کد خبر : 82908
تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۱
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 22 بازدید

انقلاب رواق سرخ حماسه

محمد منصوری/میرملاس نیوز:   بسم الله الرحمن الرحیم   ” نزدیک غروب آفتاب که می شود ، در آن هنگامه غم دلپذیری دل ها را پر می کند ، اما من صبح را دوست دارم “ پس هم زبان با آیینه دارِ جان ِ بلند ِ وارسته ی ایرانی و بیانگر حقیقت زیبای هستی ، […]

m

محمد منصوری/میرملاس نیوز:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

” نزدیک غروب آفتاب که می شود ، در آن هنگامه غم دلپذیری دل ها را پر می کند ، اما من صبح را دوست دارم “

پس هم زبان با آیینه دارِ جان ِ بلند ِ وارسته ی ایرانی و بیانگر حقیقت زیبای هستی ، حافظ شیرازی می شوم که می گوید :

صبح است سـاقیا قدحی پر شراب کن  /   دور فلک درنگ ندارد شتاب کن

زان پیشتر که عالم فانی شود خـراب  /  ما را به جام باده ی گلگون خراب کن

خورشید مِی ز مشرق ساغر طلوع کرد / گر برگ عیش می طلبی ترک خواب کن (1)

صرف نظر از بار سنگین عرفانی این بیان حافظ ، از نگاهی  دیگر  به این ابیات می نگرم و آن غنیمت فرصت است .

فرصت ها کم به دست می آیند ، دیر به دست می آیند و خیلی زود از دست می روند . یادی کنم از شاعر پاکباخته و شریف و والانگر ؛ قیصر امین پور که  :    چـقـدر زود ، دیـــر می شود  .

ولی در همین تاریخ معاصر خودمان دیدیم ، آنجا که حضور گسترده مردم باشد ، آنچه که مردم بخواهند ، علی رغم مشکلات و موانع و تنگ نظری ها تحقق پیدا خواهد کرد .

ای عزیزان ، باز انقلاب  باز 22 بهمن و باز وحدت و همبستگی دیگر . و اینست ثمره فرزندان آرمان و ایمان شما ، آنان که به عظمت ایران می اندیشیدند ، آنانکه قلبشان برای سربلندی ایران و حرمت و کرامت ایرانی می تپید ، آنانکه که ارزش های اصیل انقلاب و اسلام و خواست های ملت ایران را پاس می داشتند با عزم خدمت استوار در صحنه بودند و ما نیز تربیت شدگان و ادامه دهنده راه آن بزرگان  هستیم در صحنه و خواهیم ماند . انقلاب اسلامی حاصلش نظامی بود به نام جمهوری اسلامی که از یک سو سازگار با معیار های دینی و فرهنگی جامعه ی ماست و ازسویی دیگر پاسخگوی نیاز های انسانی است که در این روزگار می زید . جمهوری اسلامی امر بدیعی بود که امام خمینی (ره) مطرح کرد و مورد مقبول مردم هم قرار گرفت . ما مردم این مرز و بوم مفتخریم که الگویمان حضرت علی (ع) است ، او بزرگترین اصلح است و همچنین مهمترین رسالت اجتماعی ما . او برای اولین بار زیبایی سخن را نه برای توجیه محرومیت و برخورداری از قدرت ها بلکه برای نجات و آگاهی ما به کار گرفت . بهتر از هر خطیبی سخن می گوید اما نه درباره دربار ، در برابر قدرتمندان و استحمارگران است که فریاد بر می کشد .

(2)الگوی ما بر خلاف حکیمان ، نوابغ و اندیشمندان دیگر که اگر نابغه اند مرد کار نیستند و اگر مرد کار اند مرد اندیشه و فهم نیستند  و اگر هر دو هستند مرد شمشیر و جهاد نیستند و اگر هر سه هستند مرد پارسایی و پاکدامنی نیستند و اگر هر چهار هستند مرد عشق و احساس و روح نیستند و اگر همه هستند خدا را نمی شناسند .

انقلاب طواف خون است در احرام فریاد ، انقلاب حضور نور خداست در سیطره ی بی امان ظلمت ، انقلاب صلابت شجاعت انسان است در تجلی گاه ایمان ، رواق سرخ حماسه است در تاریکستان سیاهی و بیداد  . 

ثمره ی این انقلاب ایرانی مقتدر است برای امنیت همه ی کشور های منطقه .  ایران دشمن هیچ کَس نیست ، کهن دیار مهــر و دوستی است . سرزمین بزرگان ، اندیشمندان ، دلاوران ، شهیدان ، جانبازان و ایثارگرانی است که در راه اهداف اسلام ، قرآن و انقلاب و ایران مقتدر از هیچ کوشش و اندیشه ای فروگزاری نکرده اند .

اینجا سرزمین عشق است  .  .  .

و اکنون خدای بزرگ را شاکر و سپاسگذاریم که جمهوری اسلامی ایران در ضِل مقام معظم رهبری ، حضرت آیت الله خامنه هدایت می گردد .

بار دیگر با نزدیک شدن به زمان انتخابات و تعیین سرنوشت ملت ،  مردم با حضور در پای صندوق های رای اتحاد و اراده ی جمعی را به رخ می کشند تا با صفوف به هم پیوستهِ ی خود در مقابل تمام نا ملایمات و پیچ و خم های زندگی و دنیای سیاست قد عَلَم کنند . دیروز پدران و مادران ما و مردم سرزمین من با مشت های گِره کرده خود با تمام توان در مقابل رژیمی ایستادند که نتنها تا بُن دندان مسلح بود ، بلکه از حمایت همه جانبه کسانی نیز برخوردار بود که با نقاب آزادی و دموکراسی با ظاهری آراسته ، ندای آزادی را خفه کردند تا جسم های انسان را آزاد کنند تا او را به اختناق و اسارت مرگبارتر فکری دچار سازند . دیروز فریاد های مردم من رشته های شلاق ظلمت و طلم را پاره کردند تا نوید آزادی و استقلال و جمهوری باشد تا رها شود از زیر چکمه های استبداد و سیاهی که ارمغانی جز درد و رنج و خون دل خوردنشان نداشت . انتخاب یک فرد ، یک جناح ،  یک حزب ، یک فکر و هزاران چیز دیگر آسان است . اما آنجا که سرنوشت و آینده در گرو همین انتخاب است سخت می شود آنقدر سخت که جز با دیده ی عقل نمی توان در وادی هولناک عرصه ی تاریخ گام نهاد .

باید مجلس خانه ی ملت باشد و نمایندگان آن ، زبان توده ی زحمتکش و بی مدعای سرزمین من باشد . باید هوشیار بود  تا کسانی که قصد پیروزی در این عرصه را دارند تنها در موسم انتخابات گفتار های روشن خود را در پوستر ها و بنرهای تبلیغاتی نگنجانند و بر دیوار های خسته ی شهر ها نکوبند ! تا مردم ابزاری نباشند برای ترقی افراد بلکه افراد ابزاری شوند برای پیشرفت ملت و کشور در همه ی عرصه ها و امید آن است این مهم عن قریب به تحقیق و تحقق پیوند داده شود .

پس همیشه کاسه ی عشق به وطن درایرانی به وسعت تاریخ زلال حقیقت بنوشیم تا تجلی دولت دوست در نفی بردگی ها ، ذلت ها و خواری ها بکوشیم و این روزهای سرنوشت ساز را غنیمت شماریم .

شاد و پیروز باشید

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

(1)      دیوان حافظ شیرازی ؛ غزل شماره 396

(2)      آری اینچنین بود برادر ؛ معلم شهید دکتر علی شریعتی

 

 

 

 

درج شده توسط : بهزاد باقری / دبیر سرویس شهدا و منتظران " میرملاس نیوز "bagheri1348@yahoo.com

دیدگاه ها

گراوند در گفته :

همه به فکر به جیب زدن هستن آقای منصوری
همه منفعت طلبن کسی به فکر مردم نیست

[پاسخ]

علی اکبر جعفری در گفته :

تا خون در رگ ماست خامنه ای رهبر ماست
مطلب بسیار خوبی بود درود بر شما!

[پاسخ]

نرگس آقایی در گفته :

باسلام

ما باید شخصی رو انتخاب کنیم که بهاری باشد بهاری برای کوهدشت و رومشگان.از افرادی که منفع طلب هستند واقعا خسته شدیم.
به امید شهری آباد..

[پاسخ]

محمد (مصباح) منصوری در گفته :

بسیار عالی

[پاسخ]

Mozhgan Hemati در گفته :

سلام
انشالله انتخابات خوبی داشته باشیم به دور از انحصار طلبی..

[پاسخ]

مبین یارمحمدی در گفته :

سلام ودرود فراوان بر دوست عزیزم منصوری ک همیشه با سخن های زیبایش مارو ب ففیض میرسانند ،،،بازم مثل همیشه سخنت زیبا و صریح و بجا بود…..

[پاسخ]

محمدرضاتیموری در گفته :

درود وسپاس خدمت برادرعزیزم محمدمنصوری
بنظربنده حقیر ؛اگرنگاهی به رزومه کاری ادوارگذشته نماینده های کوهدشت بکنیم متوجه این میشیم که کاری بجز عزل ونصب مدیران ادارات، برای توسعه عمرانی کوهدشت انجام نداده اند بیکاری فقر اعتیاد تواین بزرگ خطه موج میزنه، پس بایستی مردم این دیار. با دیدی باز و جدای ازهرگونه دلبستگی به باندی خاص،یک فرد کارآمد راانتخاب کنند، که گرهی ازگره های کوراین دیار رابازکند، تاجایی که امکان داره اطلاع رسانی کنیم مردم شریف کوهدشت کورکورانه تصمیم نگیرند،،،،،،،،دلمان ازتصمیمات اشتباه انحصارطلبی های بیشمار کسانی که خودرا قَیِم کوهدشت میدانند کباب شده، عاجزانه خواهش میکنم، بایک انتخاب اصلح پای صندوق رای بروید یک فردکارامد راانتخاب کنید،وبه این وضعیت اسفناک که مردمکوهدشت درآن دستوپا میزنه پایان دهیم،،،،،،،سپاس

[پاسخ]

Haniyeh Asadi در گفته :

با سلام و ادای احترام،

انتخابات تعیین کننده سرنوشت یک ملت است امید است انتخابی درست در پیش رو داشته باشیم. بدون اینکه به فکر جناح باشیم.عاقلانه تصمیم بگیریم که چه کسی لایق تر است بدور از احساس و جناح گرایی…

[پاسخ]

ب م در گفته :

بسیار عالی فرمودید جناب منصوری…مثل همیشه مطالبتون حرف نداره…ب امید کشوری آباد و آزاد با وجود جوانانی مثل شما

[پاسخ]

محمدی در گفته :

درود..

امیدواریم مردم دیگر بعد از این همه تجربه به درک درستی رسیده باشند و متوجه شده باشند واقعا کدام کاندید، حقیقی
و پایدار است..

[پاسخ]

مجتبی در گفته :

سلام.بسیارزیبابودجناب اقای منصوری.خداوندبرتعدادجوانانی امثال شمابیفزاید.تاجوانان ماتحصیل کرده وعالم نشوند،برون رفت ازوضع حاضرامکان پذیرنیست.وضع حاضر!؟بلی،سوءاستفاده اقلیتی سودجودرلباس فرهیختگان،ازتوده عامی مردم.به قول شما،استفاده ابزاری ازمردم.به فرموده حضرت امیر(ع)درنامه به مالک اشتر:.کاش اقایان درمدت نمایندگیشان نیز،به همین صورت سراغ مردم رامیگرفتندوبه خاطرمی اوردندکه:رای اینان نماینده اش کرد،نه خواصی معدودکه مگسان گردشیرینی اند.

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

سلام، خوشحال شدم که آقای منصوری مطالبشون را با رفرنس های مورد استفاده درج کردن. انشا… که موفق باشین

[پاسخ]

امرایی در گفته :

سلام.محمد جان باز هم مثل همیشه عالی درود بر تو…مایه افتخار ما هستی

[پاسخ]

کونانی در گفته :

دو کلمه اری ونه کلماتی هستند که تلفظشان اسان است . اما کلماتی هستند که برای ادای انها نیاز به مطالعه و اندیشه فروان است . پس انشالله مردم در این دوره از انتخابات تامل بیشتری کنند و فردی شایسته و دلسوز مردم را انتخاب کنند . ممنون از مطالب زیبا و ارزنده تون

[پاسخ]

دوست در گفته :

انصافامطلب را شما کاملا درست ادا کردید ازشمابی نهایت سپاسگذاریم ولی متاسفانه حداقل دراین 10سالی که بنده دیدم بیشتر نمایندگان به دنبال منفعت خود بودند واین
روال بوده وهست ولی ماهم مثل شما امیدواریم….

[پاسخ]

دوست در گفته :

به امید انتخاب شایسته وشایسته سالاری نمایندگان

[پاسخ]

امرايي -ي در گفته :

جناب منصوري خيلي جالب نوشتي دست مريزاد

[پاسخ]

میثم فیضی در گفته :

در تمام دمکراسی های مرسوم رای مردم تعیین کننده است و در جمهوری اسلامی هم میزان رای ملت است ، اما اگر عده ای در جهت منافع فردی از اعتبار این مهم بکاهند و به دستاورد سی هفت ساله ملت خدشه ای وارد شود نه خدا نه مردم آنها را نخواهند بخشید ، همگان بایستی مثل دوازدهم سال 58 در انتخاب اصلح بکوشند بدور از هیاهوهای فریب دهنده و لابی های محلی ، آن زمان است که میزان کار آمدی ، رشد و توسعه نمایان میشود.
درود بر نویسنده محترم جناب منصوری ، مطالب همیشه بموقع و هنگام می باشد.

[پاسخ]

فهیمه در گفته :

درود بر شما بسیار عالی بود

[پاسخ]

علیپور در گفته :

سلام,جالب بود درود برشما

و به امید شهری آباد با کاندیدی دلسوز.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :