کد خبر : 93326
تاریخ انتشار : ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۱
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 245 بازدید

اختلاس و فساد از بالا و برق دزدی از پایین؟

سیدصادق محمدی/ میرملاس: درسم تمام شده بود ابزار در دست کارهای منزل را انجام می دادم .گوشیم را آوردند که ای بابا کارت دارند. ارتباط برقرار شد شخصی از سهرستان است که می گوید در ماه سه روز کار دارم و همانطور که می دانید در تهران سه هزار میلیارد سه هزار میلیارد می برند.پرونده […]

46770
سیدصادق محمدی/ میرملاس: درسم تمام شده بود ابزار در دست کارهای منزل را انجام می دادم .گوشیم را آوردند که ای بابا کارت دارند.
ارتباط برقرار شد شخصی از سهرستان است که می گوید در ماه سه روز کار دارم و همانطور که می دانید در تهران سه هزار میلیارد سه هزار میلیارد می برند.پرونده بابک زنجانی و …گویای این نکته اند که هرکسی دستش می رسد از پول نفت که مال همه است به هراندازه و مبلغی که بخواهد می برد.متاسفانه دستم به آن دزدها نمی رسد که جانشان را بگیرم ولی می توانم از پشت کنتور برق ببرم آیا از نظر شرعی اشکال دارد؟
گفتم خیر چنین کاری خلاف است
گفت حاج آقا این اختلاس و دزدی هایی که اعلام می شود یک صدم دزدیها و اختلاسهایی است که در کشور اتفاق می افتد من هم شهروند این کشورم این آقایان دارند حقم را می خورند چرا اشکال دارد؟
گفتم برداشت بنده این است در کشور به برکت باندبازیهای حالت مچ گیری حاکم شده است و رقم اختلاس و دزدیها هرگز درحد تصور شما نیست.
در ضمن درست است فساد و اختلاس وجود دارد ولی این را بدان نظام اسلامی درخشندگیهای فراوانی دارد . آن امتیازات و زیبایی ها را هم ببین .آیا این منطق درستی است بگوییم چون برخیها دزدی می کنند ما هم دزدی کنیم؟
در ضمن هرچند شهروندی و در بیت المال سهمی داری ولی اکنون هم از خیرات و برکات نظام بهره مند هستی . آیا امنیت ندارید ؟ آیا هر آن می ترسی که یک داعشی خودش را منفجر کند و …؟
گفت در یک ماه سه روز کار دارم قبض برق و گاز و آب و هزینه زندگی جان آزار شده است انفجار داعشی هم اگر اتفاق بیفتد جای نگرانی نیست زیرا مرگ با عزت بهتر از این زندگی با ذلت است.
این چند سطر نوشته شد تا عالی جنابان بدانند ذهن برخی از مردم مشوش شده است. بی کاری برخی ها را به فکر خلاف کردن می اندازد .
آیا می توان گفت اگر مدیران حقوقهای آنچنانی بگیرند و در کاخها و برجها زندگی کنند بر اعتماد مردم افزوده خواهد شد؟
امیر خسروی به خاطر آن فساد سه هزار میلیاردی اعدام شد و خاوری فراری شد ولی هر روز از فساد سه هزار میلیاردی نامی برده می شود.اگر بابک زنجانی هم اعدام شود شر آن فساد جمع نخواهد شد و لکه ی اختلاس و …از چهره اعتماد مردمی زدوده نمی شود.
واقعا این مردم سوال دارند آیا امکان ندارد نظارت بهتری بر این امور حاکم شود؟
وقتی آن آقایان حقوق می گیرند تا نظارت کنند و پاسدار بیت المال باشند چرا این فسادها اتفاق می افتد؟

درج شده توسط : مصطفی شکری " سردبیر سایت میرملاس "

دیدگاه ها

امرایی در گفته :

با سلام واضح تر توضیح می دادید بهتر بود

مرادي در گفته :

مطلب خوبي است و حاوي پيامي عالي مي باشد .

محمود مهکی در گفته :

Soltan dariush:
💢هزینه تعویض کارت ملی هرایرانی33000 تومن که هر ایرانی باید به دولت ب پردازد.
جمعیت ایران80,000,000
کل هزینه کارت ملی درایران 2.640.000.000.000 تومن یعنی دو تیلیارد و ششصد و چهل میلیارد تومن .
خواهشمندم یه نفرجواب بده بااین پول میخوان خرج چیو در بیارن….یا کدام قرض یا اختلاسی رو میخوان لا پوشانی کنند..؟

پژاره در گفته :

حالادیگه مشکل جامعه ما همان برق دزدی ان روستایی بدبخت است که نان شب نداره.
حلالش٬ کار بجایی کرده.
میگن یه کشاورزیه جالیز هندوانه داشت که هر روز از هندوانه هاش دزدی میشد یه روز خودش دامنش پر از هندوانه کرده بود وبا عجله هی هندوانه میچید.رهگذری ازش پرسید چرا عجله داری اینها که مال خودت است هروقت بخواهی می بری خونه
گفت :میخوام حداقل اندازه ان دزد سهمی از جالیز خودم ببرم ٬حال مردم ایران الان حال همان جالیزدار است بزار برق بدزدند حداقل سهمی از ان همه اب وبرق که وعده مجانیش داده بودند ببرند

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :