کد خبر : 9010
تاریخ انتشار : ۱۷ شهریور ۱۳۹۱ - ۲۲:۵۵
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 387 بازدید

پیریایی : توانمندسازی بخش خصوصی تحقق اقتصاد مقاومتی را شتاب می‌دهد

    به گزارش میرملاس نیوز به نقل از مهر ؛  استاندار قم گفت: توانمندسازی بخش خصوصی گامی اساسی در جهت تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است. کرم‌رضا پیریایی با حضور در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان، از بخش‌های مختلف این منطقه از جمله نمایندگی گمرکات، اداره کل استاندارد و واحدهای تولیدی بازدید کرد. وی با حضور […]

 

 

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از مهر ؛  استاندار قم گفت: توانمندسازی بخش خصوصی گامی اساسی در جهت تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است.

کرم‌رضا پیریایی با حضور در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان، از بخش‌های مختلف این منطقه از جمله نمایندگی گمرکات، اداره کل استاندارد و واحدهای تولیدی بازدید کرد.

وی با حضور در نمایندگی گمرکات در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان، با اشاره به ظرفیت‌های این منطقه مهم اقتصادی از جمله وجود نمایندگی گمرکات در تسهیل تبادلات کالاها، اظهار داشت: مجموعه‌های اداری منطقه با تشکیل پنجره واحد تجاری و تسهیل روند اخذ مجوزهای سرمایه‌گذاری، زمینه ترغیب بیشتر سرمایه‌گذاران برای حضور در این منطقه را فراهم کنند.

استاندار قم در ادامه بازدید خود با حضور در اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان، ضرورت تجهیز آزمایشگاه‌های فنی جهت تسهیل فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی منطقه را یادآور شد و افزود: وجود آزمایشگاه‌های مجهز و نمونه در منطقه زمینه تسریع در امر تولید و همچنین جذب سرمایه‌گذاران را فراهم می‌نماید.

وی سپس از تعدادی از واحدهای تولیدی نمونه منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان بازدید کرد.

تأکید بر تسریع در اتصال راه‌آهن سراسری به منطقه ویژه‌ اقتصادی سلفچگان

پیریایی در بخش دیگری از بازدید از بخش‌های مختلف منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان با حضور در سایت اداری مجموعه ضمن بازدید از بخش‌های مختلف آن، در نشست صمیمی با سرمایه‌گذاران و مدیران واحدهای تولیدی منطقه شرکت کرد و از نزدیک در جریان مشکلات و نیازمندی‌های واحدهای تولیدی قرار گرفت.

وی در نشست صمیمی با سرمایه‌گذاران و مسئولان واحدهای تولیدی منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان، با اشاره به ظرفیت‌های این منطقه به عنوان قلب اقتصاد ایران، توجه به توسعه آن جهت رونق‌بخشی به فعالیت‌های اقتصادی اظهار داشت: توسعه منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان خصوصا تامین و تکمیل زیرساخت‌های آن، تاثیر بسزایی در جذب سرمایه‌گذاران خواهد داشت.

استاندار قم اتصال راه‌آهن سراسری به منطقه ویژه‌ اقتصادی را تحولی اساسی در رشد اقتصادی این منطقه دانست و ضمن تاکید بر ضرورت تسریع در تکمیل عملیات اجرایی آن، افزود: با تکمیل احداث فرودگاه بین‌المللی قم نیز زمینه بسزایی جهت مراودات تجاری و بین‌المللی برای این منطقه مهم اقتصادی فراهم می‌شود.

وی با اشاره به وجود 303 قطعه اقتصادی و صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان، گفت: تاکنون نزدیک به 170 قطعه اقتصادی با حضور سرمایه‌گذاران فعال شده است که با تکمیل زیرساخت‌ها و امکانات منطقه این میزان به ظرفیت کامل خود برسد.

پیریایی با اشاره به مشکلات و نیازمندی‌های واحدهای تولیدی و کارخانجات منطقه، تشکیل پنجره واحد تجاری را برای رفع این مشکلات ضروری دانست و تصریح کرد: تاکنون اقدامات چشمگیری در جهت جذب سرمایه‌گذار به منطقه ویژه‌ اقتصادی صورت گرفته که با احصاء نیازمندی های سرمایه‌گذاران و رفع مشکلات و نیازمندی های آنان باید این روند شتاب بیشتری بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های بخش‌ خصوصی امکان‌‌پذیر است، افزود: تسهیل روند جذب سرمایه‌گذاران و توانمندسازی بخش خصوصی گامی اساسی در جهت دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی است.

استاندار قم در پایان سخنان خود با بیان اینکه در قم شرایط برای رشد و توسعه فراهم است،‌ گفت: با همت مدیران و مسئولان استان قم به جایگاه اصلی خود به عنوان جهانشهر و خاستگاه انقلاب اسلامی دست خواهد یافت.
 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

مصطفی ش در گفته :

سلام
آقای پیریایی در حالی از استان همدان به قم رفتند که بعضی از خواص استان فکر میکردند به مطامع خود دست یافته اند ، اما حالا با هر روز عبور از این روزها متوجه میشوند که آنها دچار کج فهمی بوده و اشتباه میکردند وگرنه هرکسی که اخبار این روزهای استان قم را مرور کند متوجه روتد رو به توسعه قم مشهود است و اینکه آقای پیریایی در قم هرآینه درخشش بیشتری دارد چرا که قم به قدر تشنگی خود از وجود یک عنصر ولایی و توسعه گرا سیراب خواهد شد و اجر معنوی بسیاری شامل حال استاندار خواهد گردید.
اینها مبالغه نیست ادعایی است که بر آن قلم دوانیده شده و در روز قیامت حاضرم بر نوشته هایم استوار باشم.
برخی در همدان به فکر این بودند که چرا پیریایی این همه میداند و از دانستن او آنها عذاب میکشیدند و حسادت گل می کرد.
چشمه های استقلال فکری و تصمیم گیری به نفع مردم و در راستای اهداف دولت چنان جوششی در پیریایی داشت که دیگر معامله را بی اساس کرده بود و آقای پیریایی درس محکمی به برخی زیاده خواهان همدان دادند.
لابد این ایستادگی هزینه هایی هم دارد که پیریایی آن هزینه ها را به جان خرید و دست آخر بازنده ها آنان شدند که دیدند.

والعاقبته للمتقین.

[پاسخ]

کاش مهندس پیریایی در همدان میماند ولو اینکه بر ای ماندن او درد بومی و غیربومی بودن مدیران ، برخی را دچار اذیت میکرد. کاش میماند و از این ماندن همه ما نفع میبردیم حتی شما دشمنان قسم خورده.
اگر آقای پیریایی در همدان مانده بود حداقل مخالفین او هم این ادعا را داشتند که با مردی بزرگ و متنفذ مقابل ایستادند.
اما امروز چه؟؟؟
امروز مثلا برخی نماینده ها فکر میکنند شاخ شیر خم کرده اند!!
آیا این باصطلاح نماینده ها را میتوان با نمایندگان عصر انقلاب مقایسه کرد همان نمایندگانی که مثال آنها شهید آیت است، مثال آنها شهیدان مجلسی است و مثال آنها هستند شیران دلیر ایران که اگر های و هوی داشتند، طنین مبارزه با جهل بود، نه آوای خود جهل؛ فریادشان فریاد مبارزه با تفرقه بود نه دعوایشان باعث تفرقه،
کاش برخی نمایندگان ما از این استان میرفتند و طعم دیگر اندیشی را در غربت تحمل میکردند تا بدانند که پیریایی که بود.
مصطفی .ش هر که هست خوب شناخته و خوب حق مطلب را ادا کرده ولی باز هم اینها برای آن مرد بزرگ کم است.

تا آقا بزرگ نباشیم، میرزا کوچک نخواهیم شد…….

[پاسخ]

اولا نمايندگان استان نقشي در رفتن اقاي پيريايي نداشتند…….واين دولت بودمي خواست از ايشان در جاي ديگر استفاده كند ثانيا-مردم همدان مردمي اگاه هستند….البته با شما هم نظر هستم خواص همدان در حد مردم همدان عمل نمي كنند ثالثا-نمي شود همه نمايندگان استان همدان را يكسان ارزيابي كرد و…اما بعد – اقاي ازاد هم مرد كار است

[پاسخ]

کوروش س در گفته :

شکارجی عزیز با تقدیر از مطالب بحق شما در خصوص پیریایی اما یک سخن نظر بشنو که افراد با این خصوصیت برای این مردم چه کردن بجز اینکه در زمان انتخابات کوهدشت را صاحب می شوند و حال آن رابا عقب ماندگی هایش رها کرده به حال خود.به این خاک مدیون هستندولی برایش چه کرده اند دریغ درد باید از فرصتهای که نظام مقدس در اختیارشان قرار میدهد برای ابادانی آن استفده کنند نه خوش بحالشان باشد در جاهای دیگر

[پاسخ]

اسماعیل شیری در گفته :

باسلام خدمت همه دوستان که نظر دادند.
الحمدالله هم سایت میرملاس با ادبیات و رویکرد پیش رونده ای داره فعالیت میکنه و هم نظرات داده شده راجع به مطالب نشان دهنده سواد و فهم بالای خوانندگان است.
و اما بعد….
آقای پیریایی از هنگامان قدیم شخصیتی اثرگذار در ترسیم چهره نظام داشته و حتما در آینده نیز این نقش ادامه خواهد داشت.
گفتگو درباره کسانی که در برابر ناملایمات احساستی نمیشوند و سکوت میکنند سخت است. آقای پیریایی از این قبیل اشخاص است که صبر و سکوت او مثال زدنی است.شاید کسانی که ایشان را میشناسند به این نکته پی برده اند که ایشان همواره با روحیه مربی گری و معلمی، رفتار خود را تنظیم میکند تا دیگران را تنظیم کند.
بعضی از واکنشهای هرچجند خاموش و ساکت آقای پیریایی دارای درسهای فراوانی است که میتوان برای آنها مجلس بررسی برگزار کرد.
فقط به برخی نماینده نماهای این مجلس که در همدان داعیه بومی گرایی داشتند این درس داده شد که:
نه هرکه آینه سازد سکندری داند
نه هرکه چهره برافروخت دلبری داند…

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :