مورد نیاز آنها پرداخت شود .

سیفی افزود : سد حوضیان نقش مهمی در رونق اقتصادی منطقه دارد و با بهره برداری از آن یک هزار و 500 نفر به صورت مستقیم مشغول بکار می شوند .

آقای دکترمحمد توکلی نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از زحمات استاندار و تلاش های مدیرعامل شرکت آب منطقه ای ، اظهار داشت : با احداث و بهره برداری از این سد می توان از این منطقه بعنوان یک مرکز تفریحی سیاحتی جهت جذب گردشگران استانهای دیگر یادکرد که علاوه براینکه اقتصاد منطقه را متحول می کند در بحث کشاورزی و صنعت نیز موجبات شکوفایی منطقه را فراهم می کند .

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :