کد خبر : 93364
تاریخ انتشار : ۱۶ دی ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 667 بازدید

حمله گرگ‌ها و تلف شدن 20 رأس گوسفند دامدار کوهدشتی!

گرگ های درنده و گرسنه در منطقه نامکول بخش کوهنانی به گله یک دامدار روستایی حمله و 20راس از گوسفندان این دامدار را تلف کردند.

photo_2017-01-05_20-29-34

 

بر اثر حمله های گرگ های وحشی به گوسفندان در روستای نامکول سیاب از توابع بخش کوهنانی تعداد 15راس کشته شدند و 5راس نیز ناپدید شدند.

به گزارش میرملاس،داریوش ولی زاده دامدار کوهدشتی اهل روستای نامکول بخش کوهنانی در گفتگو با خبرنگار میرملاس اظهار داشت:این گوسفندان را با وام کمیته امداد برای امرار معاش خانواده ام خریده بودم که بر اثر حمله گرگها تلف شدند و تمام دارایی ام از بین رفت.

 

وی در مورد چگونگی این حادثه ادامه داد: گوسفندان در دامنه کوههای منطقه مشغول چرا بودند که متوجه حمله گرگها به گله شدم لذا اهالی را به کمک طلبیدم و پس از رسیدن مردم روستا تعداد پانزده راس از گوسفندانم طعمه گرگ ها شدند و پنج راس نیز ناپدید شدند.

 

وی ادامه داد:وقتی اهالی روستا متوجه تلف شدن گوسفندانم شدند قصد کشتن گرگها را داشتند که برای حفاظت از محیط زیست و حیات وحش از این کار ممانعت کردم و اجازه ندادم گرگها را بکشند چندین روز پیش نیز در اثر حمله گرگها به گوسفندان در روستای منار کوهنانی نیز تعداد پنج راس گوسفند تلف شدند.

 

این دامدار ادامه داد: به دلیل این حادثه دچار خسارات سنگینی شدم و با این وجود تنها خواسته ام از مسئولان این است که در پرداخت بدهی 300 میلیون ریالی که به کمیته امداد دارم مرا مساعدت کنند.

 

بهمن کمالوند دیگر دامدار خسارت دیده اهل روستای منار اظهار کرد: گوسفندان را در نزدیکی روستا برای چرا رها کردم که دو قلاده گرگ تتها در عرض چند دقیقه پنج راس از گوسفندانم را تلف کردند.

 

حمید طولابی رئیس اداره حفاظت محیط زیست کوهدشت در این رابطه بیان داشت: متاسفانه بعلت شکار بی رویه حیوانات وحشی توسط غیر بومی ها چرخه محیط زیست دچار مشکل شده و گرگها بعلت نبود شکار حیوانات وحشی از جمله گراز مجبور می شوند برای شکار به حیوانات حاشیه شهرها و روستا صدمه بزنند لذا از مردم متطقه انتظار داریم شکارچیان غیر مجاز که اقدام به شکار گراز و دیگر حیوانات می کنند را به منطقه راه ندهند و آنها را به محیط زیست گزارش دهند و اجازه ندهند که این شکارچیان بدون مجوز محیط زیست منطقه را تخریب کنند.

 

تهیه گزارش:محمد کریمی

 

 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

دیدگاه ها

گراوند در گفته :

طولابی جان تحلیل شما نادرسته .این اولین باراست دیگاه بیان شده

[پاسخ]

انارسياب در گفته :

قابل توجه آقاي طولابي
درمنطقه سياب چيزي كه زياداست گرازوهرسال هم خسارات سنگيني به درختان انار ومحصولاتشان وارد ميكند
لازم است بدانيد اين گرگ ها را شما بجان مردم انداختيد نه شكار بي رويه شكارچيان
بهتر بود تيتر خبر را اينجوري مينوشتوي ميرملاس جان
گرگي كه محيط زيست به جان مردم انداخت

[پاسخ]

محیط بان در گفته :

چند سالی میشه که خیلی کم و بندرت گرگی تو کل منطقه کوهدشت (و حتی لرستان) دیده شده، ولی جدیدا تو تمام کوه های کوهدشت پر شده از گرگ که از حالت طبیعی خارج شده و دامدارها و حتی اهالی روستاها امنیت ندارند که این جای تاسف داره واسه محیط زیستی که بدون هیچ برنامه ریزی و مدیریتی باعث این کار شده و این گرگ ها رو تو طبیعت آزاد کرده و باید مسولیت تمام این خسارتها را عهده دار باشه، مردم قطعا باید از جان و مال خودشون دفاع کنن!!

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :