کد خبر : 8756
تاریخ انتشار : ۹ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۲:۳۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 61 بازدید

محمد زاده : آثار خبرنگاران در اجلاس غیرمتعهدها کتاب می‌شود

    به گزارش میرملاس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت ؛ معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تولیدات روزنامه نگاران شرکت کننده در این اجلاس در صورت دارا بودن قابلیت‌های لازم، به صورت کتاب منتشر شده و در قالب مجموعه‌هایی به عنوان یادگاری از شانزدهمین اجلاس […]

 

 

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت ؛ معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تولیدات روزنامه نگاران شرکت کننده در این اجلاس در صورت دارا بودن قابلیت‌های لازم، به صورت کتاب منتشر شده و در قالب مجموعه‌هایی به عنوان یادگاری از شانزدهمین اجلاس جنبش غیرمتعهدها ثبت خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، محمد جعفر محمدزاده در نشست هماهنگی ستاد خبری شانزدهمین اجلاس جنبش غیرمتعهدها با تأکید بر پرهیز رسانه‌ها از مسائل و حواشی کم اهمیت در جریان برگزاری اجلاس خاطر نشان کرد: ریاست ایران بر این اجلاس متعلق به ملت ایران و توانمندی‌های تاریخی آن است که در این برهه از تاریخ عملی می‌شود و باید فارغ از جریانات سیاسی و سلیقه ای به آن نگاه کرد.

وی با اشاره به اهمیت جنبش عدم تعهد به عنوان دومین سازمان مهم بین‌المللی، بعد از سازمان ملل گفت: بدون شک برگزاری این اجلاس می‌تواند نقش ارزنده و مثبتی در ایجاد ارتباط مناسب بین اعضای جنبش داشته و در تحولات جهان امروز تأثیرات به سزایی داشته باشد.

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی، برگزاری اجلاس در مقطع کنونی را یک فرصت استثنایی برای ایران دانست و خاطرنشان کرد: امروز فرصت تاریخی بوجود آمده است و جامعه مطبوعاتی کشور باید در این رویداد بزرگ بین‌المللی نقش مؤثری ایفا کند.

وی ادامه داد: فعالیت در این اجلاس می‌تواند از لحظات بیاد ماندنی زندگی مطبوعاتی هر یک از ما به حساب آید که این فرصت را داشته‌ایم تا در جریان برگزاری شانزدهمین اجلاس جنبش غیرمتعهدها به اندازة تولید یک خبر، گزارش، سرمقاله یا یادداشت سهمی داشته باشیم و قطعا آثار تولید شده ما در آرشیو مطبوعات و رسانه‌های ایران و جهان ماندگار خواهد شد.

محمدزاده همچنین یادآور شد: در برنامه‌های بزرگی نظیر اجلاس سران جنبش غیرمتعهدها که چندین هزار مهمان خارجی از بیش از 100 کشور جهان حضور دارند، مسائل، رویدادها و حاشیه‌های جالب و به یاد ماندنی وقوع خواهد یافت که می‌تواند دستمایة خوبی برای تولیدات روزنامه نگاران و دست اندرکاران رسانه باشد.

محمدزاده، برگزاری این اجلاس را آزمونی برای جامعۀ رسانه­‌ای کشور دانست و اظهار امیدواری کرد: این آزمون با موفقیت پشت سر گذاشته می‌شود و به طور قطع یکی از نقاط قوت در برگزاری این اجلاس نقش مطبوعات در پوشش مناسب و اطلاع رسانی شایستۀ آن خواهد بود.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :